שתף קטע נבחר

נדחתה ליום ב' ההצבעה על פיזור הכנסת; העבודה: תמה השותפות

אורלב ולוי נעתרו לבקשתו של עמיר פרץ, וההצבעה בקריאה טרומית תתקיים רק בשבוע הבא. סיעת העבודה החליטה פה-אחד: הסתיימה השותפות עם הליכוד, היו"ר מוסמך לנהל מגעים לתאריך מוסכם לבחירות

הכנסת מקבלת אורך נשימה של מספר ימים: חברי-הכנסת זבולון אורלב (מפד"ל) ויצחק לוי (איחוד לאומי) הסכימו לקיים את ההצבעה על הצעתם לפיזור הכנסת רק ביום שני בשבוע הבא. הדיון בהצעה ייפתח כבר מחר (יום ד'), אולם ההצבעה עצמה - בקריאה טרומית - תתקיים רק ביום שני.

 

ההחלטה על הדחייה התקבלה בעקבות פגישה שקיימו אורלב ולוי עם יו"ר העבודה החדש, עמיר פרץ, שמעדיף לפי שעה להמתין עם ההצבעה עד לפגישה עם ראש הממשלה שרון ועד לכינוס מרכז מפלגתו. ללא תמיכת העבודה, אין לאופוזיציה סיכוי לאשר את ההצעה לפיזור הכנסת, ואם זו תיפול - ניתן יהיה להגישה שוב רק כעבור 45 יום.

 

אחר הצהריים התכנסה סיעת העבודה וגיבתה את יושב הראש. בהחלטה שהתקבלה פה-אחד נאמר כי הסיעה "ממליצה לסיים את השותפות עם הליכוד ולצאת מממשלת שרון. היא מסמיכה את יו"ר המפלגה להמשך הידברות עם המפלגות האחרות, כדי להגיע למועד מוסכם לבחירות מוקדמות לטובת המדינה. אם לא נגיע להסכמה כזו, מסמיכה הסיעה את היו"ר להביא הצעות נוספות, כולל הצעת חוק לפיזור הכנסת או הצבעת אי-אמון בממשלה".

 

מוקדם יותר היום נועד פרץ עם יו"ר האופוזיציה, יוסף לפיד. השניים הסכימו כי הולכים לבחירות ו"נותר רק לקבוע איך ומתי". לפיד הודה שקיבל הצעות לשוב לממשלה, אולם הוא דחה אותן.

 

פרץ מצידו אמר בפגישה בבוקר שהמטרה היא למנוע אי-ודאות, ולהגיע למועד מוסכם לבחירות יחד עם לפיד וראש הממשלה שרון. "אין טעם להשתמש בתרגילים פוליטיים כאלה ואחרים, המגמה ברורה", אמר יו"ר העבודה, "אציע לשרון הצעות שאין לי ספק שברגע האמת הוא יגלה אחריות ויקבל אותן". הוא הבטיח שביום שני "התמונה תהיה ברורה יותר".

 

 

 


פורסם לראשונה 15/11/2005 13:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
גיבוי בסיעה: פרס ופרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: דן בלליטי
אוויר לנשימה: שרון ואורלב
צילום: דן בלליטי
מומלצים