שתף קטע נבחר

עלו ברשת: מספר במסכה

איך עושים בירה בבית, מאגר איצטדיונים, מדריך טיולים שיתופי, ייעוץ נומרולוגי מבאבא-סבא, מוזיקה, מתכונים, מאיפה באות הקלישאות ועוד

פייבוריט: מספר במסכה

 

והנה שירות נדרש ומדליק, שלא ברור איך הסתדנו בלעדיו עד כה: אתר חדש בשם מאסק-יו (מסך אותך, בתרגום עילג), מאפשר לכל מי שאינו מעוניין בחשיפה של מספר הטלפון האישי שלו (בזק או סלולרי) לקבל מספר מסכה קבוע או מתחלף, שיפנה אוטומטית את השיחות הנכנסות למספרו הפרטי.

 

הדוגמאות שהאתר מספק לנחיצותו של השירות מתמקדות דווקא בשיחות טורדניות של מכרים מהעבר הרחוק, או של מתווכים וקוני מכוניות, שממשיכים להתקשר גם חודשים אחרי שהטרנטה נמכרה למרבה במחיר. למעשה, די ברור שהתכלית האמיתית שלו היא לשרת את קהל היעד של מחפשי האהבה למיניהם, החפצים בדיסקרטיות וביכולת סינון של מחזרים לא-רצויים-אך-עקשנים.מספר המסכה אינו מבטל את המספר הפרטי והקבוע, אלא רק מפעיל במקביל מספר נוסף, שאותו ניתן להחליף מעת לעת, לפי החלטתכם.

 

השירות הזה ניתן בתשלום, בקנייה מראש של חבילת שיחות, על פי צרכי הלקוח, אולם אין לו השפעה על חשבון הטלפון הרגיל (משום שמדובר בשיחות נכנסות בלבד). עוד יתרונות של מאסקיו: לא צריך להתקין שום דבר, אפשר לחסום שיחות נכנסות בשעות מוגדרות, לצפות בפרטים של כל המתקשרים אליכם, ואפילו לחסום כניסת שיחות ממתקשרים ספציפיים.

 

בירה: הכן אותה בבית

 

ברואינג - כלומר להכין את הבירה שלכם בבית, הפך פתאום למן שיגעון כזה.פעם התחום היה נחלתם של כמה אירים אדומי שיער וסמוקי לחיים, שהסתירו דודים גדולים במעבה היער.

היום כל הקונסטרוקציה הזו יכולה להסתתר במרתף הבית שלכם, בהנחה שאתם יודעים מה לעשות עם כל הלתת.

 

ובשביל מה, בעצם, צריך את כל הבלגן הזה? אולי בגלל הטריות והטעם: בירה ביתית אינה מפוסטרת, ועל כן טעמה שונה ועשיר יותר. למי שלא ממש יודע ובכל זאת מתאווה, הנה אתר ישראלי חדש, שמפעיליו שמחים להגיש בו הסברים מקצועיים על אופן ההכנה של בירה ביתית, לצד אינספור פריטי מידע על המרכיבים, הציוד הנדרש וההכנה הנפשית לתהליך. כל הפריטים האלה, אגב, ניתנים גם לרכישה דרך האתר.

 

צפוף: מיליון באיצטדיון

 

מאז הפך הקולוסיאום ברומא לסמל של אקסטרווגנזה ספורטיבית ובידורית במעטפת ארכיטקטונית והנדסית מתקדמת, נחשבים איצטדיוני הענק, ללא ספק, למבנים מורכבים ומרהיבים ביותר.

המאגר הזה מוקדש כולו למיפוי ומידע אודות כל האיצטדיונים הנחשבים בעולם, ומחולק לקטיגוריות על פי גודלו: בראש הרשימה של האיצטדיונים הסגורים ניצב לתפארת איצטדיון האחד במאי בצפון קוריאה, שיכול לארח יותר מ-150 אלף נפש (כלומר את כל תושבי רעננה והרצליה, ויישאר עודף). המאגר מציג גם נתונים אודות מסלולי מירוץ אימתניים, שיכולים להכיל יותר מ-230 אלף איש באירוע אחד.

 

המאגר כולל עשרות רבות של מבנים מכל העולם, כאשר תנאי הסף להיכלל בו הוא אפשרות אירוח של יותר מ-30 אלף איש, וזה מסביר מדוע ישראל לא מיוצגת בו בכלל (שלח: דן דקל). 

 

קהילה: כולנו וייס

 

איזה יופי: משפחת וייס החליטה להפוך את יום ההולדת ה-75 של חנה וייס, אם המשפחה, למסיבה רבת משתתפים, שאליה מוזמן גם כל ציבור הגולשים ברשת. ילדיה של וייס אספו סיפורים, תמונות ומידע על כל בני המשפחה, והקימו לעצמם אתר קהילתי פרטי, שאף שתכניו עוסקים בקורות של בני משפחה אחת - עדיין הם קריאים ומעניינים גם לציבור הגולשים. עוגן העניין המרכזי של האתר הוא מקבץ הסיפורים המשפחתיים, שיוצר הזדהות אצל הקורא מעצם היותם סיפורים שיכולים להתרחש בכל משפחה ישראלית.

  

טיול: תפסו טריפי

 

את טריפי בנתה חבורה של טיילים-מושבעים, שגם יודעים דבר או שניים בבניית אתרי אינטרנט מוצלחים, מתוך כוונה להפוך אותו למאגר המידע הגדול ביותר לישראלים על יעדי טיול בעולם. לחבורת הטיילים שמאחורי האתר אין מגמות מסחריות, וכוונתם האחת היא לאפשר לכמה שיותר טיילים חובבים לשתף את הגולשים במידע ובטיפים עדכניים מניסיונם האישי על אתרי תיירות, מסלולים שווים, חופים ייחודיים, פרטים על אתרי לינה וקניות ועוד. אם אכן תצמח סביב טריפי קהילת עורכי תוכן מהדגם של כותבי הערכים בוויקיפדיה - אפשר להמר כאן על התפתחות מהירה ומוצלחת של האתר הזה.

 

 סלולר: באבא בשקל

 

במטרה לעשות קופה קטנה משירותי תוכן בסלולר בצורה מקורית, יצרה חברה ישראלית בשם קרייזי מיינד את דמותו של באבא-סבא, הקורצת לדמותו של באבא-בובה המיתולוגי ממלחמת המפרץ. מצד אחד, האריזה השיווקית הזו חביבה מאוד: כמו ההוא, גם הבאבא החדש מספק ייעוץ נומרולוגי בשאלות השעה, אולם עושה זאת באמצעות תוכנה נומרולוגית, המנתחת ומפרשנת את המספרים החזקים שבהם אנו משתמשים בכל יום - מספר הנייד, מספר הרכב או מספר הדירה - וההשפעה שלהם על חיינו.

 

הבאבא פותר דילמות קריטיות כמו האם מספר הנייד שלי מועד לתקלות או טוב לעסקים?, האם מספר הרכב שלי נוטה לקבלת דוחות? ועוד קשקושים ברוח זו. מצד שני, השירות הזה מסופק תמורת שקל אחד להודעת טקסט, ואף שמדובר בסכום פעוט וזניח, נוכח הדוגמאות הקודמות - עדיין מדובר בשקל אחד יותר מדי. 

 

מוזיקה:שחור וכבד

 

כבד הוא שמו של מגזין מוזיקה ישראלי משודרג ללא כוונות רווח, שמדבר עם קהל שוחרי הרוק הכבד האלטרנטיבי. האתר מספק עשרות ידיעות חדשותיות על הרכבים מהעולם, מאמרי ביקורת על אלבומים, תמונות ממופעים ועוד. עשיר בתוכן ומעוצב טוב.

 

מעריצים: חולים על הנחש

 

אתר המעריצים האסתטי של הדג נחש הושק לפני כשבועיים, ומביא כל מידע רלוונטי על ההרכב המיוחד הזה.תמצאו שם את הרקע להקמתו, ביוגרפיות של חבריו, דיסקוגרפיה, גלריות, חדשות ועוד. האתר משתף פעולה עם הלהקה ומציע לגולשים מבצעים והנחות על מופעים ומוצרי הלהקה.

 

מתכון: מבשלים ביחד

 

לאתר הזה התייחסנו עם השקתו, אולם נוכח התפתחותו הנאה מאז, מוצע לחובבי הבישול שביניכם לתת מבט נוסף במאגר הגדול של מתכונים ויצירות גסטרונומיות שנוצר שם. אפשר לעיין שם במאגר המתכונים הכללי, לנהל מאגר אישי, לדרג מתכונים ולקרוא ביקורות ומאמרים על בישולי חג ועוד.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

עוד כמה קישורי סרק, משחקונים, חידודים ודאחקות מקוונות ששלחו למענכם קוראי המדור: 

 

שנה טובה למכורה - אף פעם לא מאוחר לאחל שנה טובה, גם אם מדובר בסרטון שימיו הגדולים צוינו כבר לפני שנה: מונולוג חושפני וכואב, שיצר סטודיו לעיצוב כאגרת ברכה מקורית לחג, ובו מתוודה צעירה על השנים הקשות בהן התמכרה לשנות טובות ומועדים לשמחה (שלחה: נועה בן שבת).

 

דואר אלקטרוני מתכלה - פוקמייל הוא בדיוק מה ששמו מרמז עליו - חשבון דואר זמני, שעושה את שלו ומתאדה בתוך 24 שעות. השירות הזה נועד לאפשר לכם להירשם לאתרים ולטפסים שונים, לציין את כתובת הפוקמייל שיצרתם לעצמכם, לקבל את השירות שביקשתם, ולהיות בטוחים שלא ייעשה שימוש לרעה בתיבה הפרטית שלכם, שכן הוא נמחק לחלוטין מהשרתים של האתר אחרי יממה.מה שאומר שאם תרצו לבצע באמצעות פוקמייל רישום נוסף כלשהו - תצטרכו לייצר בו חשבון זמני חדש (שלח: גדעון נח).

 

האמא של הקלישאה - ודאי שאלתם את עצמכם לא אחת מה המקור לביטויים שגורים, שחלקם אוניברסליים, ומשמשים בשפות רבות. המאגר החביב הזה מציג מאות פראזות לשוניות, ביטויים שחוקים וקלישאות עתיקות, ומספר כיצד נטמעו בשיח העולמי. תמצאו שם את המקור של ציפור קטנה לחשה לי, האמת העירומה, לנשוך את הלשון, לאכול את הלב ועוד המון. המאגר מביא ביטויים באנגלית, ועל כן כולל הסברים לביטויי סלנג אמריקניים רבים כמו פיס אוף קייק, קריס קרוס ואחרים (שלח: מישל דורושינסקי).

 

אלף אפס - ואם נותרתם תאבי דעת גם אחרי הקישור הקודם, הנה מאגר גדול של חידות מתימטיות ושאלות היגיון ברמות קושי שונות, שמפרסם הרבעון אלף-אפס, העוסק בפרדוקסים ושעשועים מתמטיים ויוצא לאור בידי החוג למתמטיקה במכללת ירושלים (שלח: מישל דורושינסקי).

 

ג'ואי התורם - ומי שכבר מתגעגע לג'ואי טריביאני, שבשבוע שעבר נאלצנו להיפרד ממנו ומהחברים שלו סופית אחרי עשר שנים, יכול לנגן שוב ושוב את הסרטון המאוד-תמוה הזה, סוג של פרסומת לקו שמפעילה חבד בארהב, ובו מנסה ידידה עתירת ביטויים יהודיים עסיסיים לשדל את ג'ואי לתרום כסף לחבד. מוזר, ביזארי, אבל חביב (שלחה: ריטה גפן).

 

נשיקה צרפתית - וזהו מאגר מילים וקבצי קול של כמה מהשירים הגדולים של זמרי צרפת הקלאסיים: ברל, אזנבור, כריסטוף, מיריי מתייה, אדאמו, ז'ילבר בקו ועוד (שלח: גבריאל קרדה).

 

___________________________________________________

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
הכנת בירה בבית
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים