שתף קטע נבחר

עלו ברשת: איך הבחור שלך?

הפסיכולוג המקוון, מורידים את הלחץ, בדרום יש חדש, הקאמבק של פאקמן, מזמינים חופשה בשיטת המכרז ועוד סרטונים ואתרים

פייבוריטאיך הבחור שלך?

 

שימו לב להברקה הענקית הזו, שמאיימת להפוך כל חבר פעיל באתרי ההיכרויות לכוכב במדור רכילות מחתרתי בעל כורחו. מרכלים על גברים הוא אתר חדש ומקורי, שמאפשר לנשים להחליף חוויות ולדרג את ערכם של הגברים שאיתם נפגשו בעקבות היכרות באחד מאתרי השידוכים. מי שנרשמת לאתר יכולה להיעזר בגולשות אחרות על מנת ללמוד מעט יותר על הגבר שהיא מתכוונת לפגוש, לשמוע על תכונותיו, הרגליו, נימוסיו וביצועיו במיטה.

 

במקביל, תוכל לדעת אם הוא נשוי, אם הוא מחפש רק סטוץ ואם הוא מתחזה עם עבר מפוקפק. האתר מאפשר לכל גולשת לפתוח כרטיס לכל גבר שתבחר, ולמלא שאלון מפורט אודותיו. במקביל, מציג האתר גם פורום לרכילויות כלליות וטבלה של עשרת הגברים השווים ביותר כפי שדורגו בידי הגולשות באתר. באופן מפתיע, ליוזמה המקורית והחתרנית הזו אחראית דווקא חברה בשם דוט מדיה, שמפעילה אתרי שידוכים. אף שבמהותו השירות הזה נראה כמו רעיון חינני ושלב אבולוציוני מתבקש בהתפתחות של אתרי ההיכרויות, יש לו, בעינינו לפחות, פוטנציאל הרתעה גדול מאוד: מצד אחד הוא יכול לתרום לצמצום תופעת המתחזים באתרים, אך מצד שני גם להרחיק סתם בחורים טובים שלא ישמחו לדעת שאחרי כל מפגש הביצועים שלהם במיטה עלולים להפוך לאייטם חם באתר, שאינו אלא שיחת בנות פומבית וחסרת רחמים.

 

סטודנטים: מבחן החרדה

 

ארבעה אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש הקימו את מינוס-סטרס, אתר המציע תוכנית לעזרה עצמית לצורך התמודדות עם חרדת בחינות. להבדיל מאתרים אחרים, המפרסמים טיפים ועונים על שאלות, באתר הזה אפשר להירשם לתוכנית מלאה שיכולה, לדברי המפתחים, להוות חלופה לטיפול פסיכולוגי אמיתי.

 

לאחר הצטרפות לתוכנית מוזמן כל נרשם חדש לפגישה, שבמסגרתה הוא מתבקש לקיים משימות ולענות על שאלוני הערכה. אחרי הפגישה מוזמן הנבדקלתרגל את השיטות שלמד,

ולשאול את המנחה המלווה אותו שאלות. המפגש הבא כבר יתבסס על התקדמותו של המשתתף בטיפול, ובאופן זה ילמד אסטרטגיה להתמודדות עם חרדת הבחינות שלו.

 

האתר מיועד לתלמידי תיכון וסטודנטים, הסובלים מחרדת בחינות שמקשה עליהם מאוד את התפקוד אולם נמנעים לפנות לעזרה מקצועית בגלל חוסר מודעות או משאבים מוגבלים. השירות ניתן חינם בתקופת ההשקה (אם כי התקליטור וערכת האימון האישי הנשלחים לביתו של המשתתף עולים 30 שקלים). במקביל, מלווה את האתר ואת משתתפי התוכנית קבוצה של כמה מאות סטודנטים מהמחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת חיפה, המבצעים מחקר מקיף אודות השירות הייחודי הזה.

 

חיפוש: גוגל מקוצר

 

מתקשים להתמצא בשלל השירותים שמציע גוגל? הנה פתרון אפשרי. חברת אינטרנט ישראלית בשם הפי יצרה למענכם עמוד רשת אחד, המרכז את השירותים הפופולריים של מנוע החיפוש גוגל, ומאפשר גישה ישירה אליהם ללא צורך בטעינות מיותרות של הדף.

 

יהדות: תהילים ביחד

  

האתר הזה אינו מסתיר טכנולוגיה או עיצוב מפואר, ובכל זאת הוא הברקה: האתר מציע לכל גולש לקרוא פרק יומי בתהילים, בחברתם של גולשים אחרים. העיקרון פשוט: נרשמים לאתר, בודקים אילו מבין הפרקים כבר נקראו בידי הגולשים האחרים בקבוצת קוראי התהילים באתר, מצטרפים לפרק הרלוונטי, וכשמסיימים - לוחצים על הכפתור קראתי פרק. כך יודעים הגולשים האחרים באיזה מקום אתם נמצאים ובאיזה קצב התקדמתם, ואתם יודעים אילו מבין עשרות הפרקים עוד לא קראתם. נחמד.

 

תיירות: סדרו לי חופשה

 

מה עושה מי שרוצה חופשה חלומית, אבל מוגבל בתקציב? בדרך כלל הוא פשוט יורד מהרעיון, אבל עכשיו מציעה לו חברת RCI אופציה נוספת לפני ויתור על החלום: פרסום מכרז לחופשה האישית בין ספקי תיירות מהארץ ומהעולם. הגולשים מוזמנים להזין את דרישותיהם לחופשה - תקציב, יעדים רצויים וסוג החופשה המבוקש - לקבל הצעות מתאימות מספקים,לבחור בהצעה המתאימה ביותר ולהזמינה ישירות באתר. חביב.

 

הנצחה: נר לתמיד

 

נר תמיד מציע למנהלי כוח אדם בחברות ובארגונים גדולים ליצור למענו של כל עובד שאיבד בן משפחה אתר הנצחה אישי, לצד מודעות ההשתתפות בצער שמפרסמת הנהלת החברה בעיתונות. אתר ההנצחה האישי מאפשר לכל העובדים בחברה להביע באופן אישי את תנחומיהם לחברם השכול כבר בימי השבעה.

 

מוזיקה: שרים ללירון

 

משפחת הרפז הקימה אתר פרטי עצוב, יפהפה, ואיכותי במיוחד לזכר בתם, החיילת לירון, שנרצחה ב-2001 באלי סיני בידי מחבל שחדר אל היישוב. האתר מציג ציורים וקטעי טקסט שכתבה לירון, וכן כמה משיריה שהולחנו לקראת מופע לזכרה ומבוצעים בידי אמני השורה הראשונה: דנה ברגר, מאיר בנאי, ברי סחרוף, אריאל זילבר, יוני רכטר ואחרים.  

 

נוסטלגיה 1: מלך הקסטות

 

מי מבינינו שזכה להתבגר עוד לפני המצאת הקומפקט-דיסק, שומר ודאי בלבו הרבה רגש לקלטות האודיו, שפעם כינו אותן בפשטות קסטה. קסטות היו לא רק הבידור הזמין והזול ביותר,

אלא גם ביטוי לז'אנר תרבותי, שהיקפו העצום שלף עם הזמן את מחתרת הזמר המזרחי מהתחנה המרכזית בתל-אביב ומיקם אותה ישירות בשעות צפיית השיא בטלוויזיה ובפלייליסט של כל תחנת רדיו.

 

אולי משום כך נעים לפגוש את האתר הבא שמצליח להעלות נשכחות מהעבר: את הטייפ-בר-מצווה של ילדי שנות השבעים, את ההאזנה לרשת ג', את ההקלטות הביתיות, ואת מדפי הקסטות, שהיו הדבר הראשון שמחפשים בעיניים בכל חדר של חברים חדשים. העמוד האינסופי הזה הוא מעין אנדרטה מקוונת לקלטת האודיו המיתולוגית, ומציג מאות עיצובים של קלטות, כפי שהופצו במשך שנים רבות בידי יצרנים מובילים בעולם. מדליק ונוסטלגי. (שלח: מישל דורושינסקי).

  

נוסטלגיה 2: שנות הזוהר

 

במונחים של שנות השבעים והשמונים היה זהר אהליאב מעין נער זוהר: הוזמן לכל מסיבה בעיר, התחכך עם שחקניות ודוגמניות, הצטלם לעיתונות, כתב טור רכילות וצילם כל אירוע שנכח בו. הביצה התל-אביבית ידעה שלהצטלם עם אהליאב זה מתכון בטוח למצוא את עצמך למחרת מככב בלהיטון או במקומוני תל אביב.

 

בדרך הזו קל היה לאהליאב לגלות ולייצר כוכבים ברוח התקופה. עשרים שנה אחרי, מעלה אהליאב חלק מהתמונות האלה לאתר פרטי קטן (ומאותגר מאוד עיצובית), שלצד תספורות מזעזעות, בגדים מהגיהנום ודמויות שכוכבן דעך כבר בשנות התשעים - מציג גם את התמימות היחסית שהייתה אופיינית לסלבריטיס הישראלים בטרם השחית אותם עגל הזהב של ערוץ 2. 

 

הצחוקיה 

 

והנה הצרור השבועי של קישורי הבל למטרות הרפיה ומצב רוח טוב, באדיבות קוראי המדור:

 

פאקמן חוזר, ובענק: הנה האמא של כל הקאמבקים. זוכרים את פאקמן, עיגול עם פה גדול שטוחן כדוריות צהובות וצריך להגיע למרכז המסך כשארבע מפלצות דולקות אחריו? אז הנה הוא חוזר הכי גדול שרק אפשר: במקום פה גדול יש גיבור-על שרירי; במקום מפלצות - ארבעה ביריונים ענקיים ואלימים; במקום בונוס מקבל הגיבור חליפה שמאפשרת לו לטוס הלאה; ובמקום סתם קוביה במרכז המסך - ממתינה לו שבויה בלונדינית ויפהפיה. המשחק הוא שילוב של סרט עם שחקנים בשר ודם ואנימציה מצוינת. אם אהבתם את הפאקמן הפרימיטיבי ההוא כשהייתם קטנים, תגידו כבר עכשיו שלום יפה לילדים שלכם: אתם הולכים להתמכר טוטאלית. (שלח: מישל דורושינסקי).

 

מיי מנורה: חג הפסטיגלים בפתח, ויהדות ארהב עושה מאמצים לקרב את הדור הצעיר אל המקורות. אחת הדרכים היא זו: קליפ פלאש חמוד, בכיכובם של נרות וחנוכיה ומילים חדשות ללהיט האייטיז מיי שרונה. (שלחה: ריטה גפן).

 

היסטוריה של יומולדת: מעניין אתכם לדעת מה קרה בעולם בדיוק בתאריך שבו נולדתם? האתר הזה יציג לכם את הפרטים הבסיסיים, וישלח אתכם למאגרי מידע אחרים על מנת שתוכלו לקבל את התמונה המדויקת של העולם נכון לאותו היום: מנהיגים, אירועים, מוזיקה, בידור, מדע ועוד הרבה פרטים נוספים. (שלח: איציק בן דוד).

 

והנה כמה קישורי שטות ששוגרו לאחרונה למנויי מבזקון, וגיא סודרי חשב שיצחיקו אותי וגם אתכם. לגביי הוא צדק, אבל ההומור שלי טעון שיפור ממילא, אז לשיפוטכם:

 

לא נולדה לרקוד: קטע אמיתי שצולם במועדון בכיכובם של עמוד, נערה סקסית וחוסר מזל.

 

אם לא הולך בכוח: תיעוד אמיתי של פעילות משטרתית. קבוצת שוטרים מנסה לפרוץ דלת של בית חשוד. המאמצים לא מצליחים גם כששני שוטרים גדולי גוף מנסים לנפץ ביחד את הדלת. ואז...יש הפתעה, לא נהרוס לכם.

 

כן, זאת נהגת: ובמקרה של הסרטון האמיתי הזה לא ברור אם צריך לצחוק או לבכות: פרחה במרצדס נעצרת לפני מחסום ומנסה לשלוח את ידה לשלוף כרטיס חנייה. כשהיא לא מצליחה, היא מתאמצת יותר, ומרוב התרגשות דורכת על הגז, ועושה נזק לא קטן. לא שזה איכפת לה.

 

אקסטרה-פורד: וזו פרסומת לפורד, שהיא כל כך מקורית וטובה, שפשוט אין טעם להוסיף מילים, פשוט תצפו בה.

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים