שתף קטע נבחר

בנק הפועלים באינטרנט חסם העברת כספים עקב ניסיונות מרמה

הבנק מקשיח את מדיניות העברת הכספים לאחר מספר ניסיונות מרמה: הלקוחות אינם יכולים עוד לבצע העברת כספים גורפת בין חשבונותיהם או מחשבון לחשבון אחר דרך האינטרנט

לקוחות של בנק הפועלים אינם יכולים עוד לבצע העברת כספים בין חשבונותיהם או מחשבון לחשבון אחר דרך אתר האינטרנט של הבנק, כך מתברר מתלונות של גולשים שפנו בעניין ל-ynet באמצעות האימייל האדום."לפני כשבועיים בנק פועלים ביטל את האפשרות להעביר כסף מחשבון עו"ש שלי לחשבון עו"ש שני עבור לקוחות פרטיים, זאת, ללא הסבר". כותב הגולש יובל.

 

"בשירותי האינטרנט של בנק הפועלים לא ניתן לבצע העברות בנקאיות בין חשבונות. מצב זה כבר קיים למעלה משבוע ועדיין לא תוקן, כנראה במכוון, ייתכן עקב בעיות אחרות, הקשורות להלבנת הון. ציבור המשתמשים באתר נדרש לבצע את ההעברה באמצעים אחרים כמו הוראה לסניף, המחאה וכדומה", שיער הגולש רונן. 

 

"באגית" פנתה לתמיכה הטכנית, ושם נמסר לה כי "התקלה מוכרת, ייתכן שלא יהיה מענה גם מחר ומחרתיים". אז במה מדובר? תקלה טכנית, חסימת שירות עקב שיקולי אבטחה או סיבה אחרת?

 

תגובת בנק הפועלים

 

"בתקופה האחרונה אירעו שלושה או ארבעה מקרים נקודתיים בהם בוצעו העברות בסכומים לא גדולים מחשבונות וזאת ככל הנראה על ידי הוצאת פרטי הלקוחות במרמה. מקרים אלו אותרו וטופלו מיידית על ידי הבנק כולל דיווח למשטרה והחזר כספי מלא ללקוחות. "בנק הפעלים החליט לנקוט באמצעי זהירות מוגברים ולאפשר ללקוחותיו לבצע בשלב זה, העברות לצד ג' רק באמצעות הדרכים הבאות:

 

  1. ללקוחות מתאפשר להגדיר רשימת מוטבים קבועה בסניפי הבנק בה נכללים פרטי הגורמים אליהם הלקוחות מעוניינים לבצע העברות בעתיד.
  2. העמדת מספר טלפון מיוחד לרשות הלקוחות (מספרו מופיע באתר בניסיון לבצע העברה אקראית לאחר שהזדהה במוקד הטלפוני).

 

אין באפשרותנו להתייחס לחקירת המשטרה רק ניתן וחשוב להדגיש כי לא הייתה כל חדירה למחשבי הבנק העושה שימוש בשיטות אבטחת המידע מהמתקדמות ביותר".

 

הפרשה האחרונה

 

החודש פורסם כי עשרות אלפי שקלים נגנבו מחשבונותיהם של 10 מלקוחות הבנקים הגדולים, שהשתמשו באינטרנט כדי לבצע פעולות בחשבונות הבנק שלהם. החקירה החלה לפני כשלושה חודשים, בעקבות תלונה מאחד הבנקים הגדולים על פעולות שבוצעו בחשבון של אחד מלקוחותיהם ללא ידיעתו באמצעות אתר האינטרנט של הבנק. הלקוח טען שמחשבונו הוצאו כספים לחשבון אחר.

 

החקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה העלתה, כי הגנבים העבירו כספים מחשבונות של אזרחים לאחר ששלחו אליהם סוסים טרויאניים. על פי החשד, הגנבים השתלטו על המחשבים והעבירו את הכסף אל שני חשבונות בנק. חשוד עיקרי בפרשה כבר נעצר. מהחקירה התברר, כי הסוס הטרויאני חדר למחשבים שלא היו מוגנים כלל, ואיפשרו לגנבים לשלוף ממנו את הסיסמאות, שמות המשתמש והקודים השונים שנדרשים כדי לבצע פעולות בחשבונות הבנק באמצעות האינטרנט. במשטרה מזהירים שכל מי שמחובר לרשת האינטרנט ואינו דואג להגן על מחשבו מפני חדירה עוינת עלול להיות חשוף למקרים דומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים