שתף קטע נבחר

הרב מייעץ: "נעצרת בפינוי? קזז מימי המילואים"

ראש ישיבת ההסדר הר ברכה משיב לקוראי "בשבע", שהמוטיבציה שלהם ירדה לאחר ההתנתקות. הרב מציע להפחית משירות המילואים הבא מספר ימים שווה לימי המעצר עקב ההתנגדות לפינוי, ואף נימק: "כך יצא שלא תפסיד ימי עבודה ותהיה פחות ממורמר"

לא למהר להתגייס למילואים. זה המסר שהעביר אמש (יום ה') הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת ההסדר בהר ברכה ובנו של הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל. הרב מוביל קו מיליטנטי בציונות הדתית, כשהתבטא בפעם השנייה בחודש האחרון נגד שירות מילואים.

 

הרב מלמד הוא אחד משני רבני ישיבות ההסדר שראש אכ"א רמז כלפיהן בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לפני כחודש, כי הצבא יפסיק את ההתקשרות עמם בעקבות קריאתם לסירוב פקודה.

 

בעיתון "בשבע", בו מפרסם הרב את מאמריו, מופיע הקטע הבא תחת הכותרת "ניכוי ימי מילואים". הרב הסביר: "צריך להשתדל שכל הלוחמים למען העם והארץ לא יפסידו דבר בחייהם האישיים, ואתן דוגמא לכך משאלה שנשאלתי.

 

"שאלה: בעקבות ההפגנות נגד הנסיגה והגירוש נעצרתי למשך 15 יום, הפסדתי ימי עבודה והרגשתי מושפל. אני כועס כיום על הממשלה והמשטרה ולא רוצה לשרת במילואים. מה לעשות?

 

"תשובה: כמו שיש מצווה להגן על העם והארץ בשירות הצבאי, כך יש מצווה להפגין למען העם והארץ. ואם כבר יצא שישבת בכלא 15 יום, תוכל להחשיב זאת כ-15 יום במילואים. כלומר, משירות המילואים הבא שלך תוכל להפחית 15 יום, וכך יצא שלא תפסיד ימי עבודה ותהיה פחות ממורמר. כמובן תעשה זאת בדרכים המקובלות, על ידי אישור מחלה וכיוצא בזה".

 

עוד הדגים הרב, כשענה על השאלה: "אבל על ימי המילואים אני מקבל תשלום מסוים, ואילו כשישבתי בכלא הפסדתי ימי עבודה.

 

"תשובה: תשתדל לעשות חשבון צודק, ואם תמצא שאותם 15 ימים שישבת במעצר שווים עבורך כמו 30 יום במילואים, תפחית 30 יום. אם תחשוב שהם שווים כמו 45 ימים, תפחית 45.

 

"שאלה: ואם אחשוב שנפגעתי יותר, אפשר להחשיב כל יום בכלא כמו ארבעה ימים?

תשובה: הגזמת".


פורסם לראשונה 06/10/2005 23:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הרב מייעץ לא למהר להתגייס למילואים. עצור בפינוי
צילום: אבי כהן
מומלצים