שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לבייב חנך את מפעל הליטוש הגדול באפריקה
  ממשלת אנגולה ולב לבייב חנכו מפעל ראשון לליטוש יהלומים בלואנדה, בירת אנגולה, שיעסיק 600 עובדים אנגולים. לבייב: "אנחנו מובילים את אפריקה לעתיד טוב יותר"

  היהלומן הישראלי לב לבייב וממשלת אנגולה חנכו מפעל לחיתוך וליטוש יהלומים בלואנדה, בירת אנגולה. 

   

  מדובר במפעל הליטוש הראשון באנגולה, והגדול ביותר באפריקה. הוא הוקם בתוך 10 חודשים, ובקבוצת לבייב טוענים כי הוא אחד ממפעלי הליטוש המודרניים והמשוכללים בעולם.

   

  המפעל יעסיק בשלב הראשון 600 עובדים שחלקם הוכשרו במפעלי קבוצת לבייב בדרום אפריקה ונמיביה, וישמשו כמדריכים של מלטשים מקומיים נוספים.

   

  לבייב אמר בטקס כי "הקמת המפעל באנגולה היא חלק ממכלול שינויים מרחיקי לכת העוברים על מדינות אפריקה. אחרי 100 שנים שהוצאנו גלם מאפריקה ומכרנו אותו לארצות רחוקות, תוך אמונה עיוורת בטענה כי באפריקה לא מסוגלים ללטש יהלומים, חלק ניכר מהגלם ישאר מעתה באפריקה וילוטש בידי אפריקנים. את השינויים הללו מובילות ממשלות אחראיות, בעלות אומץ לב וחזון, המובילות את עמיהן לעתיד כלכלי טוב יותר".

   

  יצוין, שלפני שנה וחצי חנך לבייב מפעל דומה בנמיביה, שגם הוא מבוסס על עבודה מקומית.

   

  בטקס הקמת המפעל השתתפו גם נשיא אנגולה, ז'וזה אדוארדו דוש סנטוש, ראש ממשלת אנגולה, נשיא חברת היהלומים הממשלתית של אנגולה, יו"ר מועצת היהלומים העולמית שרת המכרות של דרום אפריקה, ובכירים בתעשיית היהלומים האפריקנית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיוון פרג'
  לבייב. הגלם ישאר באפריקה
  צילום: סיוון פרג'
  מומלצים