שתף קטע נבחר

לפיד נועד עם פרץ: "נותר רק לקבוע תאריך"

"אנחנו הולכים לבחירות, נותר רק לקבוע איך ומתי", אמר יו"ר האופוזיציה בפגישה עם יו"ר העבודה החדש. הוא אישר שהוצע לו לפתוח במגעים לקראת חזרה לקואליציה, אבל אין לו כוונה "להציל את הממשלה מציפורניו של פרץ"

מתאימים מהלכים: יו"ר מפלגת העבודה החדש, עמיר פרץ, הגיע הבוקר (יום ג') לביתו של יו"ר האופוזיציה, יוסף טומי לפיד ממפלגת שינוי. השניים דנו במצב הפוליטי הנוכחי, בניסיון לקבוע תאריך מוסכם לבחירות. "אנחנו הולכים לבחירות, זה ברור - עכשיו צריך לקבוע איך ומתי", אמר לפיד, שעשוי לפנות בקרוב את מקומו לפרץ, בפתח הפגישה עמו.  

 

פרץ מצידו אמר שהמטרה היא למנוע אי-ודאות, ולהגיע למועד מוסכם לבחירות יחד עם לפיד וראש הממשלה שרון. "אין טעם להשתמש בתרגילים פוליטיים כאלה ואחרים, המגמה ברורה", אמר יו"ר העבודה, "אציע לשרון הצעות שאין לי ספק שברגע האמת הוא יגלה אחריות ויקבל אותן". הוא הבטיח שביום שני "התמונה תהיה ברורה יותר".  

 

במהלך הלילה נפוצו שמועות על כך שיו"ר שינוי בוחן את האפשרות לשוב ולהצטרף לקואליציה, ממנה הוצאה מפלגתו אשתקד בשל הצבעת השרים נגד תקציב המדינה בכנסת. במפלגת העבודה הביעו חשש שלפיד וחבריו יחליפו אותם בממשלה, ובכך ימנעו הליכה לבחירות. הבוקר הזים לפיד את החשש הזה.

 

יו"ר שינוי, שכינס אתמול את סיעות האופוזיציה והכריז חגיגית כי "השלטון הגיע לקצו", אישר הבוקר כי הוצע לו לפתוח במגעים לקראת חזרה לממשלה, אך הוא דחה את ההצעה על הסף. "אני לא מתכוון להציל את הממשלה מציפורניו של עמיר פרץ", הבהיר.

 

ל-ynet נודע כי בסוף השבוע נועד לפיד עם ידידו, שר האוצר אהוד אולמרט. נראה שבמוקד הפגישה עמדה האפשרות ששינוי תהפוך שוב לשותפה של הליכוד בשלטון.

 

פגישת לפיד-פרץ נערכה יממה לפני ההצבעה בקריאה טרומית בכנסת על החוק לפיזורה. את הצעת החוק הגישו זבולון אורלב מהמפד"ל ויצחק לוי מהאיחוד הלאומי. 

 

בסיעת העבודה צפויים להצביע מחר נגד פיזור הכנסת, וההחלטה הסופית על כך תתקבל בישיבת סיעה מאוחר יותר היום. אם אכן יוחלט בשלב זה שלא לחבור לסיעות הימין, ולהמתין להחלטה על כך במרכז המפלגה בשבוע הבא, אורלב ולוי עשויים למשוך את הצעתם, מחשש שזו תיפול - ותוכל לשוב ולעלות רק כעבור 45 ימים. לאחר הפגישה עם לפיד מתוכננת לפרץ - שכבר מחזיק במכתבי ההתפטרות של שרי העבודה - פגישה עם אורלב.    

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא מציל: לפיד ושרון
צילום: איי פי
מציפורניו: פרץ
צילום: אלכס קולומויסקי
ימשוך? אורלב
מומלצים