שתף קטע נבחר

נתניה: נערים שיסו כלבי אמסטף בחתולים

אין גבול לאכזריות. מספר נערים אימצו לעצמם תחביב מפוקפק, במסגרתו הניחו גור בפיו של כלב אמסטף ושילהבו אותו עד שהרג את החתול. במקרה אחר שיסו פיטבול בחתול עיוור

מקרה נוסף של התעללות בבעלי חיים, הפעם בנתניה, שם לכדו נערים חתולי רחוב ושיסו בהם כלבי אמסטף ופיטבול. "היום הם עושים את זה לבעלי חיים, מחר הם יעשו את זה לבני אדם" אמרה אחת מעדות הראייה למחזה המזעזע.

 

"התארחתי אצל שכנה המתגוררת סמוך לגן יהושע בנתניה", סיפרה ל-ynet מ', תושבת העיר אשר עדיין מתקשה לעכל את מה שראו עיניה השבוע. "שמענו צחוק חזק של ילדים וצעקות וייללות של חתולים. כשיצאנו למרפסת ראינו חבורה של נערים שלכדה חתולים והכניסה אותם לתוך ארגזים של סופרמרקט. במקום היו גם כלבים מסוג אמסטף ופיטבול והנערים שילהבו אותם, פתחו את הארגזים ודחפו אליהם את החתולים תוך קריאות התלהבות.

 

"המחזה היה קשה מנשוא ולפני שהצלחנו לקלוט מה קרה החתולים היו מלאים בדם. בגן השעשועים הסמוך היו קשישים והורים עם ילדיהם, שמיהרו מיד לעזוב את המקום. ניסינו לצעוק על הנערים אבל הם אמרו שהם לא אחראים למה שהכלבים עושים לחתולים".

 

כשהבינו שהנערים לא מתכוונים לחדול ממעשיהם, ירדו מ' ושכנתה לגן כדי להגן על החתולים. "אלו שהצליחו להימלט טיפסו על העצים", ממשיכה מ'. "הנערים המתעללים השליכו לעברם בקבוקים מלאים בחול וכך הם אילצו חתול אחר חתול לרדת מהעץ, ולמטה המתינו הכלבים שהתנפלו עליהם. הזעקנו את המשטרה אבל כשהגיעה הניידת הנערים כבר נמלטו".

 

לדברי מ', גן יהושע הפך בתקופה האחרונה, בעיקר בימי שבת, מוקד לנערים המתעללים: "לפני מספר ימים הם הכניסו גור חתולים לפיו של אחד הכלבים ו'הטריפו' אותו עד שהוא הרג את החתול הקטן. בפעם אחרת הם שיסו כלב בחתול עיוור עד שהוא מת".

 

מרבית הנערים המתעללים, לדבריה של מ', הם בגילאי 16-18 אבל ביניהם יש גם ילדים בני 7. "מדובר בנערים שלא גרים בקרבת הגן ואנחנו לא יודעים למה הם באים דווקא לפה", היא אומרת. "אולי בגלל שבגן הזה יש הרבה חתולים. אלו שמתעללים עושים את זה היום לבעלי חיים ומחר יעברו לבני אדם. כבר קרה שהנערים שילהבו כלב אמסטף וכששחררו אותו הוא החל להשתולל. רק אז הם הזהירו את אחד ההורים שהיה בגן שיעזוב את המקום, על מנת שהכלב לא יפגע בילד שלו. לאן הגענו?".

 

אתי אלטמן מאגודת 'תנו לחיות לחיות': "אני מזועזעת מהמקרה הזה - אחד הקשים בו אנחנו מטפלים. הרשויות הן אלו צריכות לפעול למען סירוס בעלי החיים. אני קוראת לאנשים המתגוררים באיזור לעזור לנו ללכוד את הנערים המתעללים".

 

מעיריית נתניה נמסר כי במוקד העירוני התקבל באמצע החודש דיווח על כלב משוטט בגן יהושע. למקום הגיע פקח אשר רשם התרעה לבעליו של הכלב. בעירייה מוסיפים כי לא ידוע להם על התעללות בחתולים באיזור זה, אולם במידה ויתקבל דיווח שכזה, הנושא ייבדק ויטופל. 

 

רוצים לדבר על זה? היכנסו לקהילות ynet

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות תנו לחיות לחיות
גופת אחד החתולים בנתניה
באדיבות תנו לחיות לחיות
באדיבות תנו לחיות לחיות
"היום זה חתולים - מחר בני אדם"
באדיבות תנו לחיות לחיות
מומלצים