שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "גן עדן עכשיו": חזק באמריקה, חלש בישראל

  "גן עדן עכשיו" מועמד בקטגוריית הסרט הזר בפרס גלובוס הזהב היוקרתי, אך בישראל הוא צפוי לרדת מהמסכים בשל מיעוט צופים: "הייתי רוצה שהקהל הישראלי יקבל את הסרט כמו שהוא התקבל בארה"ב", אומר המפיק הישראלי אמיר הראל, "אבל מתברר שהאמריקנים מתקדמים מאתנו"

  סרטו של הבמאי הפלסטיני האני אבו אסעד, "גן עדן עכשיו", נבחר לאחד מחמשת המתמודדים הסופיים על פרס גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב של השנה. עוד בין המועמדים: Kung Fu Hustle (סין), Master of Crimson Armor (סין), חג שמח (צרפת) וטסוטסי (דרום אפריקה).

   

  המפיק הישראלי של הסרט, אמיר הראל, אמר בתגובה: "לא ידענו איך הקהל האמריקני יגיב לסרט ואנחנו מאוד מאוד שמחים במועמדות. הייתי רוצה שהקהל הישראלי יקבל את הסרט כמו שהוא התקבל בארה"ב, אבל מתברר שהאמריקנים מתקדמים מאתנו. מהקרנת הבכורה הישראלית בחודש נובמבר ועד היום צפו בסרט אלפים בודדים ואני בהחלט מקווה שהמועמדות הזו תיתן לקהל הישראלי זריקת עידוד ללכת ולראות את הסרט".

   

  "גן עדן עכשיו" לא נרכש על ידי מפיצים ישראלים ומופץ באופן עצמאי על ידי המפיק אך ורק במסגרת הסינמטק. הראל הוסיף ואמר: "בגלל מיעוט קהל

  הצופים בישראל יותר מסביר שניאלץ להוריד את הסרט מהמסך. לפני הכל מדובר ביצירה קולנועית מצוינת, ולכן קשה לי להסביר מדוע היא התקבלה כל כך טוב בחוץ ובאדישות גמורה בארץ - למרות הביקורות המצוינות. יכול להיות שזה קשור באדישות הכללית ובזה שלאנשים פה לא דחוף שום דבר. זה סרט שמדבר עלינו, ולכן לדעתי חייב להיות מופץ באופן מאסיבי יותר דווקא פה. בינתיים זה לא קורה, אולי המועמדות תעזור".

   

  לשאלה האם ייתכן שהתעסקות הסרט בנושא הטרור הוא זה שגרם לקהל הישראלי להתרחק, עונה הראל: "פיגועים היו גם בניו יורק, שם מופץ באופן מאסיבי הקמפיין של בוש נגד הטרור ובכל זאת הסרט הוכיח שיש לו קהל. אני אחזור על עצמי ואומר - כל הפרסים שהוענקו לסרט וגם המועמדות הזו ניתנים לו קודם כל על מצוינות ואיכויות אמנותיות".

   

  את תגובתו של האני אבו אסעד, המציג בימים אלה את "גן עדן עכשיו" בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בדובאי, לא ניתן להשיג. סרטו של אבו אסד מביא את סיפורם של שני בחורים צעירים שמגויסים למשימת התאבדות בישראל. הסרט נבחר כנציג הפלסטיני לפרס האוסקר האמריקני וזכה עד כה בפרסים בינלאומיים רבים בהם פרס התסריט מטעם האקדמיה האירופית לקולנוע, פרס "המלאך הכחול" מטעם פסטיבל ברלין. גם הארגונים המקצועיים בארה"ב מחבקים את סרטו של האני אבו אסד. אתמול נודע כי הסרט נצא בין המועמדים הסופיים לפרס איגוד מבקרי סרטי הטלוויזיה האמריקני (BFCA) וזכה בפרס מועצת מבקרי הקולנוע האמריקנית (BFA). על פרס זה התמודד גם סרטו של איתן פוקס, "ללכת על המים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים