שתף קטע נבחר

מייקל ג'קסון: היהודים מצצו את דמי

"מלך הפופ" השאיר לכאורה הודעה במזכירה אלקטרונית ליועצו לשעבר בה נשמע אומר: "(היהודים) הם כמו עלוקות... כל כך נמאס לי מהם... זו מזימה. היהודים עושים את זה בכוונה". הקלטת שודרה ברשת ABC. פרקליטיו: "זו שיחת טלפון שהוקלטה ללא ידיעתו ורשותו". הליגה נגד השמצה: יש לו נטיה אנטישמית ידועה

מייקל ג'קסון אולי אוהב ילדים, אבל יהודים הוא כנראה לא כך כך אוהב. לפחות זה מה שניתן להבין מקלטת שמע שהושמעו אמש (יום ג') לראשונה בתוכנית "בוקר טוב אמריקה" ברשת ABC.

 

הקלטת היא הודעה שג'קסון השאיר לכאורה במזכירה האלקטרונית ליועצו לשעבר, דיטר וייסנר. "הם כמו עלוקות... כל כך נמאס לי מהם... הם ... עושים הרבה כסף, (קונים) בית גדול מכונית והכל... הם רוששו אותי... זו מזימה. היהודים עושים את זה בכוונה".

 

על פי הפירסום בעיתון "ניו יורק פוסט", יום לפני פירסום הקלטת הגיש ויינסר, תביעה בסך 64 מיליון דולר נגד ג'קסון בטענה של הפרת חוזה והונאה. נגד ג'קסון הוגשה תביעה נוספת בידי עובד לשעבר בגין פיטורים והלנת שכר. העובד, מארק שאפל, טען שג'קסון השתמש בו ובויינסר כדי להשיג כספים מחשבונותיו המעוקלים בניגוד לחוק. פרקליטם של השניים הוא שהביא את הקלטת לשידור בטלוויזיה.

 

זו אינה לכאורה ההערה האנטישמית הראשונה שיוצאת מפיו של ג'קסון. בשירו "They don't care about us" נכללות המילים: "Jew me, Sue me" (יהד אותי, תבע אותי - בתרגום חופשי), וכן המילה "kike" - שהיא כינוי גנאי אמריקני ליהודים. אז נאלץ ג'קסון להתנצל בפני היהודים.

 

מרשת ABC נמסר שהיא לא אימתה בוודאות שהקול שנשמע בקלטת הוא אכן קולו של ג'קסון.

 

ג'קסון העתיק את מגוריו לבחריין לאחר שזוכה מאשמת ניצול מיני של ילדים לפני מספר חודשים. בריאן אוקסמן, פרקליטו של ג'קסון אמר לעיתון "ניו יורק דיילי ניוז" שהקלטת היא "שיחת טלפון שהוקלטה ללא ידיעתו ורשותו של ג'קסון".

 

מהליגה נגד השמצה נמסר בתגובה: "למייקל ג'קסון יש נטיה אנטישמית והוא לא למד מניסיון העבר, לרבות הביטויים האנטישמיים בשיר שכתב בשנת 1995. נראה שבכל פעם שיש לו בעיה בחייו הוא מאשים את היהודים. זה עצוב שג'קסון נגוע בסטראוטיפ הקלאסי של היהודים ככל-יכולים, חמדנים ותככנים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לשיר הוא דווקא יודע. ג'קסון
צילום: רויטרס
מומלצים