שתף קטע נבחר

גורלובסקי יואשם במרמה בפרשת ההצבעות

ועדת הכנסת החליטה פעמיים לא להסיר את חסינותו של ח"כ מיכאל גורלובסקי בפרשת ההצבעות הכפולות. בעקבות שינוי חוק החסינות, הודיע הבוקר היועץ מזוז: ח"כ גורלובסקי יואשם במרמה ובהפרת אמונים ובזיוף בכוונה לקבלת דבר בנסיבות מחמירות

ח"כ מיכאל גורלובסקי (ליכוד), החשוד בפרשת ההצבעות הכפולות, יואשם במרמה ובהפרת אמונים ובזיוף בכוונה לקבלת דבר בנסיבות מחמירות - כך הודיע הבוקר (יום ב') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין ולוועדת הכנסת.

 

ההודעה באה לאחר שני דיונים בבג"ץ, בעתירות שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינותו של גורלובסקי פעמיים.

 

הגשת כתב האישום מתאפשרת בעקבות שינוי חוק החסינות: על-פי החוק החדש, היועץ איננו נזקק לוועדת הכנסת כדי להסיר את חסינותו של גורלובסקי אלא גורלובסקי הוא זה שזקוק דווקא לוועדה אם ברצונו להתעקש על חסינותו. על-פי החוק, היועץ מודיע לכנסת על הכוונה להגיש כתב אישום, וכעת - לגורלובסקי עומדים שלושים ימים בהם הוא יכול לבקש את כינוסה של ועדת הכנסת ודיון בעניינו. אם לא יעשה כן, חסינותו תוסר באופן אוטומטי וכתב האישום נגדו יוגש.

 

כתב האישום, שיוגש בבית משפט השלום בירושלים, מגולל את עיקרי הפרשה: בליל ההצבעות על התוכנית הכלכלית בכנסת "לאחר שיושב ראש הכנסת הורה לחברי הכנסת להצביע, הפעיל הנאשם, בשתי ההצבעות האמורות, את הלחיצים שבמקום מושבו והצביע, הצבעתו נקלטה. מיד לאחר מכן, רכן הנאשם לעבר הלחיצים שבמקום מושבו של חבר הכנסת ארדן, והפעיל גם אותם בהצבעה הזהה להצבעתו. גם הצבעות אלה נקלטו".

 

עו"ד אליעד שרגא מברך

 

עוד נטען בכתב האישום: "בהצביעו פעמיים, גרם הנאשם במרמה לכך שלהצבעות שלו התווסף קול שלא כדין, תוך יצירת מצגי שווא כאילו קולות אלה הושגו בהצבעותיו של חבר הכנסת ארדן".

  

על עדי התביעה במשפטו של גורלובסקי נמנים יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, מזכיר הכנסת, חברי הכנסת יעקב ליצמן, משה גפני, גלעד ארדן, רוני בר-און, זאב בוים ואריה אלדד.

 

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, אומר בעקבות הודעתו של מזוז: "אני מברך על החלטת היועץ המשפטי לממשלה. סוף-סוף, אחרי תעלולים ולהטוטים של למעלה משנתיים שבהן ניסו להפוך את הכנסת לעיר מקלט ולהסתתר מאחורי החסינות, ייאלץ מר גורלובסקי לעמוד לדין". שרגא ניהל את המאבק המשפטי הממושך בבג"ץ כנגד החלטות ועדת הכנסת, ביחד עם עו"ד ברק כלב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יואשם במרמה. גורלובסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גיל יוחנן
מזוז
צילום: גיל יוחנן
צילום: דן בלילטי
הודיע לריבלין
צילום: דן בלילטי
מומלצים