שתף קטע נבחר

ב"ש: לסבית תאמץ את תינוקת זוגתה

לפני כחצי שנה ילדה אחת מבנות הזוג תינוקת - והיום קבע בית המשפט כי זוגתה תוכל לאמץ אותה ולהיות אחראית כלפיה באותה מידה. עורך דינן של השתיים: "מדובר במשפחה לכל הדעות"

בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע החליט היום (ג') כי בתוך 45 ימים תוכר ילדה כברת אימוץ גם כלפי זוגתה של אימה. האישה, שקיבלה היום את האפוטרופסות על התינוקת אותה מגדלות השתיים במשותף, תהיה גם המאמצת הרשמית השניה שלה.

 

לפני כחצי שנה ילדה אחת מבנות הזוג בת באמצעות תרומת זרע ומאז פתחו השתיים בהליכים משפטיים על מנת להכיר בהן כהורים לכל דבר. השופט, פנחס אסולין, קבע היום בהסתמך על חוות דעת חיובית של פקידות סעד, כי שתי הנשים מהוות משפחה לכל דבר וכי האחריות על הילדה צריכה להיות מוטלת על שתיהן באופן שווה.

 

בנות הזוג, בשנות השלושים לחייהן, מגדלות יחדיו ילד נוסף וגם עדותו נשמעה בפני בית המשפט. לפני שלוש שנים הכיר בית המשפט בשתיים כזוג לכל דבר ובכך יצר את התקדים הראשון של זוג חד מיני בישראל. בחודש ינואר השנה קבע בית המשפט העליון תקדים נוסף, כשהתיר לזוג לסביות לאמץ זו את ילדיה של זו.

 

 

עורך הדין זיו זימרן, המייצג את בנות הזוג, אמר ל-ynet: "מדובר במשפחה לכל הדעות. השתיים מגדלות יחד את ילדיהן באהבה ובקביעת בית המשפט, למעשה, הן הופכות להורים לכל דבר, עם אחריות שווה גם לגופו של הילד וגם לדאגה כלכלית ומשפחתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
(אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים