שתף קטע נבחר

קסאם בזיקים: פרה נפצעה, הקיבוץ בחרדה

בקיבוץ הקטן, הסמוך לאשקלון, הורגשו היטב הדי ההתפוצצות של מטח רקטות הקסאם היום. "אנשים נכנסו לחרדה", סיפרה מזכירת הקיבוץ. רכז הביטחון הסביר כי הרקטה נתקעה במשטח עליו עומדות הפרות, ואחת מהן נפצעה

פרות בקו האש: רקטת קסאם נחתה הערב (יום ה') בקיבוץ זיקים, היישר על גג הרפת. הרפת ניזוקה אך למרבה המזל, איש לא נפגע. קיבוץ זיקים נמצא לא הרחק מאזור התעשייה הדרומי באשקלון, גם בו נחתה הערב רקטה. להערכת כוחות הביטחון, גם הרקטה שנחתה בזיקים יועדה להגיע לעיר הסמוכה.

 


הפרה הפצועה (צילום: גבו אלטמרק)

 

שי ויינשטן, רכז הבטחון בקיבוץ, סיפר ל-ynet: "היתה נפילה ברפת, בחלק הדרום-מערבי. הקסאם חדר את אחת הסככות ונתקע במשטח הבטון עליו עומדות הפרות. פרה אחת נפצעה ואנחנו בודקים אם נפגעו עוד פרות".

 

ויינשטן אמר כי הפיצוץ העז נשמע בכל רחבי המשק וכי מערכת "שחר אדום" פעלה אף היא. "שמענו 'בום' גדול", סיפרה מזכירת הקיבוץ, שביקשה להישאר בעילום שם. "זה היה גדול יותר ממה שבדרך כלל. אנחנו תמיד שומעים את הנפילות, אבל עכשיו זה היה בעוצמה גדולה יותר. זה נפל ממש קרוב".

 

"אנשים נכנסו לחרדה", הוסיפה. "למזלנו, זה נפל באזור הרפת, שזה אזור התעשייה של הקיבוץ. אבל סמוך נמצא מפעל, שעובדים בו 24 שעות ביממה. כ-30 עובדים נחרדו". 

 

מנהל הרפת, גבו אלטמרק, סיפר ל-ynet כי הפרה הפצועה, דורסי, היתה פרה הרה. לדבריו, דורסי נפצעה ברגלה ולמרות שתוכל לספק חלב לא תוכל להגיע למרכז החליבה. בשל כך ירדימו אותה ככל הנראה אנשי הקיבוץ.

 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, שמעון כהן, שבתחום אחריותו נמצא הקיבוץ, אמר כי רק אתמול הוא וראשי ארבע הישובים הקרובים לרצועה, בהם גם קיבוץ זיקים, נועדו עם אלוף פיקוד העורף.

 

לדבריו, "הובטח לנו כי לאחר שיסיימו את המיגון של נתיב העשרה יתחילו במיגון קיבוץ זיקים, שגם הוא סובל מירי קסאמים וגם נמצא על חוף הים, כך שיש סכנה לא קטנה. למזלנו הרב, הרקטה פגעה במבנה ונגרם רק נזק ברכוש, אבל ברור שאם תהיה פגיעה בחיי אדם כל המצב ישתנה לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרות ברפת זיקים
צילום: אמיר כהן
צילום: גבו אלטמרק
קסאם ברפת
צילום: גבו אלטמרק
צילום: דני סלומון
ספגו. זיקים (ארכיון)
צילום: דני סלומון
מומלצים