שתף קטע נבחר

ראש הממשלה לקה באירוע מוחי קל

ראש הממשלה, אריאל שרון, הובהל ב-20:00 לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. סגן מנהל בית החולים: "מבדיקות ראשונות עולה כי ראש הממשלה עבר אירוע מוחי קל. במהלך הבדיקות חל שיפור במצבו". שרון עבר בדיקת הדמייה מגנטית (MRI) למיפוי הנזק המוחי והוא צפוי להישאר לאשפוז לעת עתה

ראש הממשלה, אריאל שרון (78), לקה הערב באירוע מוחי קל. הוא הובהל לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים בסביבות 20:00, עבר סדרת בדיקות ויישאר להשגחה. סגן מנהל בית החולים, ד"ר יובל וייס, מסר הודעה רשמית על שיפור במצבו של שרון, וציין שהוא צפוי להשתחרר בקרוב מאשפוז. כוחות גדולים של משטרה ושב"כ חסמו את הכניסה לחדר המיון עם הגיעו לבית החולים. בניו של שרון, עמרי וגלעד, הגיעו למקום כשעה לאחר הגעת אביהם.

 

"מבדיקות ראשונות עולה כי ראש הממשלה עבר אירוע מוחי קל", אמר סגן מנהל בית החולים לעיתונאים, "במהלך הבדיקות חל שיפור במצבו. ראש הממשלה היה כל הזמן בהכרה מלאה ונשאר כך במהלך כל הבדיקה. ראש הממשלה לא נזקק להתערבות פולשנית כלשהי. ראש הממשלה מדבר כעת עם בני משפחתו ועם אנשי לשכתו. ראש הממשלה יאושפז להמשך בירור והשגחה במחלקה הפנימית. אנו מעריכים שראש הממשלה ישוחרר מבית החולים בהקדם". 

 

 

צילום וידאו: באדיבות חדשות ערוץ 2

 

רופאו האישי של ראש הממשלה, פרופ' בולק גולדמן מבית החולים שיבא בתל השומר הגיע לבית החולים הדסה עין כרם כדי לעקוב מקרוב אחר הבדיקות שעובר שרון. ראש הממשלה הועבר מיחידת הטראומה למחלקה פנימית.

 

בנו של שרון, עמרי, לא הספיק לקבל דיווח מסודר על אישפוזו של אביו. הוא שמע בטלויזיה על האישפוז, נכנס לרכבו ונסע מיד מתל-אביב לירושלים. ראש אגף ההסברה בהדסה, רון קרומר, מסר כי "ראש הממשלה עובר בשעה זו בדיקות והוא נמצא בהכרה. כשיהיה לנו עדכון לגבי מצבו, נודיע". גורמים בבית החולים מסרו שראש הממשלה הובהל לבדיקת MRI (הדמייה בתהודה מגנטית של המוח), שאמורה למפות את המוח ולגלות אם אכן נפגע מקריש דם.

 

עוזריו ואנשי האבטחה פינו אותו למקום. הוא נכנס למחלקת הטראומה בבית החולים, על-פי הנוהל. שרון הוכנס מיד עם בואו לחדר הטראומה, שבו יש חדר אח"מים שנבנה למצבים אלו. עדי ראייה סיפרו ששרון נראה מטושטש ומעורפל הכרה. כעת הוא בהכרה, משתף פעולה עם הרופאים ועובר סדרת בדיקות.  


עמרי שרון עם הגעתו לבית החולים (צילום: איי.פי)

 

ראש הממשלה קיים פגישה עם שמעון פרס בסביבות 19:00. פרס דיווח ש"שרון היה במצברוח טוב ואפילו התבדחנו. האווירה היתה מצויינת". פרס יצא בסביבות 19:30 מהלשכה, ואז יצאו שרון ויועציו. ביציאה מהלשכה אמר שרון "אני מרגיש לא טוב". עוזריו החליטו מיד לפנותו לבית החולים ושרון הגיע לבית החולים במכונית השרד.

 

הוא טופל תחילה על-ידי פראמדיק שמוצמד אליו מטעם שירות הביטחון הכללי ופונה תוך הפעלת נוהל של השב"כ לפינוי חירום של ראש הממשלה. הצוות הרפואי בבית החולים הדסה עין כרם נערך לקליטתו. שרון הגיע בהכרה, נבדק בדיקה ראשונית בחדר הטראומה, והרופאים איבחנו חשש לאירוע מוחי. בשל החשש, הועבר שרון לבדיקת MRI.

 

בית החולים הדסה עין כרם מעניק טיפול רפואי לכל חברי הכנסת והשרים. בבית החולים פועלת מחלקה נוירולוגית המטפלת בנפגעי שבץ. בנוסף פועלת שם יחידה לצינתור מוחי שהיא היחידה מסוגה בארץ ומטפלת במקרים שבהם קריש דם חוסם כלי דם במוח.

 

ראש הממשלה נחשב לאדם בריא בדרך כלל. בחודש פברואר 2004 עבר שרון בהצלחה טיפול בריסוק אבנים בדרכי השתן במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר. על הטיפול הוחלט לאחר ששרון חש בכאבים. ראש הממשלה נבדק על ידי רופא, ובבדיקה התגלו אבנים בדרכי השתן. בתום התייעצות קצרה הוחלט ששרון יעבור את הטיפול.  

 

מוקדם יותר נפגש שרון עם שמעון פרס בעניין הקמפיין של קדימה. מוקדם יותר היום השתתף שרון בישיבת ממשלה, שבה אושר להרחיב את חוק טל למען גיוסם של חרדים נוספים לצה"ל. כמו כן אישרה הממשלה הקמת מנהלת שתאפשר גיוס חרדים ואחרים לשירות לאומי אזרחי.

 

ברצועת עזה יצאו מספר חמושים לרחובות וירו באוויר לאות שמחה על הידרדרות ממצבו הבריאותי של ראש הממשלה. אחד הפעילים הבכירים בוועדות ההתנגדות העממית אומר ל-ynet כי "זה תוצאה של התפילות שלנו. אלוהים נענה להן ולא אכזב אותנו".


פורסם לראשונה 18/12/2005 20:07

 

בהכנת הידיעה השתתפו שני מזרחי, אפרת וייס, אטילה שומפלבי, רוני סופר, מיטל יסעור-בית אור ועלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראש הממשלה, אריאל שרון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
עמרי שרון עם הגעתו לבית החולים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בית החולים, הערב
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בית החולים הדסה עין כרם, הערב
צילום: רויטרס
מומלצים