שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  סופית: נצבא התנחלות נמכרה למישור הולדינגס
  האסיפה הכללית של בעלי מניות נצבא קיבלה ברוב של 92% את המלצת הדירקטוריון למכור את נצבא התנחלות לאחים ג'קי ומוריס שטרית תמורת 626 מיליון שקל - סכום המשקף לנצבא החזקות שווי חברה של מיליארד שקל

  קבוצת מישור הולדינגס, בבעלות האחים שטרית, היא הרוכשת את השליטה חברת הנדל"ן נצבא התנחלות.

   

  ברוב מוחץ של 92% החליטו אמש בעלי המניות לקבל המלצת דירקטוריון נצבא ולאשר את מכירת החברה תמורת סכום שיא של 626 מיליון שקל. נצבא התנחלות שולטת ב-64% מנצבא החזקות הבורסאית והסכום משקף שווי חברה של מיליארד שקל.  

   

  במהלך הדיון באסיפה  מסר יו"ר נצבא, מאיר תורג'מן, כי בכוונת הרוכשים החדשים, כפי שהודיעו לו, להמשיך את מנוע הצמיחה המרכזי של החברה ברכישת נדל"ן בארץ ובחו"ל ומנגד השבחת הנדל"ן הקיים.

   

  האחים ג'קי ומוריס שטרית מחזיקים בנכסי נדל"ן גדולים בארה"ב ביניהם בניין sears בשיקגו. הם הדהימו גורמים רבים כשסגרו על שווי של 220 מיליון

  דולר לחברה וישלמו כאמור יותר מ-140 מיליון דולר (626 מיליון שקל).

   

  הצעתה של מישור הולדינגס היא האחרונה שהוגשה והיא דחקה בין היתר את הצעתה של קבוצת פילגר בראשות ג'קי בן-זקן שהצעתה הראשונה עמדה על 435 מיליון שקל. פילגר הודיעה כי ההליך איננו חוקי ופנתה לבית המשפט בבקשה להוציא צו מניעה לקיום האסיפה הכללית אם לא תדון בהצעתה הנגדית, הגבוהה ב-10 מיליון שקל מזו של שטרית. אתמול הצהירה פילגר כי בכוונתה לתבוע 200 מיליון שקל מנצבא.

   

  באסיפה הכללית התייחס תורג'מן גם לחשדות שעמדו נגדו בגין מתן שוחד, הפרת אמונים בתאגיד, שיבוש הליכי משפט ובידוי ראיות. הוא בישר לנוכחים כי כל התלונות שהוגשו נגדו במשטרה התגלו כחסרות שחר וכי המשטרה הודיעה על סגירת התיק. 

   

  נצבא התנחלויות, היא חברה פרטית הנמצאת בבעלות 4,400 חברי וגמלאי אגד. החברה מחזיקה בשליטה ב-64% מחברת נצבא החזקות הבורסאית, החולשת על כמיליון מ"ר של תחנות מרכזיות, קניונים, תחנות רכבת וכדומה בהיקף של 1.5 מיליארד שקל. עוד מחזיקים בנצבא התנחלות: גמול - 12%, אשטרום - 10% וגרנית כרמל - 10%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סופית: נצבא התנחלות נמכרה למישור הולדינגס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נצבא. נמכרה ב-626 מיליון שקל
  צילום: אבי כהן
  תורג'מן. המשטרה סגרה את התיק
  צילום: אבי כהן
  רביבו ובן-זקן. לא אמרו את המילה האחרונה
  מומלצים