שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסתה בשירותי הנשים בכנסת: "רבין מחכה לשרון"
  המנקה במשכן נכנסה לשירותים הצמודים למליאה ונדהמה: אלמונים כתבו על הקירות את הכתובות: "רבין מחכה לשרון, הורדנו את רבין ונוריד גם את שרון". שתי נערות חשודות במעשה. אחת מהן כבר נעצרה בתחילת השבוע בחשד לתקיפת פלסטינים והשנייה זומנה לחקירה

  קצין הכנסת, יצחק שדר, הציג היום (ה') במסיבת עיתונאים תמונות שצולמו ביום שני ב-7 לחודש, כאשר הכנסת הייתה מלאה וראשי המדינה שהו בה. לפי התמונות, בשירותי הנשים הצמודים לאולם המליאה התגלו כתובות שנכתבו על המראות: "פושעי הגירוש לדין", "רבין מחכה לשרון" וכדומה.

   

  החשודות במעשה הן שתי נערות, מעצורות ההתנתקות, ששהו בכנסת לפני כשבועיים, אחת מהן היא ביתה של דמות ידועה ממחנה הימין. השתיים הגיעו יחד עם נערות נוספות כדי לתת עדות בוועדת החוקה, שדנה בדו"ח על הסניגוריה הציבורית. אחת הנערות נעצרה כבר בתחילת השבוע בחשד שתקפה פלסטינים וחיבלה במסיק זיתים בכפר סינג'יל  שבגזרת בנימין. החשודה השנייה זומנה לחקירה במשטרת ירושלים.
   


  הסתה בכנסת (צילום: דובר הכנסת)

   

  ראש סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ צבי הנדל, טען כי הנערות זומנו לחקירה בשב"כ ואמר כי "חמור ותמוה" בעיניו שילדות, החשודות בריסוס כתובות גרפיטי בשירותים בכנסת, זומנו לחקירה בשב"כ. 

   

  לדברי הנדל, "תוכן כתובות הגרפיטי, חמור ככל שיהיה, אינו מוביל לכך שהילדות ירצחו אדם כלשהו באמצעות מברשת הצבע. מדינה מתוקנת הייתה מורה לרשויות הרווחה לחקור מהי הסיבה שהובילה את הילדות למעשה". 

   

  הפרשה התרחשה ביום שני לפני שבועיים, כאשר הכנסת הייתה מלאה בראשי המדינה ובאורחים. אז נכנסה על פי החשד אישה לשירותי הנשים הצמודים לכניסה למליאה וכתבה כתובות נאצה בגנות ראש הממשלה ותוכנית ההתנתקות.

   

  בכתובות הנאצה שנכתבו ככל הנראה באמצעות ליפסטיק נכתב: "פושעי הגירוש לידיעתכם, רבין מחכה לשרון, הורדנו את רבין נוריד גם את שרון".

   

  את הכתובות גילתה מנקת המשכן שהזעיקה במהירות את משמר הכנסת לשירותים. קצין הכנסת יצחק שדר פתח בחקירה שבסיומה הועברו הבוקר הממצאים למשטרה להמשך חקירה. לדברי קצין הכנסת בידי הכנסת ממצאים והוכחות שעשויים להוביל למבצעי המעשה.

   

  גורמים בכנסת מותחים ביקורת על "מסיבת העתונאים הדרמטית" שכינס היו"ר ריבלין הבוקר בנושא. לדברי הגורמים "לכנסת דובר בשכר שזה תפקידו יואיל יו"ר הכנסת לשלוח הודעות מסודרות לתקשורת ולא ינצל את מעמדו כדי לכנס מצלמות ללשכתו ובכך כדי לקדם את התמודדתו בבחירות".

   


  פרסום ראשון: 17.11.05, 12:16
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסתה בשירותי הנשים בכנסת: "רבין מחכה לשרון""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר הכנסת
  הכיתוב. "חיסלנו את רבין, נחסל גם את שרון"
  צילום: דובר הכנסת
  צילום: סבסטיאן שיינר
  משכן הכנסת
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מוצר השנה
  מומלצים