שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כתבי אישום נגד 10 מחברי "ארגון הפשע מוסלי"
  בבית המשפט המחוזי הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד עשרה מהעצורים חברי ארגון הפשע של משפחת מוסלי. באישומים: פעילות בארגון פשיעה, רצח, ניסיון ושידול לרצח, אחזקת אמצעי לחימה והלבנת הון. הפרקליטות: יש בידינו ראיות מרובות - האזנות, עדויות, הודאות ותצפיות

  הפרקליטות הגישה הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד עשרה חברי ארגון הפשיעה של משפחת מוסלי, ובהם ראש הארגון, יוסי מוסלי, יד-ימינו חני ג'רבי, ואחיו של מוסלי, אלי. העשרה נאשמים בעבירות של פעילות בארגון פשיעה, רצח, ניסיון ושידול לרצח, אחזקת אמצעי לחימה ונשק, הלבנת הון ועבירות חמורות נוספות.

   

  פרקליטות מחוז תל אביב ופרקליטות מחוז צפון מבקשות היום מבית המשפט המחוזי בתל אביב להאריך את מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם

   

  על פי כתב האישום, הנאשמים הם חלק מארגון פשיעה רב-היקף, מהמרכזיים במדינת ישראל. עוד נכתב כי מדובר בארגון מסוכן מאוד אשר פעל באופן שיטתי לאורך זמן במסגרת היררכית מסודרת, כאשר הם משתמשים בעורך דין שפעל במסגרת הארגון ובמחסנאי של אמצעי לחימה. כמו כן נאמר כי חברי הארגון ביצעו במסגרתו עבירות אלימות חמורות מאוד ועבירות כלכליות שונות. כל זאת, כאשר יוסי מוסלי (29) מרמת-גן משמש לטענת הפרקליטות כראש הארגון, והנאשם השני בפרשה, חני ג'רבי (45) מקיסריה משמש כיד-ימינו.

   

  בין היתר, כך נטען, ניסו מוסלי וג'רבי לרצוח את אלירן לוי, מי שנחשב לאויבו של ג'רבי בצפון, באמצעות החדרת סכין לבית המעצר על ידי עורך דין. באישום נוסף נאשם מוסלי כי יחד עם ויסאם אגבריה-חרירי רצח אדם ביריות.

   

  על פי כתב האישום נאשמים יוסי מוסלי וויסאם חרירי ברצח כפיר דפנה, אשר היה מקורב לשרון קאין, וחזר לישראל לאחר שהות בחו"ל. עם הגעתו של דפנה לארץ החליט מוסלי, כך על פי כתב האישום, לבצע את הרצח והחל לתכנן את מהלכיו. במהלך מאי 2005 טילפן לאדם נוסף וזימן אותו לפגישה. במהלך הפגישה העביר מוסלי פתק עליו נרשם קוד הכניסה לבית הדירות בו התגורר כפיר דפנה. כמו כן העביר לו שלוש ספרות המהוות את החלק האמצעי במספר מכוניתו של דפנה. מוסלי הורה לאותו אדם לבדוק ולמסור לו נתונים באשר לשאלה היכן הרכב חונה. עוד ביקש ממנו לבדוק את הכניסות והיציאות מהבניין ומהחניונים של הבניין.

   

  בעקבות ההוראות החל אותו אדם לבצע את העבודה, אולם אז הורה לו מוסלי להפסיק מכיוון שהעביר את העניין לטיפולם של אחרים. ב-10 ביוני השנה, בשעה 23:00, יצא כפיר דפנה לבלות עם אחיו במועדון 'היט' בתל אביב. רכבו של כפיר דפנה הגיע לרחוב אבן גבירול פינת רוקח בתל אביב תוך שמוסלי וחרירי עוקבים אחריו ובידי כל אחד מהם אקדח טעון. אז ניגש אחד מהם לאחיו של דפנה, בן, והצמיד אקדח לראשו. השני הגיע אל כפיר דפנה וירה בו תשעה כדורים שגרמו למותו.

   

  כתב האישום מציין כי מדובר בשורת אירועים מתוכננים שביצעו הנאשמים במסגרת פעילות הפשיעה של הארגון.

   

  מוסלי נאשם כי ניסה לרצוח אדם נוסף באמצעות מטען חבלה רב-עוצמה, ואילו הנאשמים עמי בוסי (29) וגדי חזן (25) מתל אביב מואשמים בביצוע עבירות בנשק, במסגרת הארגון. הנאשמים ראובן קצב (34) מתל אביב ואלי מוסלי (30) מתל אביב, מואשמים בביצוע עבירות של הלבנת הון ועבירות פיננסיות בשירות הארגון.

   

  ראיות רבות בפרשה

   

  לטענת הפרקליטות, בידיה ראיות מרובות להוכחת אשמתם של הנאשמים, בין היתר – עדותו של סוכן משטרתי אשר שימש כמאבטחו של ג'רבי, ושתיעד את פעילותם העבריינית של מוסלי וג'רבי. כמו כן בידי המשטרה האזנות לשיחותיהם של מוסלי וג'רבי. עדותו של עורך הדין אשר עמו נחתם הסכם עד המדינה נמצאת אף היא בידי המדינה יחד עם עדותו של עד המדינה הנוסף, אשר שימש כאיש הביצוע ואמצעי הלחימה של הארגון.

   

  כמו כן יש בידי המשטרה דו"חות מעקב ותצפית והודאות של עדים רבים בפרשה. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם, בטענה שמדובר בנאשמים מסוכנים מאוד לביטחון הציבור, וכי חומר הראיות מוכיח כי הנאשמים עושים ככל אשר לאל ידם כאשר הם מעוניינים לפגוע באויביהם ומתנגדיהם, גם מרחוק וגם כאשר אלה מצויים מאחורי סורג ובריח - תוך שימוש בכל האמצעים.

   

  הפרקליטות טוענת כי קיים חשש כבד ששחרורם יביא לשיבוש מהלכי משפט, להתחמקות מהליכי שפיטה ולהשפעה על עדים.

   

  עוד נטען כי ליוסי מוסלי חמש הרשעות קודמות, ובהן הרשעה בביצוע שוד מזוין. לג'רבי 25 הרשעות קודמות, הכוללות עבירות אלימות, עבירות נשק, סמים, חבלה ותקיפת שוטרים.

   

  בשבוע שעבר חזר בו בבית משפט השלום בתל אביב אחד מעדי המדינה בפרשה. מדובר בעד המדינה שהיה לפי החשדות "איש החבלה" ועובד שכיר של יוסי מוסלי. הוא הפליל את משפחת מוסלי וטען כי מטען החבלה שנמצא בבית של שרון קאין ברחוב עמישב בתל אביב הונח שם על ידו, וזאת בעבור המשפחה. עוד טען אותו עד במשטרה כי העביר שקית ובתוכה תשע לבנות חבלה בשליחותם של האחים מוסלי וכי בביתו נמצאו מערכות הפעלה למטען רסס, ורובה M-16 גנוב שהיה קשור ליוסי מוסלי.

   

  עד המדינה טען גם כי מסר לאדם שנהרג בפיצוץ מטען חבלה מוכן, לצורך פגיעה בעבריין. אותו עבריין, יוסי עיני, קיבל ממנו את מטען החבלה ונהרג בתאונת עבודה כשהמטען התפוצץ בדרך. העד חזר בו גם מפרטים שמסר למשטרה ולפיהם יוסי מוסלי ביקש ממנו לעשות "כיפה אדומה" לעבריין נוסף, בשל קרבתו לשני עבריינים איתם הוא מסוכסך.

    

  בבית המשפט אמר ל-ynet עו"ד זילברשלג: "הדברים שמרשי מסר קודם לכן הם דברי שקר. זאת מאחר ובמשטרה לחצו עליו". במשטרה טוענים שעדיין לא נמסר להם דבר על חזרתו של העד מעדותו, ובכל מקרה מי שנפגע מכך הוא העד עצמו.

   

  התובעת, שילה ענבר, אמרה היום בבית המשפט כי בפרקליטות לא רואים כל בעיה בכך שעד המדינה חזר בו, לאחר שנתן הודאות מפורטות ושחזר את המעשים. "החזרה מהעדות יכולה להזיק רק לו. אם יש הסכם עד מדינה והוא יסרב להעיד בבית המשפט, ההודאות יוגשו לבית המשפט ויהיו קבילות", אמרה ענבר. בנוגע לטענה כי עד המדינה השני בפרשה הוא עורך-דין, וכי יש בכך הפרת חיסיון עורך-דין-לקוח טוענת ענבר כי עורך הדין לא פעל כמי שמייצג לקוחות אלא כחלק מארגון פשיעה.

   

  עורך הדין ירום הלוי, המייצג את ויסאם חרירי, הנאשם ברצח, אמר כי "מדובר ברוב מהומה על לא מאומה", וכי הראיות בידי הפרקליטות קלושות ונסיבתיות.

   

  ביום רביעי האחרון חשפה המשטרה את הפרשה כולה אחרי חודשים ארוכים של מעקבים, חקירות ולילות לבנים. 20 חשודים מאחד מארגוני הפשיעה החזקים בישראל נעצרו. בראש הארגון עומד יוסי מוסלי משכונת התקווה בתל-אביב, שצבר כוח בשוק האפור לאחר התמוטטות הבנק למסחר. לטענת המשטרה, הוא "השתלט" על שחקני כדורגל, כמו אלון מזרחי, באמצעות הלוואות והיה מעורב בשורה של ניסיונות רצח וברצח אכזרי.

   

  נקודה מעניינת נוספת בפרשה היא שעורך דין שהיה בקשרים עם יוסי מוסלי, הפך עם הזמן הזמן לשותף פעיל. הוא אף העביר סכין לבית מעצר, לצורך רצח של אלירן לוי, אויבו של "ראש ארגון הפשע בצפון", חני ג'רבי. במשטרה אמרו שמדובר בדפוס של "חסל לי ואחסל לך", שבמסגרתו שיתפו פעולה משפחות הפשע מוסלי וג'רבי במעשי רצח ברחבי הארץ. אותו עורך דין שהעביר את הסכין הפך בסופו של דבר לעד מדינה בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כתבי אישום נגד 10 מחברי "ארגון הפשע מוסלי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות משטרת מחוז ת"א
  יוסי מוסלי
  באדיבות משטרת מחוז ת"א
  צילום: אבי כהן
  אלי מוסלי
  צילום: אבי כהן
  מוצר השנה
  מומלצים