שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אנשי כך והחמושים בעזה צוהלים
  עם הגיע הידיעה על כך שראש הממשלה פונה לקבלת טיפול רפואי, החלו אנשי כהנא לקיים תפילות ולקרוא פרקי תהילים, "מי יתן והקב"ה יפטור אותנו מעונשו של זה". חמושים יצאו בעזה לרחובות וירו יריות שמחה באוויר. פעיל בכיר: "אלוהים לא איכזב אותנו"

  גורמים בימין הקיצוני החלו להתפלל הערב (יום א') "מי יתן והקב"ה יפטור אותנו מעונשו של זה" בעקבות אשפוזו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בבית החולים הדסה עין כרם לאחר שלקה באירוע מוחי.

   

  עם הגיע הידיעה על כך שראש הממשלה אריאל שרון פונה לקבלת טיפול רפואי, החלו אנשי כהנא לקיים תפילות ולקרוא פרקי תהילים לרגל מה שכינו "מצבו של הרודן שרון". גורמים בימין הקיצוני אמרו ל-ynet ש"שקראו פרקי תהילים וברכות מיוחדות שבהם ביקשו שאריאל בן ורה לא יחזור לעשות נזקים לעם ישראל".

   

  לדבריהם, "בביטוי 'מי יתן והקב"ה יפטור אותנו מעונשו של זה', לאו דווקא מדובר במוות אלא גם שראש הממשלה יילך לבית מלון או לבית אבות, אבל לא יחזור לפוליטיקה. זה אדם שעקר אלפי יהודים מבתיהם והחריב את חייהם ולכן אדם כזה לא צריך לחזור לפוליטיקה, וטוב שישב לדבריהם בבית מלון או בבית אבות. זה לא רק מה שאנחנו מרגישים, אלא רבים רבים נוספים במדינת ישראל".  

   

  יושב ראש מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל, אומר בתגובה למצבו של ראש הממשלה: "למפץ הגדול אירע ארוע מוחי קטן. אני קורא לשרון לקחת זמן מהפוליטיקה. אין זמן יותר מתאים שראש הממשלה יקח חופשה ארוכה בבית מלון או בבית אבות".  

   

  חוגגים בעזה

   

  לפעילי כך הצטרפו גם חמושים בעזה שיצאו לרחובות וירו באוויר לאות שמחה על הידרדרות ממצבו הבריאותי של ראש הממשלה. אחד הפעילים הבכירים בוועדות ההתנגדות העממית אומר ל-ynet: "זה תוצאה של התפילות שלנו. אלוהים נענה להן ולא אכזב אותנו".


  מחלקים בקלאווה בעזה (צילום אי.אפ.פי)

   

  הפעיל הוסיף שההידרדרות במצבו של שרון היא תוצאה של רקטות הקסאם שלא הפסיקו ליפול על ישראל בימים האחרונים. רקטה אחת אף נורתה לעבר גדר המערכת בצפון רצועת עזה, בעת ששרון הובהל לבית החולים. במרכז עזה מחלקים פעילים פלסטינים ממספר ארגונים ממתקים ובקלאוות לעוברים ושבים וכן לנוסעים ברכבים. הנהגים מצידם צפרו לאות שמחה והזדהות עם הפעילים והתושבים החליפו ברכות "בשעה טובה" ו"אינשאללה זה יהיה סופו".

   

  בתחנות הרדיו המקומיות ברצועה ובגדה עלו לאוויר מאזינים שמסרו על שמחתה לנוכח הידרדרות במצבו של ראש הממשלה. רוב המאזינים כינו את שרון "רוצח" ו"פושע" ואיחלו לו "גיהינום בעולם הבא".

   

  דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו עביר, אומר: "אין לבוא בטענות לפלסטינים על הפגנות השמחה שלהם "שרון רצח, טבח והרג רבים מבין העם הפלסטיני ולכן טבעי שנשמח. אנחנו גם לא שוכחים את השמחה של רבים בימין הישראלי כאשר הגיעו הדיווחים על הידרדרות במצבו של הראיס ערפאת וכאשר הוא טס לצרפת במיוחד וכאשר הגיעה ההודעה על מותו".

   

  אבו עביר אומר כי "אלוהים נענה לתפילות הפלסטינים והתחיל במסע ההזמנה לשרון שיגיע אליו לקבל את עונשו". עיתונאי בכיר ברצועה אומר: "התחושה ברצועה התחלפה מהר מאוד מאופוריה לסוג של אכזבה. בתחילה האנשים דיברו על כך שאלוהים נענה לתפילות שלהם, אולם לאחר הדיווחים על ההקלה במצבו, התגובות היו יותר מאופקות.

   

  עדי ראיה סיפרו ל-ynet שלפי שעה לא התערבו השוטרים הפלסטינים כדי לעצור את ביטויי השמחה וחלוקת הממתקים בעיר. אחד הפעילים אומר כי לא רק שהשוטרים הפלסטינים לא התערבו למניעת הארוע, "הרגשנו שהם מזדהים איתנו באופן מוחלט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  פלסטיני בעזה מרוצה
  צילום: רויטרס
  צילום: דן בלילטי
  שיילך לבית אבות. מרזל
  צילום: דן בלילטי
  צילום: אלי אלגרט
  אריאל שרון, כפי שצולם ביום רביעי
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים