שתף קטע נבחר

הצבע חזר ללחיי השמאל

העצרת לציון עשור לרצח רבין היתה שונה מעצרות הקודמות. הפעם, לאחר היבחרו של עמיר פרץ לראשות העבודה, נראו שם הרבה פרצופים מחייכים. שלום שמחון: "יש תנופה מדהימה". איתן כבל: "אין ספק שחלק נכבד מהאנשים הגיעו כתוצאה מהבחירות האחרונות במפלגת העבודה"

מאחורי הבמה בכיכר רבין הצטופפו עשרות פוליטיקאים ואישי ציבור. בניגוד לעצרות קודמות, השנה נראו שם הרבה פרצופים מחייכים. התשואות הרמות לעמיר פרץ לא הותירו מקום לספק. בחירתו של עמיר פרץ לראשות העבודה והצעדים הפוליטיים שבדרך החזירו את הצבע ללחיי החברים במפלגה שעד לא מזמן הוספדה.  

 

בכירי העבודה שהגיעו לכיכר אמרו שיעניקו גיבוי מלא למהלכיו של עמיר פרץ. "יש תנופה מדהימה", אמר ל-ynet השר שלום שמחון שהיה מראשי מטהו של אהוד ברק. "הייתי בנהריה וכמעט זרקו עלי אורז, זו תנופה יוצאת מן הכלל שלא תיאמן. אנחנו ניתן לעמיר גיבוי מלא, אנחנו לא משחקים. אם נשחק, נמצא את עצמנו בשום מקום ואם נפגע בו, נפגע בעצמנו". גם השר מתן וילנאי, שחבר לשמעון פרס בדקה ה-90, הצטרף לדבריו של שמחון.

 

בקרב בכירי מפלגת העבודה הייתה תמימות דעים שבחירתו של עמיר פרץ לראשות מפלגת העבודה גרמה לכך שרבבות נהרו לכיכר רבין, בשל התחושה שמשהו טוב קרה למחנה השמאל. מזכ"ל מפלגת העבודה, איתן כבל, אמר ל-ynet בתום העצרת: "אין לי ספק שחלק נכבד מהאנשים הגיעו כתוצאה מהבחירות האחרונות במפלגת העבודה, שיצרו מומנטום להגעתם של האלפים. אנחנו נמשיך בדרך הזו על מנת לנצל את המצב שנוצר להגיע לבחירות בתאריך מוקדם ככל האפשר ולצאת ממשלת האחדות הלאומית שכפי שחזרתי ואמרתי בעבר - זו ממשלה שפוגעת בשכבות החלשות ויצרה כאוס בחברה הישראלית".

 

יו"ר מרצ-יחד, ד"ר יוסי ביילין, התייחס גם הוא למצב הפוליטי החדש שנוצר לאחר בחירתו של עמיר פרץ לראשות העבודה. ביילין דחה את אפשרות איחודן של העבודה ומרצ לפני הבחירות. לדבריו "אין איחוד שכן זה לא דבר שיכול לקרות תוך זמן קצר. הייתי בעד איחוד של שתי המפלגות בשנות ה-90', כאשר כמעט ולא היו הבדלים ביניהן".

 

ביילין התייחס גם בשיחה עם ynet ליכולת ההנהגה של עמיר פרץ בתוך מפלגת העבודה ואמר: "הבעיה היא לא עמיר פרץ אלא מה שקורה במפלגה שלו. אם חלילה שרון ינצח בבחירות הבאות, יפעילו על פרץ לחצים גדולים לחזור לממשלה. זה כמו שהיה עם מצנע שאמר שלא יכנס לממשלה אבל לחצו עליו. בכל מקרה, המסר האמיתי הוא שמי שתומך בעמדותיו של עמיר פרץ צריך להצביע מרצ משום שבסיעה שלו אין לו תמיכה חוץ מאשר יולי תמיר. עמיר לא מייצג את אנשי מפלגת העבודה. אני בעד שיתוף פעולה אבל אחרי הבחירות".

 

כעת נותרה פתוחה שאלת ההצבעה של מפלגת העבודה ביום רביעי על הצעת האי-אמון של המפד"ל. במהלך העצרת נפוצו שמועות על כך שנבדקת האפשרות לכנס ישיבת מרכז של מפלגת העבודה כבר בתחילת השבוע על מנת לאשר את היציאה מהממשלה. בכירים במפלגה אמרו מאוחר יותר כי לא נראה שהמרכז יתכנס בימים הקרובים - הן מסיבות טכניות והן מסיבות פוליטיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
עשור לרצח
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
העבודה חזרה בכוחות מחודשים
צילום: איי פי
צילום: ירון ברנר
רבבות הגיעו
צילום: ירון ברנר
מומלצים