שתף קטע נבחר

82% מהישראלים מרוצים או מרוצים מאוד מחייהם

על פי נתוני הלמ"ס, 52% מהאוכלוסייה חושבים שבשנים הקרובות חייהם יהיו יותר טובים. 47% מהאוכלוסייה הבוגרת מרוצים ממצבם הכלכלי ו-41% מעריכים שמצבם הכלכלי יהיה טוב יותר בשנים הקרובות

82% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל מרוצים או מרוצים מאוד מחייהם. 52% מגלים אופטימיות לגבי העתיד וחושבים שבשנים הקרובות חייהם יהיו יותר טובים, 27% מעריכים כי חייהם לא ישתנו ו- 11% חושבים שחייהם יהיו פחות טובים. כך עולה מהסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שנערך בחודשים ינואר-דצמבר 2004.  

 

שיעור שביעות הרצון גבוה יותר בין הצעירים לעומת המבוגרים ובקרב רווקים ונשואים מאשר בקרב גרושים ואלמנים. שיעור שביעות הרצון מהחיים בקרב בעלי השכלה נמוכה וחסרי השכלה קטן יותר מאשר בקרב השכלה תיכונית או גבוהה.

 

שיעור שביעות הרצון מהחיים גבוה יותרבמשקי בית שבהם ההכנסה ברוטו לנפש עולה על 3,000 שקל לחודש, ונמוך יותר במשקי בית שבהם ההכנסה ברוטו לנפש נמוכה מ-1,500 שקל לחודש.

 

שביעות רצון מהמצב הכלכלי

 

47% מהאוכלוסייה הבוגרת מרוצים ממצבם הכלכלי. 41% מעריכים שמצבם הכלכלי יהיה טוב יותר בשנים הקרובות, לעומת 32% החושבים כי מצבם הכלכלי לא ישתנה, ו- 16% החושבים כי מצבם הכלכלי יהיה פחות טוב.

 

שיעור בני 75 ומעלה המרוצים ממצבם הכלכלי גבוה לעומת הצעירים יותר. עם זאת, אחוז קטן מבני 65 ומעלה חושבים כי מצבם הכלכלי ישתפר בשנים הקרובות, בעוד שבוצות הגיל הצעירות יותר מגלות יותר אופטימיות.

  

שביעות רצון מהעבודה

 

80% מכלל המועסקים מרוצים או מרוצים מאוד מעבודתם. באוכלוסייה היהודית 82% מרוצים מעבודתם, לעומת 72% מהאוכלוסייה הערבית. שביעות הרצון מהעבודה מצויה בשיעורים גבוהים יותר ככל שההשכלה גבוהה יותר. 15% מהמועסקים חששו כי הם עלולים לאבד את מקום עבודתם בשנה הקרובה ו-40% מעריכים כי אם יאבדו את מקום העבודה, יש להם סיכוי טוב או טוב מאוד למצוא עבודה ברמת ההכנסה הנוכחית לפחות. 3% לא יחפשו כלל עבודה.

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
47% מהאוכלוסייה מרוצים ממצבם הכלכלי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אורן אגמון
80% מהעובדים מרוצים מעבודתם
צילום: אורן אגמון
מומלצים