שתף קטע נבחר

תירוש מצטרפת לקדימה: "אני מאמינה בשרון"

מנכ"לית משרד החינוך הכריעה בעקבות פגישתה אמש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, והודיעה לו בצהריים על החלטתה. היא תעזוב את משרתה בימים הקרובים, בעקבות הסיכום שאליו הגיעה עם שרת החינוך. לבנת הודתה לה - ומינתה מחליפה. תירוש ל-ynet: "זה כבוד גדול להיות מוזמנת על ידי שרון, אני מאמינה בדרכו, לא התגבשנו על תפקיד כזה או אחר". רן ארז: בהצלחה לה, אני מקווה שניפגש כמה שפחות

מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, מצטרפת למפלגת קדימה של אריאל שרון: החלטתה של תירוש נפלה היום (ד'), ובעקבותיה היא תעזוב את משרתה, על פי הסיכום שאליו הגיעה עם שרת החינוך, לימור לבנת. 

 

בעקבות ההחלטה אמרה תירוש בשיחה ל-ynet: "הדבר הכי טוב ששמעתי הוא שראש הממשלה מעריך את הכישורים שלי והוא הביע רצון לנצל אותם באופן מיטבי. לא התגבשנו סביב תפקיד זה או אחר, הועלו מספר רעיונות לתפקידים ביצועיים בתחומי החינוך או תחומים בסביבתו הקשורים לתרבות ולספורט. הבהרתי גם לראש הממשלה שאני אשת עבודה ואני באה לעשות את מה שאני עושה הכי טוב".

 

מדוע החלטת להצטרף למפלגה ולעשות את המעבר מאשת מקצוע לפוליטיקה?

 

"הקדנציה מתקדמת בקצב מהיר לסיומה. לא הייתה לי כוונה להמשיך כמנכ"לית משרד החינוך גם תחת שר אחר. יש לי עניין להיות אדם יותר עצמאי

בפעילותו, ואני גם מבקשת להתקדם בסולם ההיררכי באופן טבעי".

 

תירוש מוסיפה כי לא הייתה מצטרפת לאף מפלגה אחרת מלבד זו ששרון עומד בראשה. "אני שמחה שאני מצטרפת עכשיו כי לא הייתי מעזה להצטרף לשום מקום אחר בזמן פריימריז. פה זו הזדמנות נדירה, מה גם שבראש המפלגה עומד אדם שאני מתחברת אליו, מעריכה אותו הרבה זמן מתוך היכרות מקצועית. אני מאמינה בדרך שלו, בנחישות וביכולת. זה כבוד גדול עבורי, להיות מוזמנת על-ידו למפלגה".

 

החלטתה הסופית של תירוש נפלה בעקבות פגישה עם ראש הממשלה שהתקיימה אמש. היא הודיעה לשרון על החלטתה בצהריים. השניים, לדברי מקורביהם, לא עסקו בתפקיד אשר יוצע לתירוש במסגרת המפלגה החדשה.

 

אתמול זימנה שרת החינוך לבנת את מנכ"לית משרדה לשיחת הבהרה: "עליך להפריד בין פוליטיקה לתפקידך המקצועי", אמרה לה. האווירה בין השתיים היתה קשה, שכן הן מהוות שותפות לדרך ארוכה. 

 

בעקבות הודעתה של תירוש היום נמסר ממשרד החינוך כי את מקומה של תירוש תמלא מנהלת מחוז דרום במשרד, עמירה חיים, שתיכנס לתפקידה בתוך כשבוע. לבנת הודיעה אחר הצהריים כי נכון עשתה המנכ"לית כשהחליטה לפרוש: "יש חשיבות רבה להפרדה ברורה בין מערכת החינוך לפוליטיקה, אני מודה לגברת תירוש על ארבע שנים של עבודה משותפת", דברי לבנת.

 

רונית תירוש, בת 53, נשואה ואם לשלושה ילדים. בכל הקריירה המקצועית שלה שימשה בתפקידי חינוך, ממורה לערבית דרך מנהלת בית הספר עירוני ט' בתל אביב. בהמשך ניהלה את מינהל החינוך והספורט בעיריית תל אביב. היא בעלת תואר ראשון בערבית ותואר שני בחינוך באוניברסיטת תל אביב. היא הקפיאה את הדוקטורט שלה בשל קבלת תפקיד מנכ"לית משרד החינוך.

 

ארז: "אני מקווה שניפגש כמה שפחות"

 

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז שיגר תגובה עוקצנית בעקבות הודעתה של תירוש: "אני מאחל לה הצלחה בדרכה החדשה. זכותו של כל אדם לבחור במפלגה פוליטית, אני רק מקווה שהיא תיקח על עצמה משימות אחרות שאינן בתחום החינוך על מנת לנסות גם שטחים אחרים, כי פה היא מיצתה את עצמה. מבחינתה זהו צעד חכם ונבון, היא פורשת עוד לפני שיתגלו כישלונות נוספים של מערכת החינוך, אני מקווה רק שניפגש כמה שפחות בתפקידה החדש".

 

יושב ראש המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, אמר כי "תירוש נוטשת ספינה טובעת". לדבריו, "פרישתה מוכיחה שהליכוד הרס את מערכת החינוך. מידי יום משתקפת תמונת מצב עגומה ומחדלים קשים במערכת החינוך".

 

בסביבתה של שרת החינוך לבנת לא מסתירים את התחושות הקשות ביחס להחלטתה של תירוש. "כבר ארבע שנים וחצי השרה והמנכ"לית הולכות יחד.

 אם בכוונתה של תירוש היה כל העת לצאת לחיים הפוליטיים, היתה דרך מכובדת לעשות זאת", אמרו גורמים במשרד החינוך.

 

ובמסגרת "הרכש" של קדימה, גם ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, הודיע הבוקר כי בכוונתו להצטרף למפלגתו החדשה של ראש הממשלה. לנקרי, שהוגדר עד לפני מספר חודשים 'בלתי מפלגתי', התפקד לפני ההתנתקות לליכוד, והצהיר כי הוא עושה זאת בכדי להביע הזדהות ותמיכה במדיניותו של אריאל שרון. אמש היה בין ראשי הערים שהשתתפו בכנס עם ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
תירוש. מצטרפת
צילום: אביגיל עוזי
צילום: רויטרס
שרון. אוסף מועמדים
צילום: רויטרס
לבנת. בדד אלך?
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
ארז. שניפגש כמה שפחות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים