שתף קטע נבחר

עופר גלזר נשלח לחצי שנת מאסר בכלא

בעלה של המיליארדרית שרי אריסון הורשע שהטריד מינית צעירה שביקשה לשכור ממנו דירה באילת ואחות שסעדה את אשתו. הוא ישלם 10,000 שקל קנס ו-15 אלף שקל פיצוי לכל מתלוננת. השופטת זיוה הדסי-הרמן: "המסכת העובדתית שהתגלתה במהלך המשפט מראה על ליקוי חמור במערכת המוסר של הנאשם". נגד גלזר הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ

עופר גלזר בדרך לכלא: בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו היום (ה') חצי שנת מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, שנה וחצי מאסר על תנאי 10,000 שקלים קנס, ופסק שישלם 15 אלף שקלים לכל מתלוננת נגדו. רעייתו של גלזר, המיליארדרית שרי אריסון, נראתה נרגשת ואף דמעה במהלך גזר הדין. בני הזוג עזבו את בית המשפט במהירות מייד בתום המשפט וסירבו להגיב לשאלות העיתונאים.

 

השופטת זיוה הדסי-הרמן מתחה ביקורת חריפה על גלזר בגזר הדין: "העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות וכיעור רב בצידן. הנאשם בחר לכפור בעובדות וכך נאלצו המתלוננות לעבור עינוי דין נוסף, לבוא ולהעיד ולהשמיע באוזני הכל את העבודות המלמדות על שיטתו ומעשיו אחד לאחד.  

 

גלזר בבית המשפט. צילום: שי רוזנצוויג

 

"מן הנלמד, עולה כי בפועל עושה הנאשם דין לעצמו, קורא חרות למאוויו וכופה עצמו ורצונו על שתי נשים וזאת בהפרש של כשלושה חודשים מאירוע אחד למשנהו. האישה האחת הינה בחורה צעירה אשר ביטחונה העצמי מתערער עקב מעשיו של הנאשם בה. היא אינה מגישה תלונה נגד הנאשם, מנסה להתגבר על הפגיעה בה ולפתוח דף חדש בחייה. כשנודע לה על מעשיו באישה השניה נפתח מחדש הפצע, והיא באה לומר את דבריה ולעצור בעד הנאשם לפגוע בנשים נוספות".

 

על פי השופטת, "המסכת העובדתית מעידה על ליקוי חמור בערכי המוסר של הנאשם אשר לא הביע כל מילת חרטה בשל הפגיעה בשתי נשים חפות מעוון. לצד ההתחשבות בעבריין אשר עצם ההליך המשפטי מהווה פגיעה בו ובמשפחתו שומה על בית המשפט לראות לנגד עיניו את קורבנות העבירה".

 


עוזבים במהירות. צילום: עופר עמרם

 

השופטת הוציאה נגד גלזר צו עיכוב יציאה מהארץ ונענתה לבקשת עורך דינו לעיכוב ביצוע העונש ב-45 ימים. במידה שלא תינתן החלטה אחרת יחל גלזר לרצות את עונשו ב-13 בנובמבר.

 

עורך הדין: העונש חמור, נערער למחוזי

 

עורך דינו של גלזר, יהושע רזניק הודיע כי יערער לבית המשפט המחוזי בתל אביב על הרשעתו של גלזר וכן על העונש מכיוון שלטענתו "מדובר בעונש חמור". התובעת הדס פורר אמרה בתגובה לגזר הדין החמור: "זה העונש הראוי מי שמבצע מעשים כאלה צריך להיות לו ברור שדינו מאסר זהו מסר ברור שיוצא לציבור".  

 


הכרעת הדין. צילום: עופר עמרם

 

גזר הדין - לאחר שלפני כחודשיים הורשע גלזר בביצוע מעשים מגונים בשתי נשים, האחת שביקשה לשכור ממנו דירה באילת והשנייה, אחות שטיפלה ברעייתו אחרי שזו עברה ניתוח.

 

על פי פסק הדין, גלזר פגש במאי 2003 צעירה שהייתה אמורה לשכור ממנו דירה באילת. כאשר היו ביחד בדירה, הוא חיבק אותה מאחור, החמיא לה וליטף את שערה. הוא ניסה לשכנע אותה שכדאי שיהיה המאהב שלה וביקש "רק נשיקה אחת". באוגוסט אותה שנה ניסה גלזר להתחיל עם האחות הפרטית ששכר כדי לטפל באשתו. הוא ניגש אליה מאחור כשהייתה בדירתם, העביר את ידו על גופה מהישבן ועד החזה ולחש באוזנה: "אני רוצה חלב אם".

 

שלשום, בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה התובעת הדס פורר לגזור על גלזר עונש מאסר בפועל של יותר משישה חודשים, מאסר על תנאי, קנס כספי ופיצוי למתלוננות. חבריו של גלזר העידו עדות אופי לזכותו וסיפרו על כך שהוא חבר טוב ונאמן, תמיד מוכן לעזור ואיש משפחה למופת.

 

פורר טענה מנגד כי "גלזר אמנם הצטייר כאדם מן היישוב, אלא שאדם מן היישוב לא מטריד מינית נשים הבאות עמו במגע ביום-יום ולא פועל ולא חושב בדרך שעולה ממנה שגוף האישה הוא כלי שרת למי שחפץ להשיג הנאות משלו למרות שהאישה אומרת שהיא אינה מעוניינת".


פורסם לראשונה 29/09/2005 02:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
עופר ושרי בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
צילום: איי פי
עו"ד רזניק. "נערער למחוזי"
צילום: איי פי
מומלצים