שתף קטע נבחר

נשיא איראן: "למחוק את ישראל מהמפה"

בוועידה שנושאה "עולם ללא ציונות" אמר נשיא איראן אחמדי-נג'אד כי "האומה האיסלאמית לא תרשה לאוייב לחיות בתוכה". מדובר באמירה מדאיגה, בעיקר לאחר דיווח מאתמול לפיו איראן מסייעת לסוריה בייצור נשק כימי

הצהרת כוונות? נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, אמר הבוקר (יום ד') כי "יש למחוק את ישראל מהמפה". כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של איראן, "אירנה".

 

אחמדי-נג'אד אמר את הדברים בנאום שנשא בפני קהל של כ-3,000 סטודנטים בוועידה בטהרן שנושאה "עולם בלי ציונות" (www.zionot.ir). הוא ציין שהוא חוזר בכך על דבריו של האייתוללה חומייני ובתגובה קראו הסטודנטים קריאות "מוות לישראל, מוות לאמריקה".

 

אחמדי-נג'אד אמר כי "הקמת מדינת ישראל היתה צעד תוקפני, והאומה האיסלאמית לא תרשה לאוייב ההיסטורי לחיות בתוכה". הקמת "המשטר הציוני", הייתה לדבריו צעד של ההגמוניה העולמית של המעצמות היהירות נגד עולם האיסלאם. "המעצמות היהירות ייסדו את המשטר הציוני בלב עולם האיסלאם כבסיס לכוונות ההתפשטות שלהם... אין ספק שהגל החדש של ההתקפות (פיגועים ההתאבדות) בפלסטין ימחקו את הכתם הזה מעל פני עולם האיסלם", אמר הנשיא.

 

הנשיא גם עודד את המשך המאבק הפלסטיני וקרא לארגוני המאבק הפלסטינים להיות עירניים. הוא הוסיף שהם הם יצליחו להתגבר על "התחבולות של המעצמות היהירות, הדרך להשמדתו של המשטר הציוני ולכינונה של ממשלה לאומית פלסטינית תיסלל...".

 

"היום, התמיכה באומה הפלסטינית ומטרתה היא עיקרון מוחלט ובלתי נפרד מהשאיפה לניצחון. הסוגיה הפלסטינית לא תמה. היא תגיע לסיומה כשממשלה השייכת לעם הפלסטיני תיקח את השלטון, הפליטים יחזרו לבתיהם ובחירות חופשיות יערכו כדי לגבש ממשלה שתייצג את כל האזרחים".

 

הנשיא התייחס בדבריו ל"השמדת העם של הנשים, הגברים והילדים הפלסטינים על ידי המשטר הציוני, והרס הבתים של האומה הנתונה תחת דיכוי", ואמר כי "המשטר הציוני טוען שהוא מקדם זכויות אדם בעוד הוא צובר נשק גרעיני".

 

אחמדי-נג'אד גם איים על מדינות ערב המבקשות להכיר בישראל ולנרמל עימה את היחסים. "כל מי שיכיר בישראל יישרף באש הזעם של האומה האיסלמית, וכל מנהיג איסלמי שיכיר בשלטון הציוני משמעות הדבר שהוא מכיר בתבוסה של העולם האיסלמי".

 

ארה"ב מפעילה לחצים עקיפים

 

בתוך כך דווח כי גורמים אמריקנים המקורבים לנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, העבירו אזהרה להנהגת איראן ולפיה וושינגטון שוקדת למצוא דרכים לאלץ את איראן "להיעתר לרצון הקהיליה הבינלאומית בנושא הגרעין שלה", ובכלל זה פירוק כולל של תוכנית הגרעין החשאית, פעילות העשרת האורניום וייצור המים הכבדים במתקנים באיספהאן ובאראק.

 

העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, דיווח כי מנהל של חברת נפט גדולה בארה"ב נפגש עם מספר בכירים איראניים בז'נווה ואלה דיווחו ליועץ לביטחון לאומי של איראן, עלי לאריג'אני. לפי הדיווח, וושינגטון שוקלת מספר אפשרויות העומדות בפניה ובכלל זה פתיחת תיקים ישנים סביב מעורבות איראן בפעולות טרור בהן נהרגו ונפצעו אזרחים אמריקנים, וכן במקרים בהם נגרמו נזקים לאינטרסים אמריקניים, כמו למשל בפיצוץ השגרירות בלבנון או בפיצוץ בעיר אל-חובר שבסעודיה. זאת, לצד רציחתם של שמונה ממנהיגי האופוזיציה האיראנית על ידי סוכנים של המודיעין האיראני בחו"ל.

 

דיווח: איראן מסייעת לסוריה לפתח נשק כימי

 

רק אתמול דווח כי דיפלומט מערבי סיפר לשבועון "ג'יינס דיפנס וויקלי" כי איראן מסייעת לשכנתה ויריבתה של ישראל, סוריה, לייצר נשק כימי חדשני. 

 

על-פי אותו מקור דיפלומטי, כבר לפני מספר חודשים הגיעו גורמים בדמשק ובטהרן להסכמה ולהתחייבות חוזית על סיוע הדדי, במסגרתו תספק סוריה לאיראן עזרה טכנולוגית ותקבל בתמורה אמצעים שיאפשרו לה יכולות הפקה עצמאית של נשק כימי, מה שלא היה בידיה עד היום.

 

לפי הדיווח, איראן תספק לסורים סיוע בתכנון, הקמת מתקנים וביצוע ניסויי-שטח במספר אתרים בנשק כימי מסוגים שונים כגון גז עצבים, גז חרדל ועוד. לדברי המקור הדיפלומטי, מדובר בפרויקט חסר תקדים בעלות של מיליוני דולרים.

 

לטענתו, "פרויקט שכזה, הכולל בתוכו הקמת מבנים ושימוש בציוד מתקדם ביותר, יספק לסורים את היכולת להפיק ייצור תעשייתי של עשרות ואף מאות טונות של נשק כימי בשנה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"למחוק". אחמדי-נג'אד
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מתקן הגרעין באיספהאן
צילום: רויטרס
מומלצים