שתף קטע נבחר

נלחמים למען חתולי הרחוב

תושבי ראשון לציון ואוהבי חיות המחמד, הגיעו להפגין בעיריית ראשון לציון נגד הצעת חוק האוסרת על תושבי העיר להאכיל את חתולי הרחוב. מנהל הפורום העירוני, השתתף בהפגנה, מספר על המאבק להצלת חתולי הרחוב ועל יחסם של חברי המועצה

ביום רביעי האחרון הגיעו כ-80 אנשים כדי למחות על הצעד הנורא של עיריית ראשון לציון, שהחליטה לחוקק חוק עירוני נגד תושבים המאכילים חתולי רחוב בעיר ומאיימת להטיל קנס בסכום של 660 ש"ח. למקום הגיעו תושבי העיר, פעילים בעמותות שונות למען בעלי חיים וכולנו יחד, אוהבי חיות מחמד, נכנסנו לאולם בזמן שישיבת המועצה התנהלה. תוך מספר דקות, מאבטחים הוציאו את האנשים שאחזו בשלטים ואסרו עלינו להכנס עימם. 

 


 

לאחר מאמץ, הצלחנו להכניס שלטים לאולם המבואה ושם הפגנו. בישיבת המועצה דנו לא הקדישו זמן רב להצעת החוק שעוררה התנגדות חריפה בפורומים ברחבי הרשת והתפשטה ברחבי הארץ, וביקשו למשוך ההחלטה לדיון מחדש לתיקון בחוק העזר העירוני.

 

מספר מחברי המועצה ציינו מספר דברים תמוהים כמו:" לא זוכרים שהצעה כזו עברה" או "לא הייתי בהצבעה" וסיפקו מבחר אמירות תמוהות. לאחר שלא יכולנו לתרום לדיון, לא היה טעם להמשיך לשבת באולם ויצאנו החוצה, בתקווה לחכות לחברי המועצה ואז לנסות ולהפעיל עליהם לחץ בנושא החוק.

צילום: מיקי אלוני

 

כמעט כל אחד מהמפגינים ניסה להסביר את הרציונל העומד מאחורי הצעת חוק אכזרית נגד החתולים, לאחר מאמצים רבים, הצלחנו להגיע למספר רב של חברי מועצה, ביניהם סגן ראש העיר וחבר המועצה אסף דעבול, חבר המועצה שלמה לוי, ,חבר מועצת העיר רז קינסליך, חברת מועצת העיר רונה ברדה וחבר מועצת העיר ספי ריבלין. הבהרנו לכולם באופן חד משמעי את התנגדותנו לחוק החדש.

 

אחד הדברים שנותרו לוטים בערפל הוא שחלק מחברי המועצה טענו שהחוק עבר במועצה, אך לא קיבל את אישור שר הפנים, ולפיכך, החוק עדיין אינו תקף ולא ניתן כרגע לקנוס תושבים המאכילים חתולי רחוב, לעומתם והיו חברי מועצה שטענו כי כבר הוטלו קנסות על מאכילי חתולי רחוב, מכיוון שאם חוק עבר במועצה והוגש להחלטת שר הפנים, ולא נתקבלה ממנו תגובה תוך 90 יום, ההחלטה התקבלה.

 

בתום ההפגנה, התושבים התפזרו לבתיהם, אך לא אמרו נואש. בשבוע הבא, מתוכננת הפגנה גדולה יותר ברחבת עיריית ראשון לציון ואם חשוב לכם גורלם של חתולי הרחוב בעיר ובכלל, בואו להצטרף אלינו למאבק. 

 

בואו לדבר על המאבק בפורום העירוני של ראשון לציון ובפורום חיות מחמד .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי אלון מדווח מהשטח
תנו לחיות לחיות
צילום: צביקה טישלר
מומלצים