שתף קטע נבחר

עזאם עזאם לפולארד: "מחזיק לך אצבעות"

בעצרת לציון 20 שנה למעצרו של המרגל הישראלי, יונתן פולארד הקריאה אשתו אסתר מכתב שכתב מהכלא בארצות הברית בו כתב: "שבויים ישראלים מתענים, בעוד רוצחים ערבים משתחררים". לעצרת הגיעו אלפי פעילי ימין וגם עזאם עזאם בא להזדהות

"לממסד הפוליטי בישראל אין כל בושה, אין קווים אדומים. שבויים ישראלים מתענים במשך שנים בבתי כלא, ואילו רוצחים ערבים משתחררים באופן קבוע על מנת לרצוח עוד", כך כתב יונתן פולארד בנאום שהקריאה אשתו, אסתר הערב בעצרת בירושלים שהתקיימה הערב (ד'), לציון 20 שנה למעצרו בארצות הברית, שם נידון למאסר עולם לאחר שריגל לטובת ישראל.

 

אלפי פעילי ימין מכל רחבי הארץ, קיימו הערב עצרת המונים בכיכר פריז בירושלים, ליד בית ראש הממשלה, בדרישה לשחרר את יונתן פולארד מהכלא. לעצרת קדמה שרשרת אנושית שקיימו המפגינים, בין הקונסוליה האמריקנית ועד לבית ראש הממשלה. בעצרת קראו פרקי תהילים ואמרו תפילה למען פולארד.

 

בין הנואמים היה גם עזאם עזאם שישב בכלא המצרי שמונה שנים. עזאם אמר בנאומו: "אחינו פולארד היקר, אל תחשוב שאתה בכלא לבד. אני מחזיק לך אצבעות, כל עם ישראל איתך, תדע שאתה בליבנו, חושבים עליך. מי כמוני יודע מה עובר עליך בכלא. אני מחזיק אצבעות לאסתר, אשתו של פולארד. אשתי עברה אותה חוויה קשה, אבל יש תקוות באל ששומר עלינו מלמעלה". עזאם הוסיף ואמר: "כולנו כאן פולארד אחד, כולנו איתך. אני יודע שגם עמדתם וצעקתם למען שחרורי. חוויתי ימים קשים אני מקווה מאוד שבקרוב נראה את פולארד בירושלים. לא נרפה, ולא נשתוק עד שלא נראה את פולארד בירושלים"

 

אשתו של פולארד, אסתר בחרה להקריא מכתב שכתב מבית הכלא בארצות הברית: "ב 48' זכתה מדינת ישראל לחירותה אך עדיין לא לעצמאותה. לממסד הפוליטי בישראל אין כל בושה, אין קווים אדומים. שבויים ישראלים מתענים במשך השנים בבתי כלא ואילו רוצחים ערבים משתחררים באופן קבוע על מנת לרצוח עוד".

פולארד מתח ביקורת על הצבא ועל המשטרה וכתב: "מפקדיו העליונים של הממסד הצבאי מודים שהם פועלים בעיקר לרסן את האויב ולא לנצחו. המשטרה משקיעה מאמצים בלעצור נוער דתי במקום לעצור פושעים אמיתיים".

 

פולארד התייחס גם למערכת המשפטית: "לממסד המשפטי יש הזדהות עם המסלול הפוליטי השמאלי וזה משתקף בעמדותיו ופסיקותיו". עוד כתב פולארד: "אירוני מאוד כי ככל שהערבים מתקיפים אותנו ודם יהודי נשפך, כך הממשלה שלנו מעניקה להם נשק ואדמה". פולארד כתב עוד: "השאלה שצריכה להישאל היא האם אני כועס שממשלת ישראל לא עשתה דבר להשגת שחרורי". העצרת התקיימה ללא אירועים חריגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תפילה למען פולארד
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
"כולנו כאן פולארד אחד"
צילום: יואב גלאי
מומלצים