שתף קטע נבחר

בילעין: "מסתערבים השליכו אבנים על חיילים"

פעילי שמאל טענו כי בהפגנה נגד הגדר שנערכה אתמול בבילעין היו כמה אנשים בלתי מזוהים שהתסיסו את האווירה ו"השליכו אבנים לעבר כוחות צה"ל". לדברי אחד הפעילים, "הם טענו שהם פלסטינים מלוד שהגיעו עם האנרכיסטים, אבל מהר מאוד התברר שמדובר במסתערבים, וכשחשפנו אותם הגיעו שלושה ג'יפים לחלץ אותם". הצבא: "אכן היו בקרב פעילי השמאל מסתערבים של יחידת מצדה"

"מסתערבים השליכו אבנים לעבר חיילים בהפגנה נגד הגדר שנערכה אתמול (ו') בכפר בילעין". כך טענו פעילי שמאל שהשתתפו בהפגנה. בצה"ל הודו שמסתערבים אכן לקחו חלק בהפגנה.

 

לדברי פעיל בקבוצת אנרכיסטים נגד הגדר, לייזר פלס, "היו כמה אנשים לא מזוהים שהתסיסו את האווירה, עם טישרטס על ראשיהם, והתחילו להשליך אבנים לעבר הצבא. ניגשו אליהם כמה אנשים מהכפר, ושאלו מיהם. הם ענו שהם פלסטינים מלוד, שהגיעו יחד עם האנרכיסטים למקום. מייד כולם הבינו שמדובר במסתערבים, כי הם לא הגיעו עמנו, ובתוך רגעים ספורים הגיעו שלושה ג'יפים של הצבא וחילצו אותם".

 

לדבריו, "בכל פעם הצבא משתמש בטקטיקות כדי להפוך את ההפגנה לאלימה". הוא הוסיף כי "ההפגנה היתה יחסית מצומצמת מהצד הישראלי, לאחר שבצבא עיכב אוטובוס עם 50 פעילים שהיו בדרך ועצר מתוכם ארבעה. לכן אנחנו מוציאים קבוצות ביום חמישי כדי שלא יעצרו אותם".

 

פלס הוסיף כי "15 משתתפים בהפגנה ערכו מיצג, ולבשו את תלבושות כל הארגונים הפלסטינים, כולל החמאס, הג'יהאד והפתח, חלקם עם דגלי פלסטין. על הצוואר הם בנו דגמים של נחשים שמסמלים את הכיבוש החונק".

 

לדבריו, לאחר שהמסתערבים יידו אבנים על כוחות צה"ל, החלו הרוחות להתלהט, ומאוחר יותר יידו צעירים נוספים מבין המפגינים אבנים, ואחד מהם נפצע ממכת אלה.

 

מצה"ל נמסר בתגובה כי "אכן היו בקרב פעילי השמאל מסתערבים של יחידת מצדה". לדברי גורמים בצה"ל, זו לא הפעם הראשונה שנעשה שימוש בחיילי מצדה בהפגנות כדוגמת ההפגנה שנערכה בבילעין, וזאת כדי לאתר את אותם גורמים שמתסיסים את יתר המפגינים ועל מנת להביא למעצרם".

 

בצה"ל סירבו להגיב על הטענה לפיה המסתערבים השליכו בעצמם אבנים על החיילים.


פורסם לראשונה 14/10/2005 18:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפגנה בבילעין (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
(ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים