שתף קטע נבחר

גאידמק פונה לפוליטיקה ומצהיר: בית"ר לא תשחק בשבת

האם המולטי-מיליארדר שכבש בסערה את עולם הספורט הישראלי, יעשה מהלך דומה גם בפוליטיקה המקומית. הבעלים של בית"ר ירושלים הביע את רצונו להקים מפלגה. דובריו של גאידמק: "סקרים הצביעו על הפוטנציאל האלקטוראלי של בית"ר כתנועה פוליטית בהנהגתו"

הקיץ נפלה הפצצה על עולם הספורט הישראלי. ארקדי גאידמק, המולטי-מיליארדר היהודי, שהגיע ארצה מרוסיה, הודיע יום אחד בהיר על פרישת חסותו הנדיבה על קבוצות הספורט של בירתנו, בית"ר ירושלים בכדורגל והפועל ירושלים בכדורסל. אבל נראה כי גאידמק אינו מסתפק באחיזתו באיצטדיון טדי ובאולם במלחה והיום (א') הצהיר על כוונותיו להפעיל את השפעתו גם במושב הפרלמנט הישראלי בעיר - הכנסת.

 

אחרי שהצהיר על כוונתו לחדש את ימיה המפוארים של קבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים, הודיע גאידמק כי יפעל לחידוש ימיה של התנועה הפוליטית של בית"ר ולהפוך אותה לכוח משמעותי בפוליטיקה הישראלית. "מר ארקדי גאידמק, נשיא בית"ר העולמית, הודיע הערב על החלטתו לחדש את ימיה של בית"ר כתנועה פוליטית שתתמודד לבחירות לכנסת", נאמר בהודעת דובריו של גאידמק, המשמש כיו"ר הקהילות היהודיות ברוסיה.


ארקדי גאידמק. נכס אלקטוראלי (שאול גולן)

 

"גאידמק מתכוון להחזיר את בית"ר למקומה ההיסטורי במפה הפוליטית והחברתית, תוך שימת דגש על ערכי הציונות, הדגשת נושא חינוך וחברה, טיפוח הנושא היהודי ונושאי עליה" נאמר בהצהרה. "סקרים שבוצעו לאחרונה, הצביעו על הפוטנציאל האלקטוראלי של בית"ר כתנועה פוליטית בהנהגתו. מר גאידמק הידוע בערכתו לראש הממשלה אריאל שרון, הטיל על צוות אנשי רוח ואישים פוליטיים לחבר את המצע של התנועה החדשה בהתבסס על הערכים המרכזיים כמפורט לעיל. במקביל יקיים מר גאידמק סדרת פגישות עם גורמים שונים, אותם יצרף לתנועה החדשה". עם זאת, דובריו של גאידמק מבהירים כי אין בכוונת גאידמק לרוץ בבחירות הקרובות.

 

בשבועות האחרונים חל ערעור מסויים במעמדו של גאידמק בין אוהדי בית"ר ירושלים ורבים מהם ביקרו אותו בחריפות על כוונתו לצרף לקבוצה את שחקן בני סכנין ונבחרת ישראל, עבאס סואן. עתה הוא פונה מחדש אל קהל האוהדים, המזוהה עם הימין הפוליטי בארץ. אין זה אומר כי הוא יוותר על שירותיו של הקשר הערבי, אולם בוודאי יזכה לאמונם המחודש עם הקמת מפלגה פוליטית לאומית ויתכן כי הוא אף קורץ לציבור הדתי בעיר, כשהוא מבטיח כי יפעל כנגד קיום משחקי הקבוצה בשבת.


אוהדי בית"ר. לא יבואו שישי-שבת? (ראובן שוורץ)

 

"בית"ר ירושלים לא צריכה לשחק בשבת", אמר גאידמק בראיון ל'חדשות ערוץ 2', "אם זה אפשרי לא לשחק בשבת, אז לא צריך לשחק בשבת. חלק גדול מהאוכלוסיה בישראל הוא דתי. בלי הדת לא נהיה יהודים, עלינו לכבד את הדת שלנו".

 

במהלך הראיון סיפר גאידמק על קשריו החדשים עם בכירי המפלגות החרדיות והרבנים החרדיים. הוא נפגש עם הרב עובדיה יוסף ותרם רבות לישיבות ולמוסדות חרדיים. בראיון, גאידמק אף התוודה כי החל בתהליך התקרבותו לדת. הוא מניח תפילין ומתפלל, והיה רוצה להתחזק בשמירת מצוות ולהקפיד על שמירת השבת וכשרות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
ארקדי גאידמק
צילום: יועד כהן
מומלצים