שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עיריית ת"א אישרה שינוי שם המוזיאון לאמנות
  מועצת העירייה אישרה את ההצעה ברוב גדול, לאחר נאום תמיכה נלהב של ראש העיר חולדאי
  מועצת העיר תל-אביב-יפו אישרה היום (א') את הסבת שמו של מוזיאון תל-אביב לאמנות על שם איש העסקים סמי עופר ורעייתו אביבה.

   

  ההחלטה התקבלה ברוב קולות, כשמתוך 21 חברי מועצה נוכחים - רק ארבעה הצביעו נגד (גילה הרץ, רון לבנטל, מרדכי וירשובסקי ושלמה מסלאווי) ואחת נמנעה (מיטל להבי).

   

  בתחילת הדיון נדמה היה כי נרקם רוב שמתנגד להצעה, אך לאחר נאום חוצב להבות של ראש העיר, רון חולדאי, שוכנעו המתנדנדים להצביע בעד ההחלטה

  מעוררת המחלוקת. חולדאי הזכיר לנוכחים כי גם מוזיאון גוטמן וגן החיות התנ"כי בירושלים קרויים כיום על שם תורמים. "השאלה שעמדה על הפרק היא האם לעשות או לא לעשות", אמר חולדאי והוסיף, "אני העדפתי לעשות".

   

  חולדאי ציין כי גם בעבר עמד לביקורת ציבורית בעניין הקמת הבית החדש לתיאטרון "הקאמרי" של תל-אביב, שנבנה במימון כספי מפעל הפיס. "הופעל עליי לחץ גדול וטענו כי הכסף הזה שיכול היה ללכת לבניית מתנ"סים וכיתות חדשות מבוזבז, אך בסופו של דבר הצלחנו גם לייעל ולהבריא את העירייה וגם לבנות את הבית לתיאטרון העירוני. אני מאוד גאה במהלך הזה והשיקול אז כמו היום בין לבנות וליצור לבין לא לעשות דבר".

   

  חולדאי תקף את הרעיון שהעלו חברי האופוזיציה גילה הרץ ורון לבנטל לדחות בשנה את פרויקט בניית האגף החדש של מוזיאון תל-אביב, שעופר תרם 20 מיליון דולר למימונו, ובמקביל לנסות ולגייס את הכסף הנדרש לכך. "כבר יותר משנה מתנהלים מגעים עם משפחת עופר על מנת שנוכל, לקראת שנת המאה של העיר תל-אביב, לחגוג את פתיחת האגף החדש לאמנות ישראלית, עד לרגע זה האופוזיציה לא הצליחה לגייס מצדה את הסכום המדובר, לכן כמו שאמרתי בין לדבר ולעשות בשטח, יש מרחק רב".

   

  כוונתו של ראש העיר עוררה בשבועות האחרונים סערה גדולה - והביאה למחאה מצד אמנים וכן תורמים אחרים למוזיאון. כדי להשלים את התהליך זקוקה כעת העירייה לאישורו של שר הפנים שיורה על ניתוב כספי תקציב 2006 להתחלת הבנייה. הפרויקט אמור להתחיל בשנה הבאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים