שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איגוד הסופרים משיק הוצאת ספרים

  "מדובר בהוצאה שאינה למטרות רווח ונועדה לקדם ספרות איכותית", אומר העורך הראשי של הוצאת ספרא, ד"ר חיים נגיד

  איגוד הסופרים הכללי בישראל הקים הוצאת ספרים חדשה שמשיקה בימים אלה ארבעה ספרים. הוצאת "ספרא", כך לדברי העורך הראשי ד"ר חיים נגיד, הוקמה שלא למטרות רווח, ובראש מעייניה הוצאה לאור של ספרות איכותית וסיוע לסופרים שההצלחה האמנותית היא המניע הבלעדי שלהם.

   

  "שירה, סיפורים קצרים או ספרות עיונית מעמיקה אינם הז'אנרים המובילים ברשימות רבי המכר", אומר נגיד, "מסיבה זו הם אינם חביבים על המו"לים המסחריים ועל רשתות ההפצה, ומעטים המשוררים שהוצאות הספרים יסכימו להוציא את ספריהם ללא השתתפות עצמית ניכרת של כ-20 אלף שקל לספר. אנחנו החלטנו לפרוש מן המירוץ השיווקי, הוא מזיק לספרות ופוגע בהתפתחות התרבותית. היום, לצערי, הכל מסחרי ושייך לחרושת התרבות שמזינה מפלצת ענקית שבולעת סופרים. שום דבר לא נעשה ממניעים תרבותיים גרידא אלא למטרות שיווק והכנסות. אנחנו מנסים לצאת נגד זה ולמחות על ידי כך שנפתח הוצאה שתושתת על אג'נדה אחרת. המחברים המפרסמים אצלנו אינם נדרשים לממן את ההוצאה לאור של ספריהם, והרווחים יתחלקו 40% למחבר ו-60% להוצאה. מעבר לכך נפיץ את הספרים לא רק בדרכים הרגילות, אלא נשלח אותם למובילי התרבות בארץ בהם אמנים, מוזיקאים, במאים, מבקרי וחוקרי ספרות ועיתונאים וכל מי שהכותבים ירצו שיקרא את ספריהם בעולם אידיאלי".

   

  הוצאת הספרים החדשה תפעל בהתאם לחוזה שגיבש היועץ המשפטי פרופסור אורי ברנשטיין, ובהוצאה מקווים שהסכם זה יהווה דגם לחיקוי לכל הוצאות הספרים. לדברי נגיד חלק מזערי מתוך התמיכה הממסדית באיגוד הסופרים שעומד על 72 אלף שקל ממנהל תרבות ו-55 אלף שקל מעיריית ת"א יופנה גם לטובת פעילות הוצאת "ספרא". מפעל הפיס תומך נקודתית בסכום של 100 אלף שקל שמיועדים להוצאה לאור של סופרים עולים.

   

  את סדרת השירה של ההוצאה יערוך פסח מילין, ובתפקיד יו"ר מועצת המערכת מכהנת פרופסור זיוה שמיר. השבוע ראו אור בהוצאת "ספרא" ארבעה ספרים. רשימת הספרים כוללת את קבצי הביכורים, "חייו של שחקן", מאת המשורר יולי ורשבסקי המוקדש לסונטות בסגנון ניאו-קלאסי ו"דאר אלאחלאם" מאת יעקב רוטפלד, המשלב רבדים קדומים של עברית עם השפעות ערביות ועברית מדוברת. קובץ ביכורים נוסף הוא "בגלל השירים" מאת אורי פרידמן, משורר שהוא גם שחקן וצייר. המשורר ד"ר פארוק מואסי מפרסים בהוצאה את ספרו החדש "אדוות", המכיל תרגומי שירת מחאה עברית עכשווית שנכתבה בעקבות האינתיפאדה האחרונה לצד תרגומים מהשירה העברית הקלאסית.

   

  מהוצאת "ספרא" נמסר כי בשנה הבאה עתידים לראות אור שלושה ספרי פרוזה: "אם החיטה", רומאן ראשון של הציירת ומעצבת הבמה מיקי בן כנען, סיפורים קצרים מאת המשוררת מאיה בז'רנו וקובץ סיפורים המתרחשים על רקע רומניה מאת ד"ר משה גרנות. כן תוציא ההוצאה לאור בשיתוף עם "אסף מחזות" של אוניברסיטת תל-אביב קובץ מחזות מאת מחזאים ישראלים צעירים. את קובץ המחזות יערוך פרופסור שמעון לוי. בנוסף יצאו לאור ספרי ביכורים של המשוררים חן הרמן, אירנה ויסוצקי ואלכסנדרה בקמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גטי אימג' בנק ישראל
  מחאה ספרותית
  צילום גטי אימג' בנק ישראל
  לאתר ההטבות
  מומלצים