שתף קטע נבחר

"יגאל עמיר יצר קשר עם גורמי ימין קיצוני"

שירות בתי הסוהר עתר לבית משפט השלום בתל-אביב וביקש להאריך את תקופת החזקתו בנפרד של רוצח ראש הממשלה רבין. גורמי מודיעין טוענים שיש להקפיד על הפרדתו של יגאל עמיר מיתר האסירים, מחשש שעמיר יעודד פעילי ימין קיצוני לבצע פעילות אלימה. זאת, נוכח מידע מודיעיני על ניסיונות ליצור קשר עם פעילים. חשש נוסף: "אסירים ינסו לפגוע במי ש'רצח' את תהליך השלום"

השב"ס עתר היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב וביקש להאריך את תקופת החזקתו בנפרד של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין. בשב"ס טוענים כי אין לשלב אותו בחברת אסירים אחרים, משום שהוא עלול ליצור קשר עם גורמי ימין קיצוני. כמו כן טענו שאסירים עלולים לנקום בו משום ש"רצח את תהליך השלום".

 

 

השב"ס עותר מדי שישה חודשים כדי לקבל אישור להמשך החזקתו של יגאל עמיר בנפרד מיתר האסירים. בשב"ס טוענים כי יש להקפיד על הפרדתו של יגאל עמיר מיתר האסירים, בהם אסירים דתיים, נוכח מידע מודיעיני חסוי המעיד על ניסיון ליצירת קשר בינו ובין גורמי ימין קיצוניים על רקע אידיאולוגיה משותפת, והפעילות האלימה של גורמים אלו.

 

גורמי המודיעין מעריכים כי יצירת מגע שכזה עלולה לתרום להשפעתו של עמיר על פעילי הימין הקיצוני ואף תתרום לשיפור יכולתו להשפיע על אותם גורמים מחוץ לכתלי הכלא כדי לבצע פעילות אלימה ובלתי-חוקית.

 

עו"ד שירלי הימלבלאו מהפרקליטות כותבת כי הערכה זו של גורמי מודיעין מקבלת משנה תוקף נוכח "כוונות גורמים קיצונים לפגוע בראש הממשלה ובממלאי תפקידים ממלכתיים אחרים, והאיום הנשקף על חייהם מצד גורמים אלה על רקע יישום הליך ההתנתקות".

 

עוד נטען בעתירת השב"ס כי הוצאתו של עמיר מהפרדה "עלולה להביא לביצוע מעשי נקם בו מצד אסירים אחרים ולתסיסה בבית הסוהר בשל הלכי הרוח בקרב הציבור ככלל, ובחלק מציבור האסירים בפרט, וזאת נוכח אופי העבירה שביצע המעוררת התנגדות ושאט נפש וכן שנאה ויצר נקמה במי ש'רצח' את תהליך השלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יגאל עמיר
צילום: גיל יוחנן
צילום: גלעד קוולרצ'יק
בית סוהר
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים