שתף קטע נבחר

סמי עופר תורם 35 מיליון ש' למימון תרופות מחוץ לסל

המיליונר הודיע על הקמת קרן לתרופות מצילות חיים לטיפול בסרטן, שאינן כלולות בסל הבריאות בסכום של 35 מיליון שקלים. ועדה מיוחדת המורכבת מרופאים בכירים תחליט מי יקבל את התרופות

סמי עופר וקבוצת החברה לישראל שבשליטתו יתרמו 35 מיליון שקלים לטובת קרן למימון תרופות מצילות חיים שאינם כלולות בסל הבריאות. ועדה מיוחדת תוקם בזמן הקרוב כדי לקבוע את הקריטריונים לרכישת התרופות לחולים.

 

עידן עופר, יו"ר החברה לישראל, ויוסי רוזן מנכ"ל החברה לישראל, אמרו כי ההחלטה להקים את הקרן נובעת מהמציאות השוררת בארץ, לפיו נותרים חולים רבים הסובלים ממחלות קשות, ללא יכולת לממן רכישת תרופות יקרות שאינן כלולות בסל.

 

אנשי החברה לישראל נועצו בשבועות האחרונים עם מנהלי בתי חולים, קופות החולים, רופאים, נציגי ההסתדרות הרפואית ועמותות העוסקות בתרומות, והחליטו על הקמת מועצה ציבורית שתנהל את הקרן.

 

בראש המועצה הציבורית יעמוד השופט בדימוס תיאודור אור. יחד עמו ישתתפו במועצה הרב אלימלך פירר, ד"ר יורם בלשר יו"ר ההסתדרות הרפואית, יחד עם רופאים ומשפטנים. לפעילות המועצה הציבורית יסייעו עמותת "מתן", ועמותת בתי החולים הציבוריים באמצעות חברת ש.ר.א.ל אשר תנהל את המו"מ עם חברות התרופות לגבי רכישת התרופות ותטפל בלוגיסטיקה של העברת התרופות לחולים.

 

חברי המועצה קבעו כי התרופות שינתנו לחולים יהיו כאלה שאינן בסל התרופות, שנטילתן מגדילה את הסיכוי לאי הישנות המחלה, שמחירן גבוה מאוד (100,000 שקלים ויותר לטיפול), שאינן כרוניות וניתנות כטיפול אחד הנמשך מספר חודשים, ושמספר החולים שנזקקים לטיפול בתרופות הנ"ל הוא כזה שסכום הקרן יספיק לכשנה.

 

לאור זאת, נבחרו התרופה הרצפטין לטיפול מונע בסרטן השד, אוקסליפלטין לטיפול בסרטן המעי הגס, טקסול לטיפול בסרטן האשך ומבתרה – לטיפול בחולי לימפומה ולאוקמיה.

 

הפניה לקרן לקבלת התרופה תיעשה על ידי הרופאים המטפלים בחולים, באמצעות טפסים שיהיו קיימים בבתי החולים, בקופות החולים ובמשרדי עמותת "מתן". צוות רופאים של הקרן יבדקו את הפניות ויחליטו האם לאשר את הבקשה. הקרן תתחיל לפעול כבר בחודש אוקטובר הקרוב.

 

שווי נכסיו של סמי עופר נאמד ביותר מ-11 מיליארד שקלים. עופר הנחשב לאחד מעשרת עשירי ישראל, עשה הון מספנות, והוא מחזיק גם ב"חברה לישראל" עם מפעלי ים המלח וצים, אותה רכש בשנת 1999 ממשפחת איזנברג המנוח. נוסף לנכסיו העתירים, סמי עופר הוא אספן אמנות מושבע, שמחזיק באחד מהאוספים הגדולים בעולם של יצירות מארק שאגאל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר. תקווה לחולי סרטן שנשארו בצד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים