שתף קטע נבחר

ביהמ"ש דחה בקשת אתר ליונטוורק לחזור לפעול

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את הבקשה לאחר שבעל האתר לא העמיד לבדיקה את תכניי ליונטוורק, על מנת שניתן יהיה לקבוע אילו מהם מפרים זכויות יוצרים ואילו לא

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (ה') את בקשת מפעיל "ליונטוורק", שי לב ארי, לאפשר לפתוח מחדש חלקים נרחבים מהאתר, ולשנות את צו המניעה שהוצא בחודש שעבר נגד האתר ונגד אתרי שיתוף נוספים, לבקשת חברות המוזיקה והסרטים הגדולות, בהן אן אם סי, הד ארצי, הליקון ואחרות.

 

הצו מורה לאתרי השיתוף להפסיק פעולתם לאלתר, ולחברות אינטרנט זהב ו-012 להפסיק לאחסנם בשרתים שלהן. בעקבות הוצאת הצו כל אתרי השיתוף הגדולים חדלו, לכאורה, לפעול. עם זאת, שני אתרי שיתוף קבצים, lala.co.il ו-warezfaw.com העתיקו פעילותם ל-dates.co.il ו-nfoil.com, בהתאמה. על פי הצהרת המקימים, האתרים החדשים אינם כוללים קישורים להורדות אסורות.

 

לב ארי טען, באמצעות עו"ד דור חזקיה, כי בקשת הצו שהוצאה נגד חברות שיתוף הקבצים נוסחה באופן גורף ובעקבותיה החליט בית המשפט על סגירת האתר כולו לאלתר, וזאת בשעה שחלקים נרחבים ממנו אינם מפרים זכויות יוצרים כלשהן ולו לכאורה, גם לא לטענת חברות המוזיקה והסרטים. הוא ביקש מהשופט לעיין מחדש בצו הזמני, ולהורות כי המבקש רשאי להפעיל חלקים מהאתר שאין בהם הפרת זכויות יוצרים. וזאת "במטרה למנוע נזק מתמשך לציבור הגולשים והמשתמשים באתר".

 

התובעות הגישו התנגדות לבקשה, וטענו, באמצעות עו"ד ערן פרזנטי, כי אין מקום להפקיד בין האיזורים באתר המפרים, לכאורה, זכויות יוצרים, לבין האיזורים הלגיטימיים.

 

השופט, גדעון גינת, דחה את הבקשה. הוא קבע בהחלטתו, כי לב ארי היה צריך להעמיד לבדיקה את תכניי האתר בפני הצד שכנגד, בפני מומחה או בבית המשפט את תכניי האתר באמצעות תקליטורים או דיסקים קשיחים, על מנת שניתן יהיה לקבוע אילו תכנים מפרים זכויות יוצרים ואילו לא. מאחר ולב ארי לא עשה זאת, הבקשה נדחתה. עם זאת, השופט רמז כי אינו שולל אפשרות לפיה יורה לצדדים להגיע לסיכום לגבי המשך הפעלת האתר ללא החלקים הבעיתיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליונטוורק. בינתיים יישאר מחוץ לרשת
מומלצים