שתף קטע נבחר

הצלחה של 100% לחיסון סרטן צוואר הרחם

בתום שנות מחקר ארוכות, הודיעה היום חברת "מרק" כי החיסון שפיתחה הוכיח יעילות מוחלטת במניעת סרטן צוואר הרחם. הסרטן הקטלני מביא למותן של 300 אלף נשים ברחבי העולם מידי שנה. בראש צוות המפתחים עמד הישראלי ד"ר אליאב בר

החיסון נגד סרטן צוואר הרחם יוצא לדרך: חברת התרופות "מרק" הודיעה היום כי במחקר שנמשך שנתיים וכלל 10 אלף נערות ונשים, הוכיח החיסון 100 אחוז יעילות כנגד סרטן צוואר הרחם. ד"ר אליאב בר, שעמד בראש צוות מפתחי החיסון, אמר כי שיווקו של החיסון צפוי בעוד כשנתיים.

 

חברת "מרק" כבר הגישה למינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, בקשה לאישור החיסון הקרוי Gardasil. החיסון יהיה הראשון שמונע את סרטן צוואר הרחם, מחלה הנגרמת כמעט תמיד בעקבות יחסי מין בלתי מוגנים בהם התרחשה הדבקה בנגיף הפפילומה – HPV. החיסון ינתן באופן שגרתי לא רק לנערות, אלא גם לנערים שעלולים להדביק את בנות הזוג בנגיף.

 

סרטן צוואר הרחם הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בקרב נשים. מידי שנה מתות קרוב ל- 300 אלף נשים מהמחלה. עם זאת מסיבות שאינן ברורות שיעור המחלה בקרב הישראליות הוא נמוך. על פי ההערכות לוקות במחלה כ-50 ישראליות מידי שנה.

 

במחקר שערכה חברת מרק נכללו 10,559 נשים פעילות מינית, בגילאי 16 עד 26 בארצות הברית וב-12 מדינות נוספות. הנשים היו בריאות, ולא נדבקו עד למחקר בשני תתי נגיף הפפילומה: 16 ו- 18 הגורמים לסרטן צוואר הרחם. מחציתן קיבלו 3 מנות של חיסון במהלך חצי שנה, ומחציתן קיבלו חיסוני פלצבו שאינו מכיל חומר פעיל.

 

במעקב שנמשך שנתיים לאחר מתן החיסון נתגלה כי אף אחת מהנשים שקיבלו את החיסון לא לקתה בסרטן צוואר הרחם, בהשוואה ל-21 נשים שקיבלו את חיסון הפלצבו ולקו במחלה. "מאה אחוזי הצלחה של חיסון הם מאוד נדירים" אמר ד"ר אליאב בר, "ואנחנו בהחלט מתכוונים לפתוח את השמפניה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיסון לסרטן. ינתן גם לנערים
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים