שתף קטע נבחר

לונדון: חיים חדשים לאוטובוס הקומתיים

ה'רוטמאסטר', האוטובוס האדום הקלאסי, הוא אטרקציה תיירותית בפני עצמו. עכשיו, משחדל לשרת את תושבי לונדון בקווי הנסיעה הרגילים, הוא ישמש תיירים בשני מסלולי אטרקציות בעיר

האוטובוסים הקלאסיים של לונדון, ה"רוטמאסטר", זוכים לחיים חדשים. השבוע נחנכו שני קווי "מסורת", שיאפשרו לתיירים ולמבקרים לנסוע בהם בין אתרי תיירות בולטים בעיר.

 

האוטובוסים האדומים יפעלו כקווים מספר 9 ו-15 ויסעו בתדירות של 15 דקות במשך 7 ימים בשבוע. מחיר הכרטיס יהיה כמו בכל נסיעת אוטובוס בעיר - 1.20 ליש"ט. לכבוד תפקידם החדש נצבעו האוטובוסים בני שתי הקומות והמדרגות הספירליות באותו צבע אדום בו נצבעו בשנות ה-60 של המאה הקודמת, כולל פס דק בצבע קרם שמקיף אותם. 

 

מסלול קו מספר 15 יסע מכיכר טרפלגר, דרך הסטראנד, פליט סטריט וכנסיית סנט פול, עד ל-Tower of London. מסלול מספר 9 יאפשר לנוסעים לבקר באלברט הול, רחוב קנסינגטון (כולל הרוד'ס), כיכר פיקדילי וכיכר טרפלגר, וימשיך ברחוב סטראנד עד אלדוויץ'. הבי.בי.סי מדווח כי חברי המפלגה הדמוקרטית-ליברלית בעיר התלוננו על כך שהמסלולים מחמיצים כמה מהאטרקציות המרכזיות בה, כמו הביג-בן וארמון בקינגהם.

 

ראש עיריית לונדון, קן לווינגסטון, אמר עם חניכת השירות החדש כי "תיירים המגיעים ללונדון רוצים להתנסות בנסיעה באחד מהאוטובוסים הנפלאים האלה, שהם מכירים מהסרטים או מהטלוויזיה". למרות הנוסטלגיה, תומך ליווינגסטון בסילוקם של האוטובוסים מקווי הנסיעה הרגילים: "אחד מכל עשרה לונדונים לא יכול, פיזית, לעלות על 'רוטמאסטר', וזה מבלי לכלול אנשים שנאבקים כדי להצליח לעלות עליו עם עגלות".

 

הרוטמאסטר החל לפעול בשנת 1954 והפך במהירות לסימן זיהוי של לונדון. בימיו הטובים נסעו יותר מ-2,700 אוטובוסים מסוג זה ברחבי העיר. ה'רוטמאסטר' הסדיר האחרון עדיין נוסע בקו מספר 159 (מרחוב אוקספורד לדרום לונדון), אך גם הוא יעצור בתחנה סופית ויחדל לשרת את הנוסעים ב-9 בדצמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבורת האוטובוסים
צילום: איי פי
מומלצים