שתף קטע נבחר

פרץ: שוקל לפעול להפלת הממשלה השבוע

יו"ר העבודה הנבחר מאיים שאם לא ייפגש עמו רה"מ בתחילת השבוע, ייתכן שהעבודה תחבור לח"כ זבולון אורלב, ותתמוך בהצעה לפיזור הכנסת שתידון ביום ד'. "שרון נהג בחוסר אחריות כשדחה את הפגישה איתי ליום ה', ועכשיו נגמר עידן המריונטות", אמר פרץ בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2. הוא שוקל לכנס את מרכז העבודה ביום ג' כדי להחליט על פרישה. בנוגע לשיתוף מפלגות ערביות בקואליציה עתידית אמר: "אם ערבי יסכים להיות שר, זה יקטין את המתח במדינה". ובתוך מפלגתו: אחרי שנפגש עם פרס, הוא ייפגש מחר עם בן אליעזר

"אם הפגישה עם שרון לא תתקיים בתחילת השבוע, ייתכן שנפעל להפלת הממשלה ביום רביעי" - כך איים הערב (שבת) יו"ר העבודה הנבחר, עמיר פרץ, בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2. ביום רביעי תדון הכנסת בארבע הצעות לפיזורה, אחת מהן היא של ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל). לדברי פרץ, "ח"כ אורלב הבטיח לתאם איתי את הנחת ההצעה בכנסת". יו"ר העבודה גם בוחן אפשרות לכנס את מרכז המפלגה ביום שלישי ולאשר את היציאה מהממשלה ביום רביעי.

 

 

פרץ הוסיף: "קורה דבר מוזר: במשך יומיים ביקשתי לדבר לדבר עם שרון בטלפון, כי פגישה שהיתה אמורה להתקיים ביום א' נדחתה ליום חמישי. שרון נהג בחוסר אחריות כשדחה את הפגישה. גם אני מכיר תרגילים פוליטיים ומתכוון לשמור את הקלפים קרוב לחזה".

 

לדבריו, "אנחנו צריכים לסכם מהו תאריך הבחירות החדש, ועם זה לבוא לכנסת. אין צורך לדבר היום על תקציב, ואין צורך בהעברת תקציב".

 

פרץ המשיך לתקוף את רה"מ: "אני לא מתכוון שיימשך העידן הזה שבו שרון מתייחס לכל המפלגות כאילו שהן איזה מריונטות שלו. זה נגמר. שרון צריך להבין: אני מוכן לעשות איתו הכל בהסכמה לטובת מדינת ישראל כדי למנוע את אי הוודאות".

 

פרץ הבהיר ש"אם שרון ייבחר לראשות הממשלה בבחירות הבאות מפלגת העבודה לא תצטרף לממשלת שרון גם אם יוצע לו תיק האוצר. תם עידן ממשלות האחדות, זה לא טוב לדמוקרטיה".

  

ביום רביעי תדון הכנסת בארבע הצעות לפיזורה - ההצעה לפיזור הכנסת תהיה הנוחה ביותר מבחינת כל המפלגות לטובת היערכות לבחירות, שכן מדובר בהצעת חוק בקריאה טרומית, שתעבור לוועדת הכנסת ושם ייקבע מועד מוסכם לבחירות. הצעת החוק תעבור רק אם מפלגת העבודה תתמוך בה. אם ייכשל אורלב בהצעה, לא יוכל להביאה להצבעה חוזרת לפני שיעברו 45 ימים מההצבעה הראשונה. ייתכן שברגע האחרון יחליט אורלב למשוך את ההצעה, עד שתתבהר התמונה במפלגת העבודה. מלבד הצעתו של אורלב יועלו עוד שלוש הצעות דומות.  

 

"צריך שר ערבי"

 

בראיון עמו התייחס פרץ גם לשאלת שיתופן של המפלגות הערביות בקואליציה עתידית. "הערבים לא פסולים לשום קואליציה. אני חושב שאם ערבי יסכים להיות שר בממשלה זה יקטין את המתח במדינה. אני חושב שרוב יהודי צריך לעשות הכל כדי שהמיעוט בתוכו ירגיש טוב כי מי שרוצה להצדיק את היותו רוב צריך לטפל טוב במיעוט".

 

גורמים בכירים בסביבתו של יו"ר מפלגת העבודה אמרו הערב בהמשך לדבריו בערוץ 2 כי "אם ראש הממשלה ימשיך למשוך זמן הוא יגלה שהרכבת תצא לדרך גם בלעדיו. אם שרון יתעקש שהפגישה תהיה ביום חמישי ולא בתחילת השבוע כפי שהבטיח וימשיך להטיל אי ודאות על המשק ועל הציבור הישראלי הוא עלול לגלות ביום חמישי שהוא עומד בפני עובדות מוגמרות".

 

בסביבתו של פרץ אמרו כי הוא מתכנן מהלך מפתיע בהמשך השבוע אם שרון לא ייפגש איתו בהקדם. המקורבים סירבו לגלות באיזה מהלך מדובר אולם ציינו כי "מדובר במהלך שיזעזע את המערכת הפוליטית הישראלית עד היסוד".

 

בתוך כך, פרץ ייוועד מחר בערב עם שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, בבית המפלגה בתל אביב. השניים צפויים לדון בצעדיה של המפלגה בתקופה הקרובה. אתמול נועד פרץ עם המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, והוא צפוי להיפגש עם יתר חברי הסיעה בהמשך.

 

סער: שיתוף הערבים יהיה פשיטת רגל

 

יו"ר סיעת הליכוד גדעון סער אמר בתגובה כי "הופעתו של פרץ חשפה לציבור את תוכניותיו הקיצוניות. הצהרתו על כוונתו להקים קואליציה עם המפלגות הערביות האנטי ציוניות מסמלת את פשיטת הרגל הציונית והמוסרית של מפלגת העבודה שמבקשת להקים ממשלה בהשתתפות אחמד טיבי ועזמי בשארה".


פורסם לראשונה 12/11/2005 18:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עמיר פרץ
צילום: ירון ברנר
זבולון אורלב
מומלצים