שתף קטע נבחר

דוד חטואל התארס מחדש: "בוחר בחיים"

דוד חטואל ששכל את רעייתו וארבע בנותיו בפיגוע רצחני בציר כיסופים הצליח לאסוף את השברים ואמש, כשנה וחצי לאחר האסון, התארס מחדש לבחירת ליבו: לימור שם-טוב, ירושלמית בת 32 העוסקת בריפוי בעיסוק. "אני בונה היום קומה שניה על הבית הקיים", אמר לאורחיו. "היו לי שתי אפשרויות - ליפול, או להישאר בחיים. בחרתי בחיים"

זו היתה אחת הטרגדיות שנחקקו בלב כולנו - טלי חטואל, אם לארבע בנות, נרצחה יחד עם בנותיה בפיגוע רצחני בציר כיסופים. הבעל והאב, דוד חטואל, נותר לבדו - כואב, בוכה, מנסה לאסוף את השברים. עכשיו, כשנה וחצי אחרי, הוא משקם את חייו. אחרי תקופה ארוכה של אבל וזיכרון פגש חטואל בלימור שם-טוב, תושבת ירושלים בת 32, והתאהב.

 

אמש (יום ב') חגגו דוד ולימור מסיבת אירוסין. את טקס האירוסין ערכו השניים בירושלים והוא היה סגור לתקשורת, רק כ-150 בני משפחה, חברים ומכרים הוזמנו לאירוע, שהתקיים במכון מאיר בעיר. זאת בנוסף לרב מרדכי אליהו, ולחבר הכנסת אפי איתם שהיו אורחי כבוד.

 


דוד ולימור במסיבת האירוסין. צילום: עמית שאבי

 

"את בחירת ליבו, לימור, הכיר חטואל לפני כחודשיים. לימור רווקה בת 32", סיפר ל-ynet עזרא היידו, תושב קטיף לשעבר וידיד המשפחה. לדברי היידו, הארוסה הטריה עוסקת בריפוי בעיסוק. היא דור שביעי בארץ ומי שהכירה בינה לבין חטואל היא אשה שעזרה לחטואל בהליך השיקום.

 

במהלך האירוע אמר חטואל לאורחיו: "אני עם הפנים קדימה. אני בונה קומה שניה על הבית הקיים. אשתי והבנות לא נמחקו. הן יתפסו חלק ממני. חלק מהחיים שלי. אני כמו עץ שכרתו לו ענפים והענפים קמים מחדש". בהמשך אמר חטואל: "היו לי שתי אופציות - האחת, ליפול ולהתרסק והשניה, לקום ולהישאר בחיים. אני בוחר בחיים". 

 

חטואל, בן 35, התגורר בקטיף, היישוב המפונה בגוש קטיף. ביום שבו נערך משאל המתפקדים של הליכוד, במאי 2004, על תוכנית ההתנתקות איבד בפיגוע הירי על ציר כיסופים את אשתו טלי, שהייתה באותה שעה בהריון מתקדם בחודש התשיעי וציפתה לבן ראשון. גם ארבע הבנות - מרב, הדר, הילה ורוני - נרצחו בשעה שהיו בדרכן להפגנה נגד הפינוי. על המכונית הירוייה נראתה כרזה בזכות הישובים בגוש.

 

לפני יישום תכנית ההתנתקות עזב חטואל את היישוב ועבר להתגורר באשקלון. אך במהלך יישום התוכנית חזר לקטיף, לשהות עם חבריו ליישוב במהלך הפינוי, לתמוך ולעזור. הוא חש צורך עז לסייע לאותם אלו שסייעו רבות לאחר הטרגדיה הנוראה שעבר בעצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי בן חקון
טקס האירוסין
צילום: רפי בן חקון
צילום רפרודוקציה: איי פי
חטואל עם ארבע בנותיו ורעייתו המנוחה
צילום רפרודוקציה: איי פי
צילום: אפרת וייס
מיצג הכיסאות הריקים ליד בית חטואל, ביום הפינוי
צילום: אפרת וייס
מומלצים