שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביילין: בלי חלוקת ירושלים, לא יהיה שלום
  יו"ר מרצ, יוסי ביילין, מרוצה מהסקרים המראים שלמחצית הציבור אין בעיה עם חלוקת ירושלים. לטענתו "אין ספק שיוזמת ז'נבה יצרה את הלגיטימציה לחלוקת ירושלים המזרחית". יחד עם הסיסמה החדשה, "ביילין יחלק את ירושלים", במרצ מקווים "שהקללה של פרס ב-1996 תהפוך לברכה ב-2006"

  ליושב ראש מרצ, ד"ר יוסי ביילין, היה קשה שלא לחוש שמחה מול סקר "ידיעות אחרונות" שהראה ש-49% אינם מתנגדים לחלוקת ירושלים. "חשתי שמח ולא בפעם הראשונה, אבל זו הפעם הראשונה שזה קורה בקשר לירושלים. מעולם לא ראיתי מספרים שכאלה בעבר", אמר אמש (שבת) ל-ynet. "האתגר האמיתי שלנו הוא איך אנחנו מתרגמים את ההצלחות שלנו באוסלו, לבנון וז'נבה להצלחה בקלפיות". 

     לדברי ביילין, "שהתחלתי את המאבק ליציאה מלבנון, היו לנו רק 18% תמיכה כשכל המפלגות התנגדו. רק אחרי שברק הודיע שבתוך שנה נצא מלבנון - השגנו 72% תמיכה. זה מעיד שאם הנושא עולה לדיון - היכולת לשכנע אנשים קיימת. הציבור פתוח לשמוע ו-49 אחוזי התמיכה מעידים שהוא איננו אטום לרעיונות שלנו. זהו הישג גדול לתפישה שלנו. הבעיה היא שלקח לשרון כמעט 40 שנה לקבל את הרעיון של מדינה פלסטינית. אין לנו עוד 40 שנה עד שהוא יסכים לחלוקת ירושלים". 

   

  ביילין הסביר כי "אין ספק שיוזמת ז'נבה יצרה את הלגיטימציה לחלוקת ירושלים המזרחית - כאשר השכונות הערביות יהיו בידי הרשות הפלסטינית, והיהודיות - בידי ישראל. יש כאן הישג גדול לעמדתנו, שכן בלי חלוקה שכזאת לא יהיה שלום".

   

  בהתייחסו לסיסמה החדשה של מרצ, "ביילין יחלק את ירושלים", אמר יו"ר מרצ: "האפשרות שזה יהיה הדגל שלנו קיימת, אך עדיין לא קיבלנו החלטה והקמפיין לא מתחיל מחר. חשבנו 'הפוך על הפוך' ואנחנו מקווים שהבעיה של פרס ב-1996 תהפוך לברכה שלנו ב-2006".

   

  הקמפיין יתמקד בקשר שבין שלום למדיניות רווחה

   

  לדבריו, "אני מדגיש זאת, משום שלדבר על שלום תוך שמירה על 28 כפרים שסופחו והגדילו את שטחה של ירושלים מ-7 קמ"ר ל-70 קמ"ר זה פופוליזם זול. חלק מזה הם שני מחנות פליטים - קלנדיה ושועפט, ודיבור על אחדות ירושלים עם שני אלה - פירושו שלא תהיה הסכמה פלסטינית לשלום". 

   

  ביילין הסביר גם מהם היעדים ההסברתיים הנוספים של מרצ: "נדגיש את התהליך המדיני על בסיס יוזמת ז'נבה, שיקום מדינת הרווחה, זכויות האדם, הפרדת הדת מהמדינה, איכות הסביבה ועוד. השאלה בין כל אלה תהיה המינון. לדוגמה - נושא השחיתות שאנו רואים כנושא חשוב. לא ברור עד כמה הציבור רואה בו נושא מרכזי במערכת הבחירות הקרובה. הנושאים העיקריים יהיו הסדר שלום ומדינת הרווחה והקשר שביניהם".

   

  מנהל הקמפיין של מרצ, אילון זרמון, התייחס אף הוא לסיסמה החדשה, "אנו עדיין נמצאים בתהליך של חשיבה, אולם הסיסמא הזאת בהחלט באה בחשבון", אמר ל-ynet, "צריך לזכור ששרון ופרץ עסוקים בעסקנות פוליטית והמסר שלהם לציבור עמום. מישהו צריך לומר את האמת ומרצ, כמי שחרתה על דגלה במשך כל השנים לומר דברים לא-פופוליסטים אך אינטליגנטים, תעשה זאת. מרצ אומרת שחייבים לסיים את הסכסוך במהרה, כבר בקדנציה הבאה". 


  פורסם לראשונה 17/12/2005 23:38

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מרוצה. ביילין
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  יעבור לרשות? מחנה קלנדיה (ארכיון)
  צילום: איי פי
  צילום: אלי אלגרט
  הצרה שלו, הברכה של מרצ? פרס
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: גבי מנשה
  מנהל הקמפיין. זרמון
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים