שתף קטע נבחר

ה-FDA מזהיר מנוגדי דיכאון במהלך ההיריון

מינהל המזון והתרופות האמריקני הזהיר כי התרופה נוגדת הדיכאון "פאקסיל", הנמכרת בארץ תחת השמות: "סרוקסט", "פאקסט" ו"פארוקסטין-טבע", עלולה לגרום למומי לב מולדים בעובר, אם היא נלקחת במהלך ההיריון

מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, שחרר אמש (ג') אזהרה תרופתית בדבר הסכנה מהשימוש בתרופה נוגדת הדיכאון "פאקסיל" במהלך ההריון. מחקר שנערך בתרופה גילה שיעור גבוה של מומים מולדים בעוברים לאמהות שנטלו את התרופה.

 

התרופה "פאקסיל" מכילה את החומר פארוקסטין, הנמכר בארץ בתרופות נוגדות הדיכאון "סרוקסט", "פאקסט" ו"פארוקסטין-טבע". היא שייכת לדור החדש של נוגדי דיכאון וחרדה, המעכבים את שהיית המעביר העצבי סרוטונין במרווח שבין תאי העצב, וכך מאריכים את השפעתו על מערכת העצבים.

 

חברת "גלקסו" יצרנית "פאקסיל" הודיעה כי תוסיף אזהרה לנשים הרות בדבר סכנת המומים המולדים. עם זאת הודיע החברה כי עדיין לא ברור האם התרופה היא זו שגרמה למומי הלב בעוברים.

 

"התוצאות הראשונות מראות כי קיים סיכון גבוה למומים מולדים הקשורים לשימוש ב'פאקסיל'", אמרו נציגי "גלקסו", "התוצאות החדשות שונות ממחקרים קודמים, כך שלא ניתן לומר בוודאות מה הגורם למומים. אולם על הרופאים להיזהר במתן התרופה לנשים בהריון ולשקול מתן תרופות חלופיות לאלה הזקוקות לתרופה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרוקסטין. מומי לב בעובר
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים