שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש מועצת גן יבנה חשוד שהתנכל למקומון "עוין"
  אהרון דרור נחקר בחשד שניסה למנוע פרסום כתבה בדרך מקורית: הוא ציווה על פקחים לאסוף גיליונות מקומון שפירסם כתבה נגדו, להשליך אותם - ואז לרשום לבעל המקומון דו"ח על השלכת פסולת במקום ציבורי. הוא נשלח לשלושה ימי מעצר בית

  ראש מועצת גן יבנה, אהרון דרור, נחקר אתמול (ג') על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה יחד עם סגנו ושני עובדי מועצה נוספים בחשד שניסה למנוע את הפצתו של מקומון "השבוע" במטרה לסכל פרסום כתבה. אמש בית המשפט החליט לשלוח אותו ואת השלושה האחרים לשלושה ימי מעצר בית.

   

  לפני כשנה פירסם המקומון כתבה לא מחמיאה שעסקה בדרור ובאשתו, ביום פרסום הכתבה "נעלמו" רוב המקומונים מהחנויות בגן יבנה, ונמצאו מפוזרים באחד הרחובות במושבה. לאחר מכן רשמה המועצה דו"ח לאחד מבעלי המקומון בחשד להשלכת פסולת במקום ציבורי.

   

  לפני ארבעה חודשים הגיש תושב המושבה, גבי תורג'מן, תלונה במשטרה, ובה טען כי דרור אחראי, לכאורה, להיעלמותם של העיתונים. תורג'מן גם צירף לתלונתו קלטות אודיו שמהן עולה, לכאורה, כי דרור נתן הוראה לפקחים בעירייה לפנות את העיתונים.

   

  מאז הגשת התלונה מפגין תורג'מן מול המועצה, הוא חילק סטיקרים בגנותו של ראש המועצה ואף קרא לו להתפטר מתפקידו.

   

  בשבוע שעבר נחקר מנכ"ל המועצה דוד שמעוני בחשד למעורבות עקיפה במעשה. במהלך כל התקופה ניהלו במשטרה חקירה סמויה, שהלכה ונעשתה גלויה ככל שחלפו הימים, והיום בבוקר הובא לחקירה ראש המועצה דרור יחד עם סגנו, מוטי חמו, שמונה רק לפני חמישה חודשים. יחד עמם נחקרו שני עובדי מועצה.

   

  שופט: סתימת פיות לכאורה

   

  שופט בית משפט השלום בבאר שבע גדליה טהר הורה לשלוח את הארבעה לשלושה ימי מעצר בית, בערבות אישית, ערבות צד ג', ואיסור יציאה מהארץ.

   

  השופט טהר קבע כי היותו איש ציבור "אינה עושהו מעל החוק או מתחת לחוק". לדבריו, "מדובר בפרשייה לכאורה של סתימת פיות במובן שנחשדים אנשים בשיתוף פעולה כדי להעלים כתבה מסוימת מעיני הציבור כפי שעל פי החשד אינטרס אישי הביא לפגיעה מסוימת בעיתונות החופשית".

   

  עורכת דינו של דרור, דפנה ויינברג, אמרה כי הפרסומים אודותיו פגעו בו קשות. "כל מי שקורא רואה את חוסר ההגיון בכל הפרשה שהתגלתה לפני למעלה משנה. הוסבר כי הכל התחיל מכתבה נגד רעיית ראש המועצה שאותה ניסה להעלים, ...שכחו שכתבה דומה פורסמה ב'כל הדרום', שלא הפריעה לו. מדובר בנזק שאין לו תקנה".


  פורסם לראשונה 22/11/2005 18:36

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  אהרון דרור, היום בבית משפט
  צילום: חיים הורנשטיין
  מומלצים