שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "ואם כל זה היה רק בפוקס?"

  מיכל גבריאלוב החלה את התפקיד של בטי ב"טלנובלה בע"מ" כניצבת. התפקיד גדל, ובטי הפכה לחביבת הצופים. "עם ההתלהבות נכנסים לי הפחדים. אני חושבת לעצמי, יואו, עכשיו יצפו ממני לעשות דברים טובים", היא אומרת. עכשיו, אחרי שסיימה להצטלם לקומדיה "בצפר" בערוץ ניקלודיאון, היא שוב מרגישה מובטלת. הימור שלנו: לא לעוד הרבה זמן

  בטי מהסדרה "טלנובלה בע"מ" בטח לא היתה יודעת איפה לקבור את עצמה. בת דמותה בחיים האמיתיים, מיכל גבריאלוב, 25, לא היתה מרוצה ממנת השקשוקה שקיבלה במסעדה, אבל לא היה לה לב להחזיר אותה. במשך כמה דקות היא נאבקה באי הנעימות, ורק אחרי עידוד מסיבי מצידי היא ביקשה בקול חלוש להחליף את המנה, והוסיפה שהיא ממש לא מאלה שעושים בעיות.

   

  אם זה היה תלוי בבטי, היא כבר היתה מסבירה למלצרית מה היא יכולה לעשות עם השקשוקה ומבקשת משאוושה כפיצוי. התפקיד האלמותי של בטי הפרחית התחיל בקטן, או כמו שבטי היתה מכנה זאת "סטניסטית ראשונה", ותפח לתפקיד עסיסי "עם אופציה להיות סלב או אפילו סלבריטי". "הגעתי לאודישן לתפקיד שרית (שעשתה רותם אבוהב) והייתי בטוחה שכמה שנים אתברבר עם עצמי ואעזוב את המקצוע כי לא יקבלו אותי לכלום", אומרת גבריאלוב.

   

  ואיך זה להגיע ליום ראשון בעבודה בטלנובלה הכי חמה בעיר?

   

  "היו לי הרבה חששות, קיוויתי שאשתלב ולא אוריד את הרמה. האווירה על הסט היתה מדהימה, אצלי היתה הבעיה. אני תמיד צריכה לגשש ולמצוא את המקום שלי ורק אז לפרוח".

   

  מה בטי היתה אומרת עלייך?

   

  "בטי לא היתה אוהבת את הסטייל שלי. לפעמים אני מסתובבת עם שערות והיא היתה הורגת אותי וישר מכניסה אותי לשעווה".

   

  לא תמיד ידעה גבריאלוב שהיא רוצה להיות שחקנית. בצבא היא הלכה למבחנים של גלי צה"ל ולא התקבלה ("ישבתי במבחן והיו שם שאלות שחשבתי, טוב, זה אולי המורה להיסטוריה תדע, זה אולי המורה ללשון תדע, איזה 600 שאלות מפלצתיות"). את השירות היא נאלצה להעביר במשרד הביטחון, מול התחנה הצבאית.

   

  אחרי השחרור היא נתקלה במודעה בעיתון מקומי בחולון, שקראה לכל מי שמרגיש שהוא צריך שינוי להגיע לסדנת "יעדים", סדנת מודעות, "שם בפעם הראשונה אמרתי בקול רם שאני רוצה לראות את עצמי על במה", היא אומרת.

   

  יחד עם חברה היא הגיעה למורה למשחק, אייל כהן, והכל התחיל לזרום. היא נרשמה לסוכנות של זוהר יעקובסון ובמהלך הלימודים הגיעה דרך חבר ל"קיק", ערוץ טלוויזיה באינטרנט ("שמעו עליי בבית ספר שאני מצחיקה"), שם פגשה את דרור נובלמן, תסריטאי "טלנובלה בע"מ", וגם את מרטין אומנסקי, מי שהפך לבן זוגה בשנתיים האחרונות. יחד הם עשו תוכנית יומית, כתבו את החומר ועשו שלל דמויות. בגלל קשיים טכניים התוכנית ירדה אחרי כמה חודשים, אבל כשנובלמן עבד על התסריט של "טלנובלה בע"מ" הוא זכר את גבריאלוב ותפר לה את הדמות של בטי.

   

  אז מה מגלה ילדה חולונית שהגיעה לברנז'ה הנוצצת?

   

  "שאין עולם זוהר. בתור ילדה היתה לי הפנטזיה הזו, שמי שנמצא בטלוויזיה יש לו חיים יפים וכולם חברים אחד של השני. זה לא ככה. זה שפתאום אני מוכרת לא שינה לי את החיים".

   

  אז לא יהיו ארוחות חג עם רותם אבוהב?

   

  "במהלך צילומי הסדרה אין זמן לפתח יחסי חברות. באים, מצלמים והולכים הביתה. אם אני רואה אותה בטלוויזיה, או קוראת כתבה עליה, ישר אני מפרגנת, אבל לא אתקשר אליה ואגיד בואי תורידי לי שערות ברגליים. זה לא בטי ושרית שאני אעשה לה שפם".

   

  עכשיו גבריאלוב מופיעה בסדרה "בצפר" בערוץ ניקלודיאון. מדובר בסדרה מקורית ומצחיקה מהיוצרים שעשו את התוכנית "אחד העם 1". במרכז הסדרה עומדת בת חן מיוחס (ענת מגן ששיחקה ב"אחד העם 1"), תלמידת כיתה ו'3, שתשתף את הצופים בחייה האישיים. "אין עלילה אחת, יש מהלך יום של תלמידים שאותם מגלמים שחקנים מבוגרים, אז תחשבי כמה שזה מצחיק", אומרת גבריאלוב.

   

  בין המשתתפים אפשר גם למצוא את רוני (סופרסטאר) דואני, שמשחקת את מלכת הכיתה. גבריאלוב מגלמת את דריה אפלבוים, ילדה צינית, ווירדית ופריקית ("עברתי מערסית להבי מטאל"), שבזה למקובלים ומסתובבת רוב הזמן עם שירן (סיניה בן דור) הלא מקובלת ("היא הבטי בין שתינו, הסתומה").

   

  כמו תמיד, בלב פנימה דריה נורא רוצה להיות חברה בוועדת הקישוט, למרות האנטי שלה. "דווקא היה לי קשה עם הדמות הזו", אומרת גבריאלוב. "זה חודש צילומים ולא חצי שנה, אז אין לך זמן לגלות את הדמות, אבל למדתי לאהוב אותה".

   

  איך זה לשחק לצד סטארית כמו רוני סופרסטאר, שלא למדה משחק?

   

  "היא שם כי היא עושה את זה טוב, זה משהו שהיא מביאה איתה. אני לא רוצה להיות הכוכבת הזוהרת הזו, זה לא אני. היא עובדת מאוד קשה וזה מגיע לה. זה כמו יעל בר-זוהר. הזדעזעתי מהכתבה שעשו עליה ב'עולם האשה' ('האמת מאחורי הזוהר'). מחפשים אותה. היא פשוט חמודה, כל הזמן פרגנה לי ונתנה לי מחמאות. מתייגים אותה בגלל שהיא התחילה מוקדם. להן יש את התפקיד שלהן. אנחנו צריכים את הסטאריות היפות".

   

  ואת לא היית רוצה לגלם תפקיד של מלכת הכיתה, ולא תמיד להיות בנישה של ה"ווירדית"?

   

  "המראה שלי מאוד ספציפי לנישה מסוימת. אני לא חושבת שהייתי יכולה לשחק את הסקסית, או את מלכת הכיתה. זה הרבה אחריות כשאתה במרכז".

   

  אולי כי קומיקאיות לא מלוהקות לנישה הסקסית?

   

  "זה תלוי באיך שאת נראית. פשוט, רוב הנשים שמצחיקות גם נראות מצחיק".

   

  גבריאלוב נולדה באור יהודה ועברה לחולון בגיל חמש. היא באה מבית בוכרי מסורתי, אמה היא עובדת בנק שהתחילה ללמוד רפואה אלטרנטיבית, אביה מבשל במסעדה בוכרית ויש לה שלושה אחים שהקטן ביניהם, דניאל, הופיע כראפר ב"טלנובלה בע"מ".

   

  יש לחץ מההורים שתחליפי מקצוע?

   

  "הם נורא מפרגנים, אבל גם חושבים שזה מקצוע בעייתי, ובמהלך הצילומים של הטלנובלה הם התחילו עם השאלות 'מה תעשי אחרי חצי שנה', ובגלל שחבר שלי שחקן הם כל הזמן שואלים 'מה תאכלו'. זה מה שאני אוהבת לעשות, עד שיימאס לי".

   

  מה זאת אומרת יימאס? רק התחלת.

   

  "אני לא יודעת אם זה יקרה מחר או בעוד חמש שנים, או אף פעם, אבל אולי ארצה ללמוד. לא יודעת, אולי זה ג'וק שלא עוזב אותך".

   

  זה בטח מלחיץ כשנגמר פרויקט.

   

  "ביום האחרון של צילומי הטלנובלה לא קלטתי שזה נגמר, זה קרה לי קצת אחרי. גם עכשיו אני בבום, כי הצילומים של 'בצפר' נגמרו וזה היה קצר, ופתאום אני יושבת בבית וקולטת שאני מובטלת רשמית, אין לי שום דבר באופק, אין לי עבודה. זה מפחיד".

   

  ואם לא תקבלי עבודה בזמן הקרוב?

   

  "אני תמיד יכולה לעשות את מה שעשיתי עד לא מזמן, להיות ליצנית אירועים, 'מיכי פסיכי'".

   

  בשנתיים האחרונות, כאמור, גבריאלוב חולקת זוגיות עם מרטין אומנסקי, 33, שגם קיבל תפקיד קטנטן ב"טלנובלה" (הוא שיחק את הרופא שטיפל ביעל בר-זוהר לאחר שנפגעה מחומצה). כרגע הוא מצלם שני סרטים.

   

  יש ביניכם קנאה אם האחד עובד והשני לא?

   

  "זה מצב לא נעים. זה לא שזה מפריע לך שהשני עובד, להפך, אני מפרגנת לו, אבל זה מדגיש לך שאת לא עושה כלום".

   

  למה לא רואים אתכם בפתיחות? ככה לא תהפכו לרן ונינט הבאים.

   

  "אנחנו אוהבים לבלות בבית ולא ממש מזמינים אותנו למסיבות של הברנז'ה".

   

  אם חשבתי שבטי כבר לעולם לא תראה את פרצופה יותר, הנה היא מגיעה לפתע, שעירה יותר, מריחה לא משהו ודי אפתית. בטי היא כלבת הפקינז הדנדשה של גבריאלוב ובן זוגה, ועכשיו תורה של גבריאלוב לשמור עליה. אני מעירה שנראה לי שהיא נעלבה מהשם הערסי, אבל גבריאלוב מבטלת. "בטי זה קיצור של אליזבת, וזה שם מכובד".

   

  עוד סימנים לכך שבטי לא נעלמה לחלוטין היא שיחת הטלפון של גבריאלוב עם ידידה, גיל, ששיחק ב"טלנובלה בע"מ" את יעקוביאן, אחיינה המפגר של טליה התסריטאית המטורללת. הם מדברים בשפה משלהם, כולל חיקויים של דמויות פיקטיביות. "אנחנו עושים דמות של שני אחים פסיכים, עמי ותמי ארבע. הוא הרג את ההורים ושם אותם במקרר", היא משתפת אותנו בעולמה הדמיוני.

   

  לפני האודישן לתפקיד דריה היא היתה אמורה להנחות ב"אקזיט", ומסיבות שונות זה נפל. גבריאלוב לא נשברה מזה. "כשזה נפל שמחתי, כי אמרתי לעצמי שזה לא בשבילי. קשה לי תפקיד ראשי, 'אקזיט', עפר שכטר, בלגן. אני עדיין בקטן. לא באתי לתחום בשביל החשיפה".

  זה חלק מהעניין של להופיע בטלוויזיה.

   

  "זה נורא לא באופי שלי, אני תמיד במין התנצלות כזו, שלא יראו אותי, שאני לא אתפוס מקום. קשה לי להיות במרכז תשומת הלב. אם אני בצד ואין עליי פוקוס, אז אני יכולה לצמוח. קרה לי בום כזה ואמרתי לעצמי שאני רוצה גם את הדרך, את התהליך. לא רוצה להיות כוכב בן לילה ואז גם ליפול בן רגע. אולי זה הפחד שאני לא יכולה לעשות את זה".

   

  למה את לא יכולה לפרגן לעצמך?

   

  "אני אומרת לעצמי איזה מזל היה לי לקבל את הבמה הזאת. זה עדיין לא נתפס לי. בדיעבד, התפקיד של בטי נחשב לתפקיד גדול. אני התחלתי את התפקיד כסטטיסטית והוא גדל תוך כדי, כי כנראה היה לזה ביקוש. אבל עם ההתלהבות נכנסים לי הפחדים. אני חושבת לעצמי, רגע, אני באמת טובה? אוכל לעשות משהו אחר? יואו, עכשיו יצפו ממני לעשות דברים טובים, ואם כל זה היה רק בפוקס? זה הכול ביחד, גם טוב וגם רע".

   

  נכון לעכשיו, גבריאלוב מתפרסת לעוד כיוונים. היא הצטרפה ללהקת סולג'ה, הרכב היפ הופ שבו היא עושה קולות רקע, מנגנת וכותבת חומר. עם זאת, לשיר לא עושה לה קיק כמו להצחיק, ולא הייתם תופסים אותם במיונים של "כוכב נולד". לעומת זאת, לאודישנים של "האקדמיה לצחוק" היא כמעט הגיעה. "הייתי צריכה ללכת לבחינות וביטלתי. לא היה לי קטע מוכן וגם לא היה לי אומץ. חשבתי אז שזו תהיה הפריצה שלי, אבל פחדתי מכישלון. בדיעבד זו היתה בחירה נכונה, כי זו לא היתה כזאת הצלחה כמו 'כוכב נולד'", היא אומרת.

   

  במקביל היא גם מופיעה בהצגת פרינג' בשם "פרידות", שם היא משחקת את שרית, שנשואה לאלי ורוצה ממנו גט. בהמשך הוא מגלה שהיא בגדה בו.

   

  היית רוצה לגלם תפקידים רציניים יותר גם בפריים טיים?

   

  "בטח, בארץ אתה לא יכול להיות בנישה אחת, אתה חייב לדעת לעשות הכל. החלום שלי עכשיו זה לשחק דתייה. אני מרגישה שאני יכולה לעשות כל תפקיד".

  ______________________________

  "בצפר", יום א', 18:00, ערוץ ניקלודיאון

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון בק
  "רוב הנשים שמצחיקות גם נראות מצחיק". מיכל גבריאלוב
  צילום: שרון בק
  לאתר ההטבות
  מומלצים