שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הג'יהאד קיבל אחריות: "הפיגועים הבאים בדרך"
  אחד ממפקדי הג'יהאד האיסלאמי בגדה, אבו אל-מואמן, אמר ל-ynet ש"הפיגוע בחדרה הוא תגובה לחיסולו של לואיי סעדי מפקד הזרוע הצבאית של הארגון בגדה". הוא הבטיח ש"תגובות קשות נמצאות בדרך". פלוגות אל-קודס: עדיין מחויבים לרגיעה, אבל לא חד-צדדית

  "הפיגוע בחדרה הוא תגובה לחיסולו של לואיי סעדי מפקד פלוגות אל קודס הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בגדה", כך אומר ל-ynet אבו אל-מואמן, אחד ממפקדי הארגון בגדה. לדבריו, "הפיגוע הוא תגובה ראשונית בלבד של ארגוני ההתנגדות הפלסטיניים ותגובות קשות ונוספות נמצאות בדרך". דובר של הג'יהאד האיסלאמי קיבל אחריות באופן רשמי בשיחה עם משרדי סוכנות איי.פי ברמאללה.

   

  אבו אל-מואמן הבטיח לפני ימים אחדים תגובה מרעידה בישראל בתגובה להריגתו של סעדי. לדבריו, "ארגונו לא יקבל מצב שאנשיו נהרגים מבלי שתהיה הזכות להתנגדות הפלסטינית בכלל ולארגונו בפרט להגיב להפרות הישראליות ולתוקפנות הישראלית".

   

  פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, הודיעו במסיבת עיתונאים מאולתרת שקיימו מאוחר יותר בעזה כי הם עדיין מחויבים לרגיעה אולם, לדברי הדוברים, הם וכל הארגונים הפלסטינים יגיבו לכל הפרה ישראלית. "אין עוד רגיעה והפסקת אש מצד אחד", אמרו הדוברים שהבטיחו שיפגעו בכל מקום באויב הישראלי אם זה ימשיך לתקוף ולפגוע באנשיו ובעם הפלסטיני.

   

  חאלד אל-בטש, מראשי הג'יהאד האיסלאמי ברצועה, אמר ש"הפיגוע הוא פעולה מבורכת שבוצעה בידי ידיים מבורכות". גם אל-בטש ציין שהפיגוע הוא תגובה לחיסולו של בכיר הארגון בגדה, לואיי סעדי. "הפיגוע התבצע במסגרת התגובות של ההתנגדות להפרות הישראליות של הרגיעה".

   

  מקורות ביטחוניים ברשות אומרים שכל הסימנים מובילים לג'יהאד האיסלאמי ולתשתית הארגון ובמיוחד לטול כרם - האזור שבו פעל סעדי ושהוציא אל הפועל את הפיגועים האחרונים בתל-אביב ובנתניה. גורמי שטח בג'יהאד האסלאמי ובגדודי חללי אל-אקצה אמרו ל-ynet שמדובר ככל הנראה בפעולה משולבת של הג'יהאד האסלאמי ושל גדודי חללי אל-אקצה, גם כאשר הג'יהאד קיבל את האחריות לפיגוע באופן בלעדי.

   

  בג'יהאד איימו ב"תגובה מרעידה"

   

  היום התנהל במועצה המחוקקת הפלסטינית דיון באנרכיה הביטחונית ברשות ובחוסר יכולתם של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים להפסיק את הפעילות החמושה ובעיקר את ירי הרקטות של הארגונים הפלסטיניים. יו"ר הרשות, אבו מאזן, שהאשים את ישראל בהסלמה, קרא לארגונים ש"לא להגיב על דעת עצמם לפרובוקציות ישראליות" והגדיר את תגובותיהם כחסרות תועלת. משרד הפנים והביטחון הלאומי פלסטיני אמר לפני הפיגוע שאף ארגון אינו רשאי להגיב בפיגועים, כל עוד הדבר אינו תואם את הקונצנזוס של הרגיעה שאליה הגיעו הארגונים כולם.

   

  דוברים פלסטינים הגיבו לאחר הריגתו של סעדי באיומים חריפים. מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי היושב בדמשק, רמדאן עבדאללה שלאח, הבטיח נקמה כואבת ו"מרעידה". שלאח תיאר את סעדי כ"מנהיג גדול ובעל תפיסה צבאית מיוחדת". הוא הוסיף כי חיסולו של סעדי לא יפגע בתנועה, שמסוגלת להשתקם מהמכה הקשה שנחתה עליהם. 

   

  בערב החג הועלתה הכוננות בישראל. שר הביטחון, שאול מופז, הנחה את צה"ל ומערכת הביטחון להיערך לאפשרות של טרור ברצועה ולהגיב בחומרה לכל פעולה של ארגוני הטרור נגד יעדים בישראל. התגובה לא איחרה לבוא, ובערב החג נורה מטח רקטות קסאם אל שדרות. צה"ל הגיב בירי תותחים ובירי ממטוסים אל רצועת עזה, אך ירי הרקטות נמשך. 


  פורסם לראשונה 26/10/2005 16:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות מרכז המידע למודיעין וטרור, המרכז למורשת המודיעין
  לואי סעדי
  באדיבות מרכז המידע למודיעין וטרור, המרכז למורשת המודיעין
  צילום: ערוץ 2
  פיגוע בחדרה. ארכיון
  צילום: ערוץ 2
  צילום: איי אף פי
  המחבל המתאבד, חסן אבו זייד
  צילום: איי אף פי
  מומלצים