שתף קטע נבחר

דו"ח העוני: "הממשלה עשתה פשע אנטי אנושי"

הדו"ח האלטרנטיבי של ארגון "לתת" הופך כצפוי לתחמושת פוליטית לוהטת. עמיר פרץ, ששמח ודאי לשוב לסדר יום כלכלי-חברתי: "הציבור לא יסלח לשרון על כך שדירדר את החברה הישראלית אחורה". ש"ס: "עם ישראל שבע מדו"חות עוני אך ממשיך לרעוב ללחם"

דו"ח העוני האלטרנטיבי של ארגון הסיוע "לתת", שמצא כי אחד מכל שלושה ישראלים חושש להידרדר לעוני, סיפק כצפוי תחמושת לפוליטיקאים נגד ממשלת שרון היוצאת. "הוא ראש ממשלת העוני", שב ומאשים יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ.

 

"הציבור לא יסלח לשרון על כך שהוא דירדר את החברה הישראלית אחורה", אמר פרץ. "שרון הביט בציניות על מעשיו של נתניהו, ותמורת שקט פוליטי היה מוכן לשבור את חוסנה של החברה הישראלית. היום נוכחנו שהוא לא רק אחראי לגידול במספר העניים כיום, אלא גם לשחיקה בפנסיה שתצטמק בעתיד בשליש ותייצר עוד עניים רבים בעתיד. הגיע הזמן להציב אלטרנטיבה חברתית אמיתית במקום שרון".


דוח העוני האלטרנטיבי

דו"ח העוני האלטרנטיבי
תופעות העוני השיעור באוכלוסיה
חוששים להיות עניים 29%
גידול במספר העניים בני מעמד הביניים 50%
גידול בדרישת המזון בשלוש השנים החולפות 120%
שיעור הנתמכים שחוו רעב 33%
נתמכים שנותקו מחשמל, מים או גז 45%
מקבלי סיוע שלא קונים תרופות 75%
הגורם המוביל לעוני - בעיית בריאות 36%

 

ממפלגת קדימה נמסר בתגובה: "ההשקעה בתשתיות כלכליות וחברתיות היא מרכיב יסודי בפתרון בעיית העוני. השינויים ההכרחיים בתקציב המדינה נעשו וייעשו, על מנת להילחם בבעיות החברתיות ובעוני. צר לנו שהתנהגותה הבלתי אחראית של מפלגת העבודה, כולל החלטת עמיר פרץ לפרוש מהממשלה מנעו את החלת תקציב 2006, שכלל את התוכנית למלחמה בעוני. מי שמונע על ידי שיקולים צרים על חשבון המשימות הלאומיות - עדיף לו שיעסוק במעשים ולא בדיבורים".

 

"לקוות שהציבור יזרוק את הממשלה"

 

חבר הכנסת רן כהן (יחד-מרצ) מתח ביקורת נוקבת על מדיניותו של שר האוצר לשעבר, בנימין נתניהו: "אם 80% מהציבור מעניקים לממשלה ציון נכשל בטיפול בבעיית העוני, אז הגיע הזמן להחליף את הממשלה של שרון-נתניהו, שישמה מדיניות שגרמה לפשע אנטי אנושי נגד אזרחי ישראל".

 

חבר מפלגתו של כהן, חיים אורון אומר ש"נתוני דו"ח העוני הם תוצאה ישירה של מדיניות כושלת ואכזרית של ממשלת ישראל. הדו"ח מלמד שהממשלה הביאה לקריסה מוחלטת וחמורה של כל רשתות הביטחון הסוציאליות ושירותי הרווחה בישראל. יש לקוות שאחרי שהממשלה זרקה את הציבור לעוני, הציבור יזרוק אותה בבחירות הקרובות ויחליף אותה בממשלה שתציב סדרי עדיפויות אחרים ומדיניות שונה בתחליף".

 

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יצחק כהן: "עם ישראל שבע מדו"חות בעניין העוני אך ממשיך להיות רעב ללחם, כתוצאה ממדיניות מעוותת. בש"ס שמחים שפתאום כולם נהיו חברתיים ומוחים כנגד הפגיעה בחלשים, אולם לצערי, מה שהציבור שומע מראשי המשק אלו רק הבטחות ללא כיסוי. הציבור יודע להעריך מלחמה עקבית נגד מדיניות אטומה ואנטי חברתית כפי שהציגה ש"ס".

   

ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל): "נתוני הדו"ח מצביעים על הידרדרות חברתית נוספת והחמרת העוני בישראל. עוד הם מלמדים כי החברה הישראלית יושבת על חומר נפץ המסכן את קיומה של החברה ואת חוסנה הלאומי. העוני איננו מכה משמיים אלא תוצאה ישירה של מדיניות הממשלה. הממשלה הסתפקה בדיבורים ובתוכניות וירטואליות ואינה עושה דבר כדי לבלום את העוני. יש להקים לאחר הבחירות ממשלה חברתית שתשקם את המדיניות החברתית".

 

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) מגיב לדו"ח העוני: "שלטון השחיתות של שרון הוא שהביא אותנו למצב החברתי הבלתי נסבל הזה. שרון ובנו דאגו לעצמם היטב. אנשים בישראל רעבים ללחם. הממשלה בראשותו של שרון טירפדה חקיקה שבאה להקל על הנזקקים לתרופות וסירבה להגדיל את סל הבריאות. הרוב המכריע בציבור חושב שממשלה זו היא מהכושלות ביותר שידעה ישראל בתחום הרווחה".

 

חבר הכנסת דניאל בנלולו (ליכוד) אמר שאזרחי ישראל לא אמורים לחשוש מביטחון, ובטח שלא מעוני. "העוני הפך לאחת מהבעיות הקשות ביותר. לא ניתן לממשלה שתבחר להתעלם מהצגת פתרון אמיתי לנושא".

 

אפילו אבי שקד, המיליונר הסוציאליסט המתמודד על מקום ברשימת העבודה, הגיב: "מדובר במגיפה המחייבת טיפול מיידי. אין כמעט בית בישראל שלא מוטרד מהמצב ואין זמן לחכות יותר. אסור שיהיו רעבים בישראל אך הנושא הוזנח יותר מדי שנים, יש לנקוט בצעדים דרסטיים באופן מיידי".

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עמיר פרץ תוקף
צילום: רויטרס
צילום: ג'רמי פלדמן
פשע אנטי-אנושי. רן כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: איי פי
היה בממשלה ולא ידע? שרון
צילום: איי פי
צילום: ירון ברנר
יש סיבה להזיע. נתניהו
צילום: ירון ברנר
מומלצים