שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לרחוץ, לחתל, לחמם: הימים הראשונים לאחר הלידה
  איך מחתלים, איך מנקים את אזור הטבור, בכמה שכבות צריך להלביש ומה צריכה להיות הטמפרטורה בחדרו של התינוק? מדריך וידיאו המפרט את העקרונות הבסיסיים של טיפול בתינוק בימים הראשונים לאחר הלידה

  מזל טוב - התינוק יצא לאוויר העולם. הוא מתוק, מקסים - אהבה גדולה, אבל גם בוכה ומתעורר דווקא כשאתם נופלים מהרגליים. את הטיפול בתינוק לומדים רק באוניברסיטה של החיים. ובכל זאת, אנחנו מביאים לכם, בעזרת צוות בית-החולים לילדים 'ספרא' בתל השומר, מדריך מצולם, רגע לפני הלידה המיוחלת, המסביר את עקרונות הטיפול הבסיסי ברך הנולד.

   

   

  צילום וידיאו: שי רוזנצוויג

   

   

  והנה כמה מהטיפים שכדאי לזכור:

   

  • הלבישו בשתי שכבות עליונות ובאחת תחתונה: תינוק משוחרר מבית-החולים כשהוא לבוש בחולצה דקה, ועליה baby grow – בגד לכל הגוף עם כפתורים או רוכסן מלפנים. אם הילד מזיע, סימן שהגזמתם בכמות השכבות.

   

  • לתינוק שיצא זה עתה מבית החולים מתאימים לרוב חיתולים בגודל "ילוד". מידת החיתול צריכה להתאים למשקל התינוק. הקפידו שהחיתול לא ילחץ מדי על הירכיים. אם נותרים סימני חיתול על הירכיים, סימן שהוא מהודק מדי.

   

  • אין כל צורך להשתמש בסבון לצורך הניקוי. לאחר הניגוב יבשו את המקום, ורק לאחר הייבוש מרחו שכבה דקה של משחה למניעת גירויים בעכוז התינוק ובצדי המפשעה. אין למרוח את המשחה על איברי המין. כעת, החליפו בחיתול חדש. 

   

  • החליפו חיתול לפני כל ארוחה. אם החיתול מלא לאחר הארוחה או בין הארוחות אפשר להחליפו, אך היזהרו בהחלפת החיתול לאחר הארוחה, שכן הטילטולים עלולים לגרום לתינוק לפלוט.

   

  • לאחר הלידה נותר גדם בטבור, אשר אמור להתייבש וליפול. תהליך זה קורה בממוצע בתוך חודש. את הטבור יש לנקות בכל החתלה עם אלקוקסידין, נוזל על בסיס אלכוהול המיוחד לניקוי וחיטוי הטבור. נקו את הטבור 5 עד 6 פעמים ביממה, בשבועות הראשונים.

   

  • הציבו מדחום למדידת הטמפרטורה בחדר. הטמפרטורה המומלצת בחדר: 22 מעלות. אל תחששו להפעיל מזגן בימות הקיץ, אך לא ישירות על התינוק כמובן. 

   

  • השכיבו את התינוק אך ורק על הגב. במהלך היום אפשר להשכיבו על הבטן לפרקי זמן קצרים, כל עוד הוא ער. אין להשאיר את התינוק על בטנו ללא השגחה.

   

  מידע נוסף על הטיפול בתינוק תוכלו למצוא בסדרת הכתבות "בית ספר להורים" .

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים