שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: חצי מהציבור מסכים לחלוקת ירושלים
  בשבוע שבו חלוקת ירושלים עומדת במרכז המאבקים בין שרון לימין, מפתיע סקר "ידיעות אחרונות" ומגלה כי מחצית מהציבור הישראלי מוכנים לפשרה בירושלים, לפיה השכונות הערביות יימסרו לריבונות פלסטינית במסגרת הסכם שלום. הציבור לא מאמין להכחשותיו של שרון כי הוא לא מתכוון להסכים לחלוקת העיר, אך אין זה מונע ממנו לתת בו את אמונו כאיש המתאים ביותר לראשות הממשלה. סקר המנדטים: קדימה יורדת מעט עם 38, העבודה עולה ל-23, הליכוד נשאר עם 11

  הטאבו נשבר: כמחצית מהציבור הישראלי מוכן לפשרה בירושלים. כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בניהולה של ד"ר מינה צמח שמתפרסם הבוקר (ו'). על פי הסקר המפתיע, 49% מהציבור תומכים בהצעת פשרה, שעל פיה השכונות הערביות והיישובים הערביים הנושקים לעיר יימסרו לריבונות פלסטינית במסגרת הסכם שלום, והשכונות היהודיות והכותל המערבי יישארו בריבונות ישראל. בדיוק אותה כמות - 49% - מתנגדים לרעיון. המשמעות: עוד לפני שהתחיל מו"מ על ירושלים, מחצית מאזרחי ישראל מוכנים לפשרה תמורת הסכם שלום.

   

  הסקר ביקש לבדוק אם לאיום "שרון יחלק את ירושלים", שהפך לסיסמת הליכוד בעקבות פרסום דבריו של יועץ שרון קלמן גייר בשבועון "ניוזוויק", יש היום אותה

  השפעה על הציבור הישראלי כפי שהיתה לו לפני כמה שנים. על פי הסקר, רוב הציבור לא משתכנע מההכחשות של שרון, ו-56% סבורים ששרון יסכים לחלוקת ירושלים במסגרת הסכם שלום. רק 37% מהציבור חושבים שהוא לא יסכים לכך. ובכל זאת, זה לא מפריע לרוב האנשים, 54%, לחשוב ששרון הוא המתאים ביותר לתפקיד ראש ממשלה (לעומת 21% הסבורים שפרץ הוא המועמד המתאים ביותר, ורק 16% שמאמינים בנתניהו).

    

  הסקר גם בדק, כמו שצפוי לנו בכל סוף שבוע עד הבחירות, את מצבן של המפלגות בקלפי לו הבחירות היו מתקיימות היום. קדימה בראשות שרון רושמת בסוף השבוע בסקר "רק" 38 מנדטים - ירידה של שלושה מנדטים לעומת הסקר שנערך שלושה ימים קודם. מפלגת העבודה עולה חזרה בשני מנדטים, ומגיעה שוב ל-23. ואילו הליכוד ממשיך לדשדש עם 11 מנדטים.

   


   

  הירידה הקלה של קדימה מוסברת באירועי השבוע: האפטר-שוק של הצטרפות צחי הנגבי, פרישתו של שאול מופז מהליכוד, סיפורי הפלילים של חיים ברביבאי ופרסום דבריו של גייר.

   

  עוד עולה מהסקר, כי ש"ס תהיה המפלגה הרביעית בגודלה עם 10 מנדטים, ישראל ביתנו מקבלת שבעה מנדטים, האיחוד הלאומי 6 מנדטים, יהדות התורה 6, שינוי 4 מנדטים, מרצ 4, המפד"ל 3 והמפלגות הערביות - 8 מנדטים.

   

  "מופז לא יהיה שר ביטחון בממשלה הבאה"

   

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר מפיהם של גורמים מקורבים ביותר לראש הממשלה, כי מופז לא יהיה שר הביטחון בממשלה הבאה - אלא עשוי לקבל את אחד המשרדים ה"חברתיים": עבודה ורווחה או תחבורה. זאת לדברי הגורמים בגלל "שגיאות פוליטיות וכפיות טובה".

   

  בסביבתו של מופז אמרו בתגובה כי "ממילא, אם מופז ידבוק בכוונתו להנהיג בעתיד את קדימה הוא יצטרך להשתפשף במשרדים חברתיים". אחד מיועציו אמר כי מופז נושא את עיניו אל תפקיד שר החינוך.

   

  בליכוד: נתניהו מוביל

   

  בקרב על ראשות הליכוד, עולה מהסקר כי בנימין נתניהו עדיין מוביל בהפרש גדול על פני סילבן שלום, ואם לא יהיו הפתעות מרעישות, הוא זה שייבחר ליו"ר הליכוד ביום שני. 

   

  נתניהו שב ותקף אתמול את שרון בדיוק סביב נושא ירושלים: "יש צורך להסיר את הערפל, את ההסוואה וההונאה בנושא המדיני. מתברר שקדימה מתכננים מהלך

  מדיני מרחיק לכת, נסיגה לקווי 67' וחלוקת ירושלים. כל חטאו של קלמן גייר הוא בזה שחשף את זה , אך למעשה הוא הציל את הדמוקרטיה", כך אומר הערב ל-ynet חבר הכנסת בנימין נתניהו, רגע לפני שיתמודד על ראשות הליכוד ביום שני הקרוב.

   

  נתניהו בוחר לתקוף דווקא את ראש הממשלה שרון ולא את יריבו להתמודדות הפנימית בליכוד סילבן שלום. הוא מודאג מה"ערפל" סביב מצעה של קדימה. מודאג מאוד. "אי אפשר ללכת לבחירות שיקבעו את גבולות הקבע של מדינת ישראל תוך כדי הונאה", הוא אומר. "צריך לומר ביושר מהו המצע המדיני של קדימה. קלמן גייר הורחק פתאום לסיביר, לפתע הוא כבר לא מקורב. זה האיש שעד אתמול היה במעגל הקרוב ביותר לראש הממשלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  שרון. "רק" 38 מנדטים
  צילום: ירון ברנר
  צילום: אחיה ראב"ד
  מופז. תרם לירידה?
  צילום: אחיה ראב"ד
  צילום: איי אף פי
  נתניהו.
  צילום: איי אף פי
  מומלצים