שתף קטע נבחר

הפינוקים החדשים בכנסת: כושר, מקלחות ויוגה

מחר ייפתח מושב החורף של הכנסת, ולקראת פתיחת המושב סיירנו במשכן. הכנסת עוברת עבודות שיפוץ והרחבה משמעותיות, בעלות שתסתכם ב-300 מיליון שקלים בעתיד. הח"כים ייהנו ממקלחות חדשות, חדר כושר, שיעורי יוגה ואינטרנט אלחוטי. "לא בנינו בפזרנות, הגיע הזמן שהכנסת תדאג לעצמה", מסביר יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין

חדר כושר חדיש ורחב מימדים, מקלחות משופרות כדי להתרענן בין דיון לישיבה וחדר חוגים, שיעורי יוגה, לשכות חדשות עם חלונות משוריינים, מרחבים מוגנים מפני התקפות כימיות וביולוגיות ואינטרנט אלחוטי. אלו רק חלק מהפינוקים שממתינים ממחר (יום ב') ל-120 הנבחרים, שיפסעו אל המשכן, עם פתיחת מושב החורף של הכנסת.

 

השידרוג המרשים של משכן הכנסת יעלה למדינה לא-מעט כסף - 12 מיליון שקלים לשנה. בסך הכל תשלם הכנסת כ-300 מיליוני שקלים על עבודות ההרחבה, אם לקחת בחשבון את העלויות לשנים הבאות.

 

הפינוקים בכנסת. צילום: ירון ברנר

 

ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות אמנם מצביעות על כך שייתכן שהכנסת לא תשרוד את המושב הנוכחי, אבל בינתיים יוכלו הח"כים להנות משלל פינוקים שיציע המשכן וממקדמי בטיחות גבוהים במיוחד - חלקם כבר מוכנים וחלקם בתהליכי עבודה. מלבד הצעות אי-אמון, הצעות חוק והטחת האשמות מעל דוכן הנואמים, יהיה לנבחרים מה לעשות שם גם בשעות הפנאי, כאשר יטרחו להגיע למשכן.

  

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ערך סיור לעיתונאים ברחבי המשכן והציג חלק מעבודות ההרחבה שכבר הושלמו. "אני לא מתבייש משום דבר", אמר בהתייחסו לביקורת הצפויה על עלות השיפוצים. "הגיע הזמן שהכנסת תדאג למה שיהיה בחמישים השנים הבאות. אני שמח שבדורנו תהיה עלינו ביקורת על כך שהקמנו את בית העם".

 

ריבלין הדגיש כי הלשכות החדשות נותרו באותו גדול ולא נעשתה בהן כל הרחבה ביחס ללשכות הקיימות. "לא בנינו בפזרנות ולא באופן בזבזני", אמר.

 

במהלך העבודות נאלצה הכנסת להתמודד עם סוגיית העתיקות והקברים מימי בית שני שנמצאו באיזור הבנייה. ריבלין העניק למקום את הכינוי "הר פרוש" על שם ח"כ מאיר פרוש, שהוביל את מאבק החרדים נגד הבנייה במקום. "קבענו שהלשכה תימסר לפרוש וחלונותיה יהיו מול הקברים", הסביר היו"ר.

 

התוכנית להרחבת הכנסת התגבשה עוד בכנסת ה-15, על-ידי היו"ר לשעבר, אברהם בורג. חלק מלשכותיהם של חברי הכנסת ממוקמים כעת בקראוונים ועל פי ריבלין, "שכונת הקראוונים אינה ראויה לפרלמנט היושב על גבעת רם. הציבור צריך להבין שאנו לא יכולים למלא את תפקידנו ושליחותם של חברי הכנסת מחייבת אותנו בהרחבת המשכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע מ
ריבלין. מקימים את "בית העם"
צילום לע מ
צילום : אביגיל עוזי
גיבש את התוכנית. בורג
צילום : אביגיל עוזי
צילום: מיכאל קרמר
הר פרוש
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים