שתף קטע נבחר

הערבים: קמפיין האכלוס מיועד לייהד את הגליל

ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחה על כך שמבצע אכלוס הגליל מסייע כמעט רק ליישובים יהודיים: "התנגדנו לתוכנית ונאבק בה בכל צורה אפשרית". הרשות לפיתוח הגליל: אנחנו לא נגד הערבים

"הקמפיין לאכלוס הגליל הוא תוכנית לייהוד הגליל". כך טוען יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, שאוקי חטיב, בתגובה לפרסום הקמפיין הגדול לאכלוס הגליל, שנפתח ביוזמת המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס.

 

הממשלה פתחה אתמול במבצע האכלוס הגדול ביותר של צפון הארץ זה 20 שנה. מתיישבים שיעברו לגור בגליל יקבלו הטבות ששוויין עשוי להגיע למאות אלפי שקלים, יוכלו לקנות 10,200 דירות ולהרחיב את הבנייה ב-104 יישובים. ואולם, כמעט כל היישובים שיקבלו הטבות הם של יהודים.

 

בוועדת המעקב מציינים, כי בוועדה שתכננה את קמפיין האיכלוס לא היו ערבים, וכי התוכניות מתמקדות בפרויקטים של פיתוח יישובים יהודיים בלבד. אפילו העיר הערבית הגדולה בגליל ובישראל, נצרת, אינה מקבלת תמיכה במסגרת הפרויקט.

 

מוועדת המעקב נמסר בתגובה לקמפיין האכלוס: "התנגדנו לתוכנית ואנחנו מתנגדים לה. נאבק בה בכל המישורים האפשריים, משפטית וציבורית. בזמן הקרוב נלמד את היקף התוכנית, ולפיהן נגבש את דרכי מאבקינו בה. נמשיך לעשות כל מאמץ  לפתח את קיומנו ועתידנו במולדתינו בגליל, אפילו באמצעות כוחנו העצמי בלבד". 

 

מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, משה דוידוביץ', מוסר בתגובה: "הקמפיין לאכלוס הגליל אינו נגד אף מגזר, בוודאי שלא כנגד המגזר הערבי, שהוא חלק אינטגרלי מהגליל והווייתו. אחת המטרות המרכזיות של הרשות לפיתוח הגליל הנה הבאת אוכלוסייה מחוץ לגליל כדי לבסס חבל ארץ זה ולחזקו. מתוקף גישה זאת פועלת הרשות לפיתוח הגליל והיא תשמח מאוד לשתף פעולה עם כל הרשויות הערביות בגליל למען פיתוחן ושגשוגן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
שאוקי חטיב, יו"ר ועדת המעקב
צילום: אורי פורת
נצרת: אין קמפיין אכלוס
צילום: ג'ובראן הוזאם
מומלצים