שתף קטע נבחר

מטה פרס: פרץ פורש מהמירוץ, פרץ: שטויות במיץ

שני המועמדים המובילים לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה נפגשו היום, ומיד לאחר מכן החלו הצדדים בהטלת בוץ הדדית. במטה פרס טענו כי יו"ר ההסתדרות שוקל פרישה מהמירוץ, במטה פרץ כעסו על "האמירה השקרית והדיסאינפורמציה שנמשכת". המגמה בקרב אנשי פרס, לקראת הפריימריז בעוד שבועיים - הסרת הכפפות ומלחמה חזיתית, לפני שהקרב הופך אבוד

מועד הפריימריז במפלגת העבודה הולך וקרב, ולקראת ה-9 בנובמבר הופכים המטות של המועמדים השונים יותר ויותר יצירתיים. לאחר פגישה היום (ה') בין שמעון פרס לעמיר פרץ, מקורבים לפרס מפיצים שמועות על פרישה אפשרית של פרץ, במטהו של האחרון פוטרים את ההאשמות ב"קשקוש במיץ עגבניות" ובמקביל בודקים תומכיו של המשנה לראש הממשלה אפשרות לבטל את הפריימריז. איך זה ייגמר בסוף? בעבודה, כמו בעבודה, הכל אפשרי והברירה היחידה היא להמתין לרגע האמת.

 

במטהו של פרס גוברים הלחץ והחשש מפני הפסד אפשרי, לאור סקרים טריים המלמדים על צמצום הפער בינו לבין פרץ ולאור החשש מפני היכולת הארגונית העדיפה של מטה יו"ר ההסתדרות ביום הבחירות. אם עד כה התנהלו העניינים במטה פרס על מי מנוחות, באופן יחסי, הרי שכעת שוקלים שם לפתוח במתקפה חזיתית. במסגרת מתקפה זו יופצו סקרי9+ם פנימיים, לפיהם במידה וייבחר פרץ לראשות העבודה תדרדר המפלגה, תהפוך ל"עם אחד" מורחבת ולא תצליח לחצות את קו עשרת המנדטים בכנסת הבאה.

 

על הלחץ הרב במטה פרס תעיד השמועה שהפיצו היום תומכיו, לאחר פגישה שהתקיימה בתל אביב בין שני המועמדים. אותה שמועה סיפרה כי יו"ר ההסתדרות שוקל לפרוש מן המירוץ - לא יותר ולא פחות - ולאפשר לפרס לנצח ולהמשיך בתפקיד היו"ר. בתגובה הכחישו במטהו של פרץ את הדברים והתייחסו אליהם כ"קשקוש בלבוש".

 

יועץ התקשורת של פרץ, תום וגנר: "לא היו דברים מעולם, זה קשקוש ושטויות במיץ עגבניות, עמיר פרץ מתמודד כדי לשקם את מפלגת העבודה ולהוציא אותה מחיבוק הדוב של הליכוד אליו הכניס אותה שמעון פרס. עמיר פרץ מתמודד עד הסוף ומתכוון לנצח ולתת פייט לליכוד".

 

במטהו של יו"ר ההסתדרות הוסיפו כי בפגישה ביקש פרץ מפרס להנחות את אנשי מטהו להפסיק עם ההשמצות והדיסאינפורמציה. מאוחר יותר אמר וגנר: "האמירה השקרית של אנשי פרס מראה כי המסר לא נפל על אוזניים קשובות. הדיסאינפורמציה המופצת מראה שאנשי פרס מצויים בלחץ".

 

 

חלק מתומכיו של פרס בודקים דרכים למנוע את הפריימריז, בשל הדאגה שאם יתקיימו ינחל המועמד שלהם הפסד צורב. במקביל נבדקת האפשרות לכנס את מרכז המפלגה בעקבות 330 חתימות (המספר הנדרש לכינוס מרכז) שהוגשו בתחילת השבוע על ידי חבר הלשכה, דני כהן. אם יכונס המרכז, תועלה בו ההצעה לדחות את הבחירות לתפקיד היו"ר.

 

ובעניין התקציב. שרי מפלגת העבודה החליטו להקים צוות משא ומתן כלכלי מול הליכוד, כדי לנהל משא ומתן על תקציב המדינה בשנת 2006. בצוות יהיו חברים השרים אופיר פז-פינס, שלום שמחון, יצחק הרצוג וחיים רמון. השרים החליטו כי העבודה לא תצביע בעד התקציב בכנסת,  כל זמן שלא יוכנסו בו שינויים משמעותיים בנושאים החברתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
פרס. דאגה מהסקרים
צילום: תומריקו
צילום: דודו בכר
פרץ. לא פורש
צילום: דודו בכר
מומלצים