שתף קטע נבחר

הורי פלסטיני שנהרג תורמים את איבריו "למען השלום"

כוח צה"ל ירה ביום חמישי בנער הפלסטיני בעת שהחזיק רובה צעצוע. הנער נפצע אנושות והובהל ל"רמב"ם". לאחר מותו החליטו הוריו לתרום את איבריו "למען קירוב השלום בין העמים"

הוריו של אחמד איסמעיל חטיב, נער פלסטיני בן 13, שמת מפצעיו לאחר שנפגע מירי של צה"ל בעיירה קבטיה ליד ג'נין החליטו לתרום את איבריו "למען קירוב השלום בין העמים" - כך נמסר הערב מבית החולים "רמב"ם" בחיפה.

 

כוח צה"ל ירה ביום חמישי בנער הפלסטיני בעת שהחזיק רובה צעצוע. החיילים סברו שירו בחמוש פלסטיני, אך מאוחר יותר התבררה האמת - הנער החזיק באקדח צעצוע ולא ברובה אמיתי. הנער נפגע אנושות והובהל לבית החולים "רמב"ם" בחיפה, שם מת מפצעיו. 

 

דודו של הנער, מוסטפא מחאמיד מאום אל-פחם, אמר ל-ynet: "אחמד היה ילד קטן מקסים ופיקח שרק רצה לשחק. אנחנו רוצים לתרום את איבריו לכל ילדי ישראל, שבהם אנו רואים כילדנו. די לשפיכות הדמים. אנו מקווים שנתחיל בתהליך שיעבור לכל השאר ויפסיק את שפיכות הדמים. אחמד היה הילד האמצעי מבין ששת ילדי משפחת חטיב בג'נין. הוא היה ילד מקסים ויפה שבלט בכישרונותיו בבית הספר וגם צייר למען השלום. קשה לנו עדיין לעכל איך הוא נהרג מאש כוחות צה"ל". 

 

על נסיבות התקרית סיפר מחאמיד: "אחמד יצא מהבית ושיחק עם רובה פלסטיק, כפי שנהוג בקרב הילדים במהלך ימי החג. חיילים ירו בו בחזה ובראש והצבא טען אחר כך שכאילו הוא היה פעיל של הג'יהאד האסלאמי. הדבר פגע בנו מאד. בסך הכל רצה לצאת ולשחק עם חבריו. אנחנו משפחה שמתנגדת לשפיכות דמים ופועלת כל הזמן למען השלום, בשל כך ולמרות הטרגדיה הקשה החלטנו לתרום את אבריו כדי לקרב בין העמים בתקווה שזה יסייע לשלום".

 

ח"כ ברכה: האב קיבל החלטה אמיצה

 

ח"כ מוחמד ברכה שהה ליד מיטת הנער בשעה שמת מפצעיו והיה עד להחלטת הוריו לתרום את האיברים להשתלה. הוא תמך בהחלטתם. "אב המשפחה אמר שהוא מעוניין שדווקא לאחר האסון שלו להדגיש את האנושיות מול הפראות של הרוצחים. הוא מודע לזה שהאיברים יכולים להיות מועברים לישראלים ואין לו כל בעיה עם זה. ילד הוא ילד. האב קיבל החלטה אמיצה ואני תמכתי בה מהרגע הראשון. האב גם ביקש לשמוע חוות דעת דתית והתייעץ עם המופתי של ג'נין שנתן גם הוא את ברכתו ואמר כי אין מניעה דתית לתרום את אבריו של הילד".

 

על הרגעים שעברו על המשפחה מאז נורה בנם שלשום, סיפר חבר הכנסת ברכה: "המשפחה ידעה שהילד אמנם נושם, אבל אין לו סיכוי כי הוא מת מוות מוחי. הם השתדלו להיות מאופקים והתכנסו בתוך עצמם. חשתי שבשעה קשה זו, בשל העובדה שיתר בני המשפחה אינם יכולים להגיע מג'נין לבית החולים, עלי לתמוך בהם ולשמש ככתף עליה יוכלו לבכות".

 

חבר הכנסת טאלב א-סנע (רע"ם) הגיב על מותו של הילד: "הכיבוש משחית והיד קלה על ההדק. צה"ל מומחה בהריגת ילדים. אילו היה מדובר בילד ישראלי, הייתה קמה צעקה. צריך לסיים את הכיבוש ולהעמיד את האחראים לרצח לדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התפרעות בקבטיה
צילום: איי פי
צילום: ראובן כהן
מוחמד ברכה
צילום: ראובן כהן
מומלצים