שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי תעש למזוז: על המשטרה לחקור את תעש
  פרסום ראשון: יו"ר הוועד שלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, בו הוא קורא למשטרה לחקור את התנהלות מנהלי תעש בעשור האחרון, לבדוק "לאן הופנו כספי העובדים והמדינה שיועדו להבראת החברה", ולעצור את "מכירת נכסי החברה למקורבים לשלטון בנזיד עדשים". מהנהלת תעש נמסר בתגובה: "ראשי תעש, שנכנסו לתפקידם לפני 3 חודשים, מרכזים מאמצים לעמוד בהגדלת ההזמנות והרחבת היקף המכירות"

  פרסום ראשון: יו"ר ארגון עובדי התעשייה הצבאית (תעש), יצחק יהודה, מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להורות למשטרה לפתוח בחקירה על התנהלותה של הנהלת תעש ב-10 השנים האחרונות.

   

  במכתב, ששלח יהודה למזוז היום (ד') הוא מבקש שהמשטרה תחקור "את המעשים והמחדלים שהביאו לכישלון תוכניות ההבראה בתעש, וכמובן- לאן הופנו כספי

  העובדים והמדינה, שהוקדשו להבראת החברה".

   

  "מאז שתעש הפכה מיחידת סמך לחברה ממשלתית היא נקלעה פעם אחר פעם לקשיים שחייבו אותה לבצע תוכניות הבראה... במסגרת תוכנית ההבראה האחרונה שלה משנת 2002, פוטרו 700 עובדים והנותרים נאלצו לוותר על שכר בהיקף של 400 מיליון שקלים.. והנה, תעש נמצאת במשבר כספי חמור, למרות שב-3 השנים שעברו מאז שרר שקט תעשייתי מלא, ולמרות שלחברה צבר הזמנות של 1.6 מיליארד דולר".

   

  "בנוסף, נמכר מפעל תעש מגן ב-2.6 מיליון דולר בעוד שלמפעל היה בזמן המכירה צבר הזמנות של 30 מיליון דולר. מפעל התעופה של תעש נמכר ב-6.2 מיליון דולר, בזמן שצבר ההזמנות שלו עמד על 12 מיליון דולר. חברת-הבת של תעש, עשות, נמכרה גם היא בנזיד עדשים של 16.7 מיליון שקלים, שעה שידוע לכל כי שווי הקרקע שלה והמלאי שהחזיקה בו גדול עשרות מונים".

   

  "מדובר באחד ממחדלי הניהול הגדולים והיקרים של המדינה...מהעובדות מצטיירת תמונה קודרת באשר לאופן התנהלות ההנהלה שמינתה המדינה לתעש...חשש כבד מנקר בקרבנו כי כספי העובדים והמדינה שנועדו להבראת החברה בוזבזו על יועצים בלתי נחוצים ועל מהלכים כושלים שמניעיהם אינם ברורים".

   

  "לאור מהלכי ההפרטה התמוהים, שחלקם הועברו לביקורת מבקר המדינה, קיים חשש כבד כי גם ההחלטה הנוכחית על אופי ההפרטה אינה נקייה מפניות, וקיים חשש כי נועדה לסלול את הדרך למכירת תעש לבעלי הון המקורבים לשלטון בנזיד עדשים".

   

  "יש לעצור את ההפרטה, לעשות בדק בית רציני ולבדוק 'מה רקוב בממלכת דנמרק'", אומרים העובדים במכתבם למזוז.     

   

  מהנהלת תעש נמסר בתגובה: "ראשי תעש, שנכנסו לתפקידם לפני 3 חודשים, מרכזים מאמצים לעמוד ביעדים העסקיים והאתגריים שהחברה הציבה לעצמה, בהגדלת ההזמנות והרחבת היקף המכירות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים