שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הסרט "גן עדן עכשיו" ייצג את פלסטין באוסקר

  זאת למרות שסרטו של האני אבו אסד, שגרף שלושה פרסים בפסטיבל ברלין האחרון, לא מומן ברובו מכסף פלסטיני. המפיק הישראלי: "המועמדות לאוסקר מבטאת את איכותו הקולנועית של הסרט"

  סרטו של האני אבו אסד, "גן עדן עכשיו", נבחר לייצג את פלסטין בתחרות האוסקר האמריקנית שתתקיים ב-6 במרץ בלוס אנג'לס.

   

  הסרט, שעוסק בשני מתאבדים פוטנציאליים שמתכננים פיגוע המוני בתל-אביב, הוקרן בבכורה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין, שם קטף שלושה פרסים, בהם פרס אמנסטי אינטרנשיונל. הסרט יצא להקרנות מסחריות בצרפת לפני כשלושה שבועות וצפו בו עד כה 70 אלף איש. בשבועות הקרובים ייצא להקרנות מסחריות בגרמניה, איטליה, ספרד, הולנד וארה"ב.

   

  הסרט הוא קופרודוקציה בה שותפות קרנות קולנוע מהולנד, צרפת וגרמניה, חברת ההפקה הישראלית "למה הפקות" וחסות שאינה כספית של הממסד הפלסטיני. למרות שחלקו הארי של הכסף אינו פלסטיני, "גן עדן עכשיו" נמצא כשיר כמועמד מטעם פלסטין בשל העובדה כי מרבית הדיאלוגים בו דוברי ערבית ומרבית הסצנות צולמו על שטח פלסטיני.

   

  "עצם העובדה שהסרט מועמד לאוסקר מבטאת את איכותו הקולנועית", אמר ל-ynet אמיר הראל, המפיק הישראלי של הסרט, "יש סרטים רעים מאוד שעוסקים בנושאים חשובים ולמרות זאת לא יהיו לעולם מועמדים. נושא טוב זה לא מספיק, אתה צריך שהסרט יהיה טוב. 'גן עדן עכשיו' הוכיח את איכותו הקולנועית גם בפסטיבל ברלין שזיכה אותו בשלושה פרסים, גם במועמדות שלו לפרסי פליקס של האקדמיה האירופית לקולנוע וגם עכשיו עם המועמדות לאוסקר האמריקני".

   

  להראל אין בעיה עם העובדה שהסרט מייצג את פלסטין: "זו קופרודוקציה של מספר מדינות אבל הוא מוגדר פלסטיני כי הוא מתחבר לתפישה העצמית של היוצר מבחינת זהות והגדרה. ההקשר שבו צריך לבחון את הסרט הוא רחב יותר מאשר ישראלי או פלסטיני".

   

  למרות שהסרט נמכר להפצה במספר רב של מדינות, עד לרגע זה לא נמצא לו מפיץ בישראל והראל לקח על עצמו את המשימה. "זה לא סוד שבישראל ובפלסטין יהיה הכי קשה להפיץ את הסרט הזה כי אנחנו מן הסתם הכי קרובים לסכסוך, זה לא משהו שאנחנו שומעים עליו מרחוק אלא חיים אותו וזה נוגע באופן בלתי אמצעי בחיים של כולנו. אז כן, זה יותר מסובך להציג אותו כאן מאשר במקומות שיכולים להתייחס לתכנים שלו בריחוק. בכל מקרה אני לא חושש". הסרט ייצא לאקרנים החל ב-10 בנובמבר בשלב ראשוני בסינמטקים בת"א, ירושלים, חיפה ונצרת.

   

  המועמד הישראלי לקטגורית הסרט הזר הוא סרטו של אייל חלפון, "איזה מקום נפלא", שקטף בשבוע שעבר את פרס הסרט הטוב בטקס פרסי אופיר מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע. רשימת המועמדים הסופית לפרסים בקטגוריות השונות תפורסם ב-31 בינואר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט. בארץ ב-10 בנובמבר
  לאתר ההטבות
  מומלצים